استاندار بغداد استعفا کرد

به گزارش وبلاگ بخار، فلاح الجزایری، استاندار بغداد از سمت خود استعفا و شورای استانی نیز با اجماع آراء با درخواست استعفای وی موافقت کرد.

استاندار بغداد استعفا کرد

به گزارش یورونیوز، تلویزیون رسمی عراق با اعلام این خبر اضافه نمود: شورای استانی بغداد به دنبال یافتن جایگزینی برای الجزایری است.

این استعفا در پی آن اعلام شد که بعضی از شهرهای عراق از جمله بغداد از سه شنبه گذشته در اعتراض به فساد، عدم جدیت برای مبارزه با آن و بیکاری شاهد تظاهرات اعتراضی بود که در نتیجه آن، شماری از معترضان کشته یا زخمی شدند.

بر اساس گزارش های مختلف، از دیروز از شدت اعتراض ها و ناآرامی ها کاسته شده است.

عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق روز پنجشنبه در سخنرانی خود تاکید نمود که عده معدودی کوشش می نمایند تظاهرات اعتراضی در بعضی شهرهای این کشور را از روند مسالمت آمیز خارج نمایند. وی به معترضان عراقی وعده داد که به مطالبات مشروع آنها پاسخ دهد.

به همین دلیل هیات دولت عراق امروز (یکشنبه) در پاسخ به خواسته های تظاهرنمایندگان و مطالب ذکر شده در خطبه نماز آدینه مرجعیت دینی، ضمن برگزاری جلسه فوق العاده به ریاست نخست وزیر این کشور، اولین بسته از مصوبه های مهم خود را اعلام نمود.

هیات دولت عراق از تمامی وزارت خانه ها و طرف های ذیربط خواست تا تمامی این مصوبه ها را به اجرا درآورند.

دولت عراق همچنین در نظر دارد دومین بسته از مصوبه های مربوط به انجام اصلاحات و تحقق بخشیدن به خواسته های تظاهرنمایندگان را در جلسه بعدی مورد بحث و آنالیز قرار دهد و اتخاذ تصمیمات لازم را در جلسات آینده ادامه دهد.

منبع: همشهری آنلاین

به "استاندار بغداد استعفا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندار بغداد استعفا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید