اخبار سیاسی

چرا آمریکا به دنبال جنگ در عراق است؟

نورنیوز نوشت: اگرچه ترامپ هنوز با پیشنهاد وزارت خارجه آمریکا موافقت ننموده اما توییت او که طی آن به صورت تلویحی گروه های مقاومت عراق را تهدید نموده بود، نشان می دهد راهبرد پیشنهادی وزارت خارجه آمریکا ذهن رئیس جمهور این کشور را درگیر نموده است.

2 خرداد 1399

ثبت رکورد 41 هزار نفری ابتلا به کرونا در کشور!، آیا دولت تصمیمات سخت گیرانه را اعمال می کند؟

سرعت ابتلا به کرونا در ایران که روز گذشته با بازگشت به رقم 2 هزار و 901 نفر بارقه ای از امید را نشان داده بود، دوباره سیر افزایشی به خود گرفت و امروز با عدد 3 هزار و 186 مبتلای جدید رکورد زد که نشان می دهد همچنان نمودار روزانه مبتلایان سیر تصاعدی دارد.

29 اردیبهشت 1399

کاووش لودرها به جا باستان شناسان در جوبجی رامهرمز

در مورد اقدام سرخودِ اداره میراث فرهنگی شهرستان رامهرمز، رئیس این اداره باید قبل از هرگونه فعالیت در محوطه از اداره کل میراث فرهنگی خوزستان کسب تکلیف می کرد که این اقدام در زمان خود صورت نگرفت. حال که اعمال نظرهای شخصی در چنین محوطه ای می تواند فاجعه...

28 اردیبهشت 1399

کرونا ابتدا در هالیوود به جهان آمد

ویروس ها و بیماری های واگیردار محتوای کابوس همه ما هستند. مخصوصا حالا که ویروس کرونا قاره ها را پیموده و خطری جدی برای جان همه انسان ها به شمار می رود. حداقل یک قرن از راه پیدا کردن میکروب ها، ویروس ها، بیماری های واگیردار و طاعون به فیلم های آخرالزمانی...

25 اردیبهشت 1399

چالش جدید برای کمیته بین المللی المپیک، انصراف بعضی کشور ها

هرچند مسئولان کمیته بین المللی المپیک هنوز تصمیم قطعی خود در خصوص برگزاری به موقع یا تعویق بازیهای المپیک 2020 را اعلام ننموده اند اما بعضی کشورها تاکید نموده اند در این بازیها حاضر نمی شوند.

22 اردیبهشت 1399

مجلس انگلیس خواستار لغو موقت تحریم های آمریکا علیه ایران شد

سفیر کشورمان در لندن گفت نمایندگان مجلس انگلیس از دولت آمریکا خواسته اند که تحریم های خود علیه ایران را در دوره شیوع ویروس کرونا لغو کند.

20 اردیبهشت 1399

ورود مسافران نوروزی به شهرستان های کاشمر، خلیل آباد و بردسکن ممنوع شد

فرماندار کاشمر گفت: در اجرای تدابیر ویژه برای پیشگیری از شیوع کرونا، خدمات دهی در تمامی مسافرخانه ها، اماکن اقامتی و اقامتگاه های رسمی و غیررسمی شهرستان های کاشمر، بردسکن و خلیل آباد ممنوع است.

11 اردیبهشت 1399

مغرب سطح روابط خود را با امارات کاهش داد

مغرب در واکنش به اقدام امارات در عدم تعیین سفیر برای خود در رباط، سفیر، سرکنسول ها و وابسته نظامی خود در امارات را فراخواند.

10 اردیبهشت 1399

کرونا در تعقیب بچه ها کار و خیابان

در روزهایی که ویروس کرونا در همه جا پرسه می زند و بخش اعظم شهفرایندان در شهرهای عظیم و کوچک در سایه مرگبار آن مجبور به خانه نشینی شده اند،عرصه خیابان های خاکستری شهرمان، شاهد بچه های قد و نیم قدی است که برای لقمه ای نان از این سو به آن سو می فرایند و با...

9 اردیبهشت 1399

اهداف پشت پرده تبدیل یک سامانه گمرکی به خطر قرمز

به عقیده برخی مدیران گمرکی، بررسی مکاتبات اجرا شده در خصوص سامانه ارزش گمرک نشان می دهد، سامانه tsc با قانون امور گمرکی و آیین نامه اجرایی آن هماهنگ نیست.

7 اردیبهشت 1399

اعلام اولین مورد ابتلا به کرونا در نجف اشرف

وزارت بهداشت عراق از ثبت اولین مورد ابتلا به کرونا اطلاع داد، این در حالی است که شبکه الفرات صبح امروز به نقل از اداره بهداشت نجف اشرف ابتلا به ویروس کرونا را تکذیب نموده بود.

21 فروردین 1399

تردید ترامپ درباره امضای توافقنامه با طالبان

در حالی که قرار است تا چند روز آینده طرح کاهش خشونت ها توسط طالبان آغاز شود و تا خاتمه ماه جاری نیز توافق آمریکا و طالبان به امضا برسد رئیس جمهور آمریکا درباره این توافق ابراز تردید کرد.

14 فروردین 1399

برگزیت؛ ریشه ها، روندها و پیامدها

انجمن مطالعات منطقه ای دانشگاه تهران نشست علمی - تخصصی برگزیت: ریشه ها، روندها و پیامدها را برگزار می کند.

4 فروردین 1399

حملات ارتش ترکیه به مواضع ارتش سوریه

رسانه های ترکیه ای از حملات ارتش این کشور به مواضع ارتش سوریه خبر دادند.

3 فروردین 1399

ایران امن و مقتدر است، حقوق طرفداران فوتبال نباید نادیده گرفته گردد

به گزارش خبرنگاران، علی لاریجانی در ملاقات وزیر ورزش و جوانان با اشاره به این که ایران کشوری امن و مقتدر است و نباید حقوق طرفداران ورزش و فوتبال در آن نادیده گرفته گردد، گفت: انتظار داریم رفتار مجامع بین المللی، جهانی و آسیایی نسبت به ورزش و فوتبال ایران...

17 اسفند 1398

ملاقات و گفت وگوی دستیار ارشد ظریف با بشار الاسد

دستیار ارشد وزیر خارجه ایران در امور ویژه سیاسی امروز با بشار الاسد رئیس جمهور سوریه در دمشق ملاقات و درباره آخرین تحولات این کشور گفت وگو کرد.

3 اسفند 1398

ابوالفتح: اقدام آمریکا بی سابقه بود، هرچه حملات واشنگتن بیشتر شود آسیب پذیریش بیشتر می شود

یک کارشناس مسایل آمریکا درباره واکنش های احتمالی دولت عراق و گروه های حشد الشعبی نسبت به حملات آمریکا به مواضع این گروه ها اظهار کرد: در حال حاضر پیش بینی این مساله امکان پذیر نیست اما مشخص است اگر قرار باشد دومینویی از واکنش ها داشته باشیم باید تحولات...

1 اسفند 1398

سازمان ملل میانمار را به دلیل نقض حقوق مسلمانان روهینگیا محکوم کرد

مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز آدینه 27 دسامبر با تصویب قطعنامه ای موارد متعدد نقض حقوق بشر علیه مسلمانان روهینگیا و سایر اقلیت ها در میانمار را محکوم کرد.

28 بهمن 1398

نقش محوری ملی حفاری در کشف منابع هیدروکربوری و توسعه میادین

خبرنگاران/خوزستان مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: بخش اعظم حفاری چاه های تولید نفت و گاز کشور در چهل سال گذشته با تلاش متخصصان و کارکنان و کاربست ناوگان حفاری این شرکت محقق شد.

20 بهمن 1398

چرا سعودی برآشفته است؟

روز پنجشنبه مالزی میزبان یکی از اجلاس مهم با حضور کشورهای اسلامی بود که برگزاری این اجلاس با انتقاد و نارضایتی عربستان سعودی همراه بود؛ چرا که ریاض برگزاری این اجلاس را کاری موازی و خطری برای رهبری خود در کنفرانس اسلامی می داند.

20 بهمن 1398
تعداد: (58)