رابطه مأمور ام آی6 با ایوانکا ترامپ افشا شد

به گزارش وبلاگ بخار، نتایج یک تحقیق قضایی در آمریکا از روابط میان یک مأمور سرویس جاسوسی انگلیس و دختر رئیس جمهور آمریکا پرده برداشته است.

رابطه مأمور ام آی6 با ایوانکا ترامپ افشا شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بخار، انتشار یک گزارش قضایی در آمریکا روز دوشنبه از روابط مخفی میان یک مأمور آژانس اطلاعاتی انگلیس (ام آی6) و ایوانکا ترامپ دختر رئیس جمهور آمریکا پرده برداشته است.

این اطلاعات بخشی از گزارش مایکل هورویتز دادستان کل وزارت دادگستری آمریکا است. این گزارش به تحقیقاتی می پردازد که آژانس فدرال تحقیقات آمریکا (اف بی آی) در سال 2016 از ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ نامزد وقت جمهوری خواستار، انجام داده است. تیم ترامپ مدعی است که تحقیقات اف بی آی در آن سال خلاف قوانین بوده و در حکم جاسوسی از اوست.

به نوشته روزنامه گاردین، این گزارش از آنجا با ایوانکا ترامپ مرتبط می گردد که در آن به اظهارات کریستوفر استیل جاسوس سابق ام آی 6 در مورد کوشش های ادعایی از سوی روسیه برای اثرگذاری بر ترامپ پرداخته شده است.

استیل در گفت وگو با بازپرس های اف بی ای و در یک گزارش جنجالی، مدعی شده است که روسیه از سال ها پیش کوشش می نموده تا ترامپ را جذب کند و حتی از اقدامات غیراخلاقی او در هتلی در مسکو فیلم ضبط نموده است.

دولت ترامپ در واکنش به اظهارات استیل، مدعی شده است که این جاسوس سابق انگلیسی علیه خانواده ترامپ غرض و خصومت دارد.

هورویتز در پاسخ به همین ادعاها به آنالیز سوابق روابط استیل با خاندان ترامپ پرداخته و در گزارش خود نوشته است که نه تنها خصومتی میان او و این خانواده وجود نداشته، بلکه استیل برای چندین سال با ایوانکا ترامپ رابطه شخصی داشته و حتی برای او هدیه خریده است.

بازپرس دادگستری آمریکا ادعای خصومت استیل با خانواده ترامپ را مضحک توصیف نموده است. در گزارش او همچنین ادعای جاسوسی از ستاد انتخاباتی ترامپ زیر سؤال رفته و عنوان شده است که هرچند اف بی آی در نحوه انجام تحقیقات خود مرتکب اشتباهاتی شده، اما برای تحقیق در مورد روابط احتمالی ترامپ و روسیه هم دلایل و توجیهاتی قانونی داشته است.

ترامپ پیش از این بارها به استیل تاخته و او را جاسوسی شکست خورده خوانده و مدعی شده است که اظهارات وی در مورد کوشش روسیه برای اثرگذاری بر ترامپ ساختگی است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "رابطه مأمور ام آی6 با ایوانکا ترامپ افشا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رابطه مأمور ام آی6 با ایوانکا ترامپ افشا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید