اخبار اقتصادی

استقبال وزارت بهداشت از فراوری داخل دارو

به گزارش خبرنگاران، سیدحیدر محمدی امروز در مراسم رونمایی از داروی درمان روماتوئید آرتریت ساخت یک شرکت دانش بنیان با بیان اینکه بازار دارویی کشور در سال گذشته حدود 35 هزار میلیارد بوده است، اظهارداشت: با شیوع کرونا، 20 درصد این اندازه دستخوش تغییر شده...

7 آذر 1400

چین و چرخش به سمت الگوی تمدن اکولوژیک

محمدحسین عمادی*؛ در آغاز سال تازه چینی، این کشور ریشه کنی فقر را جشن گرفت. در آستانه آغاز دومین قرن فعالیت حزب کمونیست شاهد تحولات جدی و اساسی در سمت گیری و چرخش راهبرد توسعه ای این کشور هستیم؛ تصمیماتی که بسیاری را به حیرت واداشته است. آخرین نشانه این...

20 آبان 1400

سال زراعی گذشته شرایط فاجعه بار خشکسالی در کرمانشاه

رئیس جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت : سال زراعی گذشته شرایط فاجعه بار خشکسالی را پشت سر گذاشتیم .

4 آبان 1400

وزارت خارجه آمریکا خواستار توقف فشارهای چین علیه تایوان شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا طی سخنانی مداخله جویانه، نسبت به افزایش فعالیت های نظامی چین در اطراف تایوان ابراز نگرانی کرده و مدعی شد که فشار نظامی چین علیه تایوان، صلح و ثبات منطقه را زیر سوال می برد.

4 آبان 1400

نقش شیر در ارتقای شاخص های سلامتی؛ احیای طرح شیر در مدارس ضرورت دارد

تهران (پانا) - مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه یاری به افزایش سرانه مصرف شیر باعث ارتقای شاخص سلامتی و کاهش هزینه های درمان و هم افزایش طول عمر همراه با سلامتی و کارآمدی جامعه خواهد شد، درباره چرایی تعطیل شدن طرح شیر در مدارس توضیحاتی...

19 مهر 1400

اندیشکده روسی، ژئوپلیتیک روسیه و مسئله شرق دور

پژوهشگر روس معتقد است که حوزه ارتباطات سنتی روسیه در غرب این کشور است و همین مسئله متعادل سازی روابط در شرق و غرب را سخت می کند.

29 شهریور 1400

قیمت خودرو های سایپا و ایران خودرو 22 شهریور 1400

دنا تیپ یک، امروز دوشنبه بیست و دوم شهریور در بازار پنج میلیون تومان گران شده و 330 میلیون تومان قیمت خورده است. وانت زامیاد 265 میلیون تومان فروخته می شود و به همین مقدار افزایش قیمت دارد.

24 شهریور 1400

حریری: حذف یارانه انرژی صنایع راه حل تامین کسری بودجه نیست، از محصولات صادراتی عوارض بگیرید

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: درست است که انرژی واحد های تولیدی و صنعتی کشور بسیار ارزان است، اما نباید فراموش کنیم که نیروی کار ارزانی هم داریم. با افزایش نرخ انرژی قیمت تمام شده کالا های داخلی افزایش می یابد و دستمزد ها هم باید بین المللی حساب...

16 شهریور 1400

جزییات فرمان های آقای وزیر در راستا حمل ونقل

رستم قاسمی از زمانی که به اسم وزیر راه و شهرسازی انتخاب شده است، برنامه هایی از پهن کردن فرش قرمز برای ایرانیان مقیم کشورهای خارجی، دعوت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی بخش خصوصی و روش های تامین منابعی مانند تهاتر با نفت را برای اجرای مگاپروژه های حمل...

14 شهریور 1400

سال جاری 10 واحد صنعتی نیمه فعال به چرخه فراوری باز می شود

سال جاری بازگشت به چرخه فراوری 10 واحد صنعتی در استان چهارمحال و بختیاری هدفگذاری شده است.

5 شهریور 1400

سرقت 200 میلیونی از خانه خاله

زن جوان وقتی از سرقت 200 میلیون تومانی طلا و جواهراتش به پلیس شکایت کرد نمی دانست سارقان خواهر و خواهرزاده هایش هستند.

5 شهریور 1400

برای جلوگیری از ابتلا به کرونا باید 20 ثانیه دست ها را بشویید

دستورالعمل های بهداشتی منتشر شده از سازمان جهانی بهداشت در دوران کرونا نشان داد شستن حداقل بیست ثانیه دست با آب و صابون برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا ضرورریست؛ ولی چرا 20 ثانیه؟ قوانین فیزیک علت این آن را شرح می دهند.

31 مرداد 1400

سرمربی حریف ایران آخر هفته مشخص می گردد

با توجه به صحبت هایی که ایاد بنیان، رئیس کمیته عادی سازی فدراسیون فوتبال عراق در خصوص آخرین وصعت کاتانتس انجام داده به نظر می رسد این مربی در تیم ملی عراق ماندنی است.

22 مرداد 1400

پشتیبانی ها و مانع زدایی ها را برای بخش کشاورزی اجرا کنیم

خبرنگاران/کرمانشاه استاندار کرمانشاه خواهان تسهیل شرایط برای حمایت از فراوری در بخش کشاورزی شد.

18 مرداد 1400

واکنش واعظی به تخریب ها علیه وزیر نیرو

خبرنگاران : رییس دفتر روحانی به تخریب ها علیه وزیر نیرو واکنش نشان داد.

14 مرداد 1400

اشرف غنی خطاب به طالبان: بیایید باهم توافق کنیم نه با آمریکایی ها

رئیس جمهور افغانستان گفت: به طالبان می گوییم شریعت خدا را بپذیرید و بیایید باهم بنشینیم؛ می گویند نه؛ موافقت نامه با آمریکا. آمریکایی ها رفتند؛ حال موافقت نامه را از چه کسی می خواهید.

3 مرداد 1400

دمشق:غرب در پوشش کمک های بشردوستانه درصدد نقض حاکمیت سوریه است

دولت سوریه تمدید قطعنامه ارسال کمک های بشردوستانه به سوریه از طریق گذرگاه مرزی با ترکیه را سیاسی کاری و با هدف نقض حاکمیت سوریه خواند.

2 مرداد 1400

بازیکنان استقلال رابطه خوبی با مجیدی دارند، تا دیر نشده پول بدهید

به گزارش خبرنگاران به نقل از رسانه رسمی باشگاه استقلال، تیم استقلال خیلی نسبت به چند ماه پیش بهتر شده است. البته در برخی نقاط مسائلی داریم ولی امیدوارم کادرفنی با موفقیت کار را به اتمام برساند و آقای مجیدی فصل بعد تیم را خودش ببندد و مسائل را حل نماید.

22 تیر 1400

90 درصد نمایندگان مجلس به طرح حمایت از جهش تولیدات دانش بنیان رای مثبت دادند

نماینده عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: طرح حمایت از جهش تولیدات دانش بنیان در مجلس شورای اسلامی مطرح شد و 90 درصد نمایندگان به این طرح رای مثبت دادند.

19 تیر 1400

قیمت مرغ بالاتر از 24 هزار و 900 تومان گرانفروشی است

به گزارش خبرنگاران، حبیب اسداله نژادنایب، با تاکید بر عرضه مرغ با نرخ مصوب در بازار گفت: علی رغم افزایش هزینه های تولید، اما مرغ زنده با نرخ مصوب در اختیار کشتارگاه ها قرار می گیرد که با این وجود توزیع بالاتر از نرخ مصوب 24 هزار و 900 تومان گرانفروشی است.

14 تیر 1400
تعداد: (177)