به 255 کشور جهان تجهیزات پزشکی صادر می کنیم

به گزارش وبلاگ بخار، خبرنگاران/خراسان رضوی مدیر تامین تجهیزات و نگهداشت دانشگاه علوم پزشکی گفت: حوزه فراوری تجهیزات پزشکی ایران با رشد قابل ملاحظه ای در حال پیشرفت است؛ هم اینک از ایران تجهیزات پزشکی به 255 کشور جهان صادر می گردد.

به 255 کشور جهان تجهیزات پزشکی صادر می کنیم

علی رضا جوان، در نشست خبری اطلاع رسانی شانزدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و صنایع وابسته که در دانشگاه علوم پزشکی برگزار گردید، اظهار کرد: ایران در زمینه فراوری تجهیزات پزشکی رشد چشم گیری داشته است. مشهد به عنوان قطب دوم در این زمینه شناخته شده است.

مدیر تامین تجهیزات و نگهداشت دانشگاه علوم پزشکی بیان نمود: اکنون مشهد در فراوری تجهیزات پزشکی و لوازم پزشکیِ مصرفی مختلف نظیر ایمپلنت های ارتوپدی، ونتیلاتور و مونتاژ دستگاه سی.تی.اسکن در سطح ایران پیشگام است، به طوری که 50 درصد ایمپلنت های ارتوپدی مورد احتیاج کشور را فراوری می نماید.

جوان بیان کرد: در حال حاضر، 25 واحد فراوری تجهیزات پزشکی و لوازم مصرفی فعال هستند که بعضی از آن ها بزرگترین و مجهزترین مرکز از نوع خود در سطح ایران به شمار می فرایند. همچنین 350 واحد عرضه محصولات پزشکی و آزمایشگاهی فعالیت دارند.

از ایران تجهیزات پزشکی به 255 کشور جهان صادر می گردد

وی توضیح داد: حوزه فراوری تجهیزات پزشکی ایران با رشد قابل ملاحظه ای در حال پیشرفت است. هم اینک از ایران تجهیزات پزشکی به 255 کشور جهان صادر می گردد. به دلیل اهمیت و گرانی بهتر است از تجهیزات پزشکی داخلی استفاده گردد.

مدیر تامین تجهیزات و نگهداشت دانشگاه علوم پزشکی گفت: اکنون بالغ بر دو هزار شرکت داخلی و شش هزار نمایندگی شرکت های خارجی در این حوزه فعالیت دارند و هزار فراوریکننده داخلی، شرکت های دانش بنیان و متخصصان جوان و دانشمند کشورمان در این بخش فعال هستند.

سال جاری در نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی53 شرکت کننده خواهیم داشت

در ادامه این نشست جواد محبی، مدیر امور نمایشگاهی نمایشگاه بین المللی اظهار کرد: شانزدهمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و صنایع وابسته از تاریخ 19 تا 22 آذر همزمان با هفته پژوهش در نمایشگاه بین المللی برگزار می گردد.

وی اضافه کرد: در این نمایشگاه 53 شرکت کننده خواهیم داشت. همکاران بزرگوار ما توانسته اند در قالب شرکت برسازرویداد که یکی از شرکت های متخصص است، مجری برگزاری این رویداد باشد. قطعاً مشکلاتی در برگزاری نمایشگاه وجود دارد که مهم ترین آن داشتن فضای بزرگ تر است که سال جاری نتوانسته ایم این کار را محقق کنیم.

مدیر امور نمایشگاهی نمایشگاه بین المللی بیان نمود: برای سال آینده سعی خواهیم کرد فضای بزرگ تری نظر گرفته گردد و همچنین از شرکت کننده های خارجی بیشتری در این زمینه استفاده کنیم. تصمیم گرفته شده است تقویم نمایشگاه طوری تنظیم گردد که همزمان با برگزاری کنگره های علمی باشد تا خروجی خوبی داشته باشد. ساعات بازدید نمایشگاه از 10صبح تا 6 بعدظهر است.

هدف از برگزاری این نمایشگاه ارائه دستاوردها و فراوریات داخلی است

در ادامه این نشست، محمدابراهیم شوشتری، مدیر نظارت و ارزیابی ملزومات و تجهیزات پزشکی اظهار کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه ارائه دستاوردها و فراوریات داخلی است. به وسیله برپایی چنین نمایشگاه هایی ملزومات مصرفی مراکز درمانی تامین می گردد.

مدیر نظارت و ارزیابی ملزومات و تجهیزات پزشکی توضیح داد: در حوزه ملزومات تجهیزات پزشکی سامانه (IMED) راه اندازی شده است که همه اطلاعات ملزومات مصرفی در آن جا دیده می گردد. در این سایت می توانید همه فراوریات، واردات و ارزهای دولتی تعلق گرفته به تجهیزات پزشکی و... را مشاهده کنید.

وی تاکید نمود: در مشهد حدود 350 توزیع کننده ملزومات مصرفی وجود دارد. در مورد توزیع ملزومات پزشکی اتفاقات خوبی پیش بینی شده است؛ نمونه ای از این اتفاق خوب در حوزه دارو روی داده است که آن (برچسب اصالت) است.

شوشتری بیان کرد: از اول آذرماه برچسب اصالت بر روی کلیه تجهیزات پزشکی وارداتی اجرا شده است. همچنین از اول بهمن ماه قصد داریم فراوریات داخلی را نیز برچسب گذاری کنیم تا ملزومات مصرفی در بازار بر اساس برچسب اصالت باشد. هدف این است که از فراوری و واردات قاچاق در این زمینه جلوگیری کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "به 255 کشور جهان تجهیزات پزشکی صادر می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به 255 کشور جهان تجهیزات پزشکی صادر می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید