سامانه رصد ساخت وساز غیرمجاز در تهران راه اندازی شد

به گزارش وبلاگ بخار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: ساخت وسازهای این استان از این پس با سامانه آنلاینی رصد ارزیابی و بناهای غیرمجاز شناسایی می شوند.

سامانه رصد ساخت وساز غیرمجاز در تهران راه اندازی شد

نعمت الله ترکی در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: این سامانه به صورت بر خط، ساخت و سازهای استان تهران را هر دو ماه یک بار ارزیابی و گزارش می دهد.

وی یادآور شد: در صورتی که در گزارش های دو ماهه در سطح استان فضایی به صورت غیرمجاز اشغال شده باشد، موضوع در شورای برنامه ریزی بررسی می شود.

ترکی گفت: هم اکنون طرح تفصیلی 38 شهر از میان 44 شهر این استان تدوین و ابلاغ شده است و این بررسی و ارزیابی سامانه نیز بر اساس آن انجام می شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: ما در گذشته بررسی و بازبینی طرح ها را به صورت سیستمی نداشتیم و اکنون این اقدام با بهره برداری از این سامانه به صورت برخط انجام می شود.

وی اظهار داشت: از این پس دبیرخانه شورای برنامه ریزی، براساس همین طرح تفصیلی شهرداران هر شهری را به نظارت بر ساخت و سازها و کنترل آنها ملزم می کند.

ترکی شرح داد: در صورتی که بر اساس گزارش سامانه ساخت و ساز غیرمجازی اتفاق افتاده باشد، عواملی که کوتاهی کرده اند از میان مسئولان متولی در پست مورد تصدی خود، بازخواست می شوند.

منبع: همشهری آنلاین

به "سامانه رصد ساخت وساز غیرمجاز در تهران راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه رصد ساخت وساز غیرمجاز در تهران راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید