استمهال وام های مراکز گردشگری تا 2 سال

به گزارش وبلاگ بخار، خبرنگاران: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: در نشست شورای اقتصاد کشور با حضور رئیس جمهور استهمال وام های مراکز ⁧گردشگری⁩ که رقم بالایی است، تا 2 سال تصویب شد.

استمهال وام های مراکز گردشگری تا 2 سال

عزت الله ضرغامی روز پنجشنبه در حاشیه بهره برداری از مجتمع گردشگری رونیکا در شهرستان دلیجان در جمع وبلاگ بخار، اضافه نمود: در زمینه سایر مشوق ها نظیر عوارض، زمین، خدمات زیربنایی و زیرساختی نیز اتفاقات خوبی افتاده است. براساس توافقنامه با وزارت نیرو قرار شد هزینه برق و آب استاندارد مراکز گردشگری با قیمت پایین محاسبه و گاز و سوخت یارانه ای برای شناورها در گردشگری دریایی محاسبه گردد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه عایدی حاصل از حوزه گردشگری به علت ارزآوری مانند صادرات است، گفت: هفته گذشته در نشست با وزارت صمت برای صندوق حمایت از صادرکنندگان حوزه گردشگری به منظور تضمین برای تورگردانان و آژانس دارهایی که متضرر از حوادث می شوند توافق انجام شد که سبب رونق و انگیزه فعالان این حوزه است.

ضرغامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازدید از مراکز گردشگری دلیجان، ادامه داد: دلیجان و نراق از نظر ابنیه تاریخی فوق العاده هستند و به رسیدگی و بازسازی بیشتر و کاربری های مناسب برای حضور مردم احتیاج دارند و در این زمینه اقدامات اجرا شده اما کافی نیست.

وی، بافت تاریخی نراق را فوق العاده دانست و گفت: این شهر مجموعه ای از همه موضوعات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

ضرغامی اضافه نمود: از محل اعتبارات ملی و استانی برای بازسازی و بازسازی بهره برداری بیشتری گردد و مسیر توسعه گردشگری این خطه هموار گردد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی توضیح داد: غار نخجیر دلیجان یکی از برترین جاذبه های تاریخی و نعمت بزرگ خدادادی است که در کمتر منطقه ای در جهان چنین موقعیتی وجود دارد.

ضرغامی با تاکید بر ایجاد جاذبه های تکمیلی در حوزه گردشگری، گفت: به سرمایه گذاران برای ایجاد این جاذبه و استفاده از تسهیلات وزارت میراث فرهنگی اجازه داده شد.

وی ادامه داد: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نسبت به ارائه مجوزهای مجتمع های گردشگری خانواده محور اهتمام ویژه دارد و حمایت های لازم در این راستا صورت می گیرد.

ضرغامی اضافه نمود: مجتمع های گردشگری بین راهی خوبی در دلیجان احداث شده و با سرمایه گذاران با انگیزه و پر کوشش که دارای اهلیت هستند برای ادامه طرح های مشابه صحبت شد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، استان مرکزی را در زمینه ماموریت های این وزارتخانه سرآمد و نمونه بیان نمود.

ضرغامی اضافه نمود: این استان با غنای بالا و حفظ انگیزه سرمایه گذاران در آینده ای نزدیک چهره بهتری در حوزه های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خواهد داشت.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به منظور بازدید از طرح ها و ظرفیبت های گردشگری بعضی از شهرستان های استان مرکزی صبح امروز وارد دلیجان شد و بازدید از مجتمع های گردشگری و فرهنگی محلات، خمین و اراک از دیگر برنامه های وی در سفر 2 روزه به این استان است.

منبع: توریسم آنلاین

به "استمهال وام های مراکز گردشگری تا 2 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استمهال وام های مراکز گردشگری تا 2 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید