اخبار سیاسی

آمادگی وزارت جهاد کشاورزی برای اتمام پروژه های نیمه تمام ایلام

وزیر جهاد کشاورزی از آمادگی این وزارتخانه برای بهره برداری از پروژه های نیمه تمام بخش کشاورزی تا خاتمه سال 1401 اطلاع داد.

15 مهر 1400

مکرون: اروپا دست از ساده لوحی بردارد

ایرنا نوشت: شبکه خبری فرانس24 نوشت: امانوئل مکرون در حاشیه امضای قرارداد خرید کشتی های جنگی فرانسوی به وسیله یونان، با تاکید بر افزایش خودمختاری نظامی گفت که اروپا باید ساده لوحی را کنار بگذارد.

15 مهر 1400

اندیشکده روسی، ژئوپلیتیک روسیه و مسئله شرق دور

پژوهشگر روس معتقد است که حوزه ارتباطات سنتی روسیه در غرب این کشور است و همین مسئله متعادل سازی روابط در شرق و غرب را سخت می کند.

29 شهریور 1400

حریری: حذف یارانه انرژی صنایع راه حل تامین کسری بودجه نیست، از محصولات صادراتی عوارض بگیرید

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: درست است که انرژی واحد های تولیدی و صنعتی کشور بسیار ارزان است، اما نباید فراموش کنیم که نیروی کار ارزانی هم داریم. با افزایش نرخ انرژی قیمت تمام شده کالا های داخلی افزایش می یابد و دستمزد ها هم باید بین المللی حساب...

16 شهریور 1400

جزییات فرمان های آقای وزیر در راستا حمل ونقل

رستم قاسمی از زمانی که به اسم وزیر راه و شهرسازی انتخاب شده است، برنامه هایی از پهن کردن فرش قرمز برای ایرانیان مقیم کشورهای خارجی، دعوت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی بخش خصوصی و روش های تامین منابعی مانند تهاتر با نفت را برای اجرای مگاپروژه های حمل...

14 شهریور 1400

زاخارووا: آمریکا از اوکراین بعنوان سلاحی علیه روسیه استفاده می کند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به اینکه مقامات واشنگتن از اوکراین تنها بعنوان سلاحی ضدروسی استفاده می کنند، خواستار محاصره تسلیحاتی اوکراین، به دلیل جنگ داخلی و استفاده از این سلا ح ها علیه مردم این کشور شد.

13 شهریور 1400

پیغام رئیس جمهور چین به رئیسی: روابط با ایران را بسیار ارزشمند می دانیم

رئیس جمهور چین خطاب به همتای ایرانی خود با بیان این که روابط دو کشور را بسیار ارزشمند می داند، گفت، مایل است پنجاهمین سالگرد روابط دیپلماتیک را فرصتی برای غنی کردن مشارکت استراتژیک جامع در نظر بگیرد.

28 مرداد 1400

سرمربی حریف ایران آخر هفته مشخص می گردد

با توجه به صحبت هایی که ایاد بنیان، رئیس کمیته عادی سازی فدراسیون فوتبال عراق در خصوص آخرین وصعت کاتانتس انجام داده به نظر می رسد این مربی در تیم ملی عراق ماندنی است.

22 مرداد 1400

دیدار وزیر خارجه کویت با ظریف

وزیر امورخارجه کویت، ظهر امروز در دیدار با محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه ایران در خصوص روابط دوجانبه و آخرین شرایط مسائل منطقه و دیگر موضوعات مورد علاقه طرفین به مصاحبه و مصاحبه پرداخت.

20 مرداد 1400

واکنش واعظی به تخریب ها علیه وزیر نیرو

خبرنگاران : رییس دفتر روحانی به تخریب ها علیه وزیر نیرو واکنش نشان داد.

14 مرداد 1400

مری سایمون، رئیس قبیله بومی اینوک در کبک به نام سی امین فرماندار کل کانادا سوگند یاد کرد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سی تی وی نیوز، خانم سایمون با ادای سوگند وظایف رسمی خود را بر عهده گرفته و تبدیل به نخستین فرماندار کل بومی کشور خواهد شد.

13 مرداد 1400

در ملاقات ظریف با نماینده ویژه افغانستان چه گذشت؟

وزیرخارجه کشورمان امروز با نماینده ویژه سازمان ملل در امور افغانستان ملاقات و مصاحبه کرد.

9 مرداد 1400

دمشق:غرب در پوشش کمک های بشردوستانه درصدد نقض حاکمیت سوریه است

دولت سوریه تمدید قطعنامه ارسال کمک های بشردوستانه به سوریه از طریق گذرگاه مرزی با ترکیه را سیاسی کاری و با هدف نقض حاکمیت سوریه خواند.

2 مرداد 1400

معرفی مرکز مشاوره دانشگاه خلیج فارس به نام مرکز مشاوره فعال سال 1399

مرکز مشاوره دانشگاه خلیج فارس بوشهر از سوی معاون وزیر علوم به نام مرکز مشاوره فعال سال 1399 معرفی شد.

1 مرداد 1400

بازیکنان استقلال رابطه خوبی با مجیدی دارند، تا دیر نشده پول بدهید

به گزارش خبرنگاران به نقل از رسانه رسمی باشگاه استقلال، تیم استقلال خیلی نسبت به چند ماه پیش بهتر شده است. البته در برخی نقاط مسائلی داریم ولی امیدوارم کادرفنی با موفقیت کار را به اتمام برساند و آقای مجیدی فصل بعد تیم را خودش ببندد و مسائل را حل نماید.

22 تیر 1400

اشرف غنی: طالبان آتش بس نمایند، جنگ راهکار نیست

رئیس جمهور افغانستان پس از ملاقات با مقامات آمریکایی اعلام نمود که طالبان و حامیان این گروه باید بدانند که استفاده از نیروی نظامی راهکار نیست و آتش بس نمایند.

20 تیر 1400

درخواست بارزانی برای تشکیل نیروی مشترک در مناطق مورد مناقشه

به دنبال حمله داعش به نیروهای پیشمرگ در کرکوک رئیس اقلیم کردستان عراق از مجلس و دولت بغداد و ائتلاف ضد داعش خواست فورا برای پر کردن خلأ امنیتی در مناطق مورد مناقشه اقدامی اتخاذ نمایند.

11 تیر 1400

دیپلماسی ابهام در مذاکرات وین

ابراهیم متقی استاد دانشگاه تهران در یادداشتی در دنیای اقتصاد نوشت: دیپلماسی وین در شرایطی شروع شد که امید های ایران برای انتها یافتن تحریم های مالی به عنوان دغدغه نهایی مسوولان خودنمایی می کرد. اقتصاد تحریمی چالش های خاص خود را در زندگی اجتماعی و مالی...

9 تیر 1400

بهاروند: با کشوری که مصونیت سیاسی دولت ایران را نقض کند صحبت نمی کنیم

ایرنا نوشت: معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه در قضایای کیفری احتمالات را در کنار هم قرار نمی دهند، گفت: کشوری که مصونیت سیاسی دولت ایران را نقض می نماید، باید به ما حق دهد که ما با آنها صحبت دوجانبه ای نداشته باشیم.

9 تیر 1400

تولید لوازم خانگی 24 درصد افزایش یافت

رئیس انجمن لوازم خانگی ایران از افزایش 24 درصد تولید لوازم خانگی در سال 99 خبر داد.

8 تیر 1400
تعداد: (160)