کاهش چربی شکم با آفتاب گرفتن!

به گزارش وبلاگ بخار، این دانش عمومی است که تغذیه و ورزش کلید های خلاص شدن از شر چربی های ناخواسته شکم است، اما نتایج تحقیقات نشان می دهد که نور خورشید نیز می تواند به این موضوع یاری کند.

کاهش چربی شکم با آفتاب گرفتن!

قرار گرفتن روزانه در معرض نور خورشید برای سلامت فکر و بدن لازم است. احتمالا تابستان را در بیرون از منزل به پیاده روی و ورزش کردن در فضای باز و دیگر عادات سالم گذرانده اید، اما کم کم زمستان فرا می رسد و این سبک سالم زندگی کنار گذاشته می گردد، زیرا با آمدن هوای سرد غذا های پخته شده و مقوی به میز شام راه پیدا می نماید؛ به همین علت کاهش وزن در تابستان راحت تر از زمستان است.

بر اساس نتایج تحقیقی که در نشریه گزارش های علمی (Scientific Reports) منتشر شده اگر معتقدید که کاهش وزن در تابستان راحت تر است، تعیین می گردد که نور خورشید می تواند نقش مهمی در کاهش چربی شکمی شما داشته باشد.

آب و هوای گرم منجر به هضم کندتر غذا می گردد که برابر با احساس سیری طولانی تری است. علاوه بر این در تابستان فرصت های بیشتری برای سوزاندن چربی های شکم و کاهش وزن فراهم است. میوه های فصلی مانند انواع توت ها، هندوانه، سالاد های سبز تازه و ورزش های تابستانی نیز به کاهش وزن یاری می نماید.

در مقابل فقدان نور خورشید ممکن است منجر به افزایش وزن گردد.

پیتر لایت، محقق این تحقیق، می گوید: با آنالیز یافته های علمی تعیین می گردد قرار گرفتن ناکافی در معرض نور خورشید در هشت ماه از سال ممکن است ذخیره سازی چربی را افزایش دهد. به همین علت است که بعضی از ما در زمستان افزایش وزن را تجربه می کنیم.

این دانش عمومی است که تغذیه و ورزش کلید های خلاص شدن از شر چربی های ناخواسته شکم است، اما نتایج تحقیقات نشان می دهد که نور خورشید نیز می تواند به این موضوع یاری کند.

تحقیقات منتشر شده در مجله بین المللی تحقیقات محیطی و بهداشت عمومی نیز نشان داد اشعه ماوراء بنفش توانایی کاهش روند افزایش وزن و ایجاد اختلال عملکرد قلبی متابولیک در موش ها را دارد.

طبق مطالعه منتشرشده در سال 2017 قرار گرفتن در معرض نور خورشید بر عملکرد بافت چربی سفید زیر پوستی (scWAT) تاثیر می گذارد. این سلول های چربی سفید در زیر پوست (به نام چربی زیرپوستی) یا اطراف شکم (معروف به چربی احشایی) یافت می گردد. نقش اصلی آن هم ذخیره و آزادسازی تری گلیسیرید است، اما وقتی مقدار زیادی از آن ذخیره می گردد، ممکن است این موضوع منجر به چاقی، دیابت و سایر اختلالات قلبی متابولیک گردد.

آنچه محققان دریافتند این است که نور آبی خورشید (معروف به نوری که می بینید) می تواند مقدار قطرات لیپید را کوچک و عملکرد چربی سفید زیر پوستی را تنظیم کند. زمانی که طول موج های نور آبی خورشید به پوست ما نفوذ می نماید و به سلول های چربی زیر آن می رسد، قطرات چربی کاهش می یابد و از سلول ها خارج می گردد.

البته اگر در نظر دارید نور خورشید بیشتری را به رژیم سلامتی خود اضافه کنید، نباید فراموش کنید که تجهیزات محافظ در برابر آفتاب (مانند ضد آفتاب، کلاه و غیره) را نیز در نظر بگیرید.

منبع: فرادید

به "کاهش چربی شکم با آفتاب گرفتن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش چربی شکم با آفتاب گرفتن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید