معادن به بورس وارد می شوند

به گزارش وبلاگ بخار، خبرنگاران : معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت از فراهم شدن زمینه های ورود معادن به بورس اطلاع داد.

معادن به بورس وارد می شوند

به گزارش وبلاگ بخار به نقل از شاتا، سعید زرندی در جلسه که به این منظور با حضور مدیران سازمان بورس و مدیران معدنی برگزار گردید اظهار کرد: طبق تبصره 3 ماده 10 قانون معادن، پروانه بهره برداری سندی رسمی، لازم الاجراء، قابل معامله، تمدید و توثیق است، لذا موضوع واگذاری و انجام معاملات حق نشر به صورت یکجا و یا عرضه خرد قابل انجام است.

وی گفت:همچنین در مورد بلاتکلیف، تعطیل و یا سلب صلاحیت شده (مطابق ماده 20 قانون معادن) موضوع تشکیل شرکت سهامی عام پروژه با ورود چندین معدن و یا عرضه یکجا و حراج هریک از معادن در تابلوی بورس کالای ایران نیز قابلیت اجرایی شدن دارد.

معاون طرح و برنامه اضافه نمود: با توجه به وجود 5500 معدن درخصوص روش های واگذاری این معادن بخش خصوصی به صورت جزئی و یا در قالب شرکت سهامی عام پروژه می توان اقدام کرد و سازمان بورس و اوراق بهادار و بورس کالای ایران آمادگی خود را برای حمایت از این بخش اعلام کرد.

زرندی تاکید نمود: واگذاری معادن در بورس می تواند علاوه برایجاد تحرک و پویایی بخش معدن شفافیت و سرعت عمل در این حوزه را نیز افزایش دهند.

منبع: اقتصادنیوز

به "معادن به بورس وارد می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معادن به بورس وارد می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید