پیش فروش شنل نامرئی کننده آغاز شد: فول سایز 60 میلیون تومان ، فیلم

به گزارش وبلاگ بخار، برخلاف بسیاری از ایده های علمی-تخیلی که ده ها یا صدها سال برای تحقق شان زمان لازم است، استارت آپی انگلیسی توانسته نمونه های تجاری سپر نامرئی کننده را با قیمت های 4.5 تا 60 میلیون تومان به بازار عرضه کند.

پیش فروش شنل نامرئی کننده آغاز شد: فول سایز 60 میلیون تومان ، فیلم

به گزارش وبلاگ بخار ، پروژه Invisibility Shield 2.0 در سایت تأمین مالی کیک استارتر با استقبال بالایی روبرو شده و امیدوار است که سپر نامرئی کننده خود را با قیمتی مناسب به بازار عرضه کند.

البته دستاورد این شرکت هنوز به نامرئی سازی ایده آل (مشابه فیلم هری پاتر) نرسیده، اما ترفند به کاررفته در آن به میزان کافی قانع کننده هست که اگر فردی مستقیماً آن را از روبه رو ببیند، در نگاه اول آن را تشخیص ندهد؛ هرچند که با کمی دقت می تواند متوجه طرح تاری در چشم انداز روبه روی خود شود.

اما این شنل چگونه کار می کند؟ در سپر نامرئی کننده از پدیده همگرایی عدسی وار استفاده می شود که در آن، مجموعه ای از چند عدسی به کار رفته، به طوری که وقتی زاویه دید را اندکی تغییر می دهیم، بخش های مختلفی از تصویر زیرین آشکار شود. عدسی ها در سپر نامرئی کننده به شکلی آرایش یافته اند که نور پس زمینه (اقیانوس، دیوار آجری، چشم انداز شهری و ...) به سوی بیننده روبه رو خم شود. البته این عدسی ها وظیفه دیگری هم دارند، این که نور جسمی را که در فاصله نزدیک پشت سپر پنهان شده، از رفتن به سوی بیننده منحرف کنند.بدین ترتیب تا زمانی که بیننده در موقعیت مناسبی مقابل سپر نامرئی قرار داشته باشد، پرتوهایی که از پس زمینه به سوی بیننده هدایت می شوند، عملاً تمام پرتوهایی را که از جسم پنهان شده می تابد، سد می کنند. مخترعان می گویند که سپر نامرئی کننده در پس زمینه های یکنواخت و در شرایط کم نور یا ابری بهترین عملکرد را ارائه می دهد.

شایان ذکر است که اثر نامرئی کنندگی از هر دو طرف سپر عمل می کند؛ بنابراین اگر پشت سپر مخفی شده اید و می خواهید چیزی را در سوی دیگر ببینید، باید سر خود را از پشت سپر خارج کنید؛ بدین ترتیب موقعیت خودتان را هم لو خواهید داد.

سپر نامرئی از پلی کربنات درجه یک ساخته شده، کاملاً ضدآب و بازیافت پذیر است و به هیچ منبع انرژی خارجی نیاز ندارد. از این اختراع می توان برای انجام حقه های شعبده بازی، شوخی های پیشرفته، نادیده ماندن در هنگام بازی هایی مانند پینت بال و شاید مفیدتر از همه برای پنهان ماندن از چشم جانوران جهت بررسی رفتار طبیعی شان در حیات وحش استفاده کرد.

ابعاد سپر نامرئی نسبتاً بزرگ است و اصلاً شباهتی به شنل نازک هری پاتر ندارد که به راحتی بتوان آن را جمع کرد یا روی بدن انداخت. بزرگ ترین نمونه ساخته شده که مگاشیلد نام گرفته، 183 سانتی متر ارتفاع و 122 سانتی متر پهنا دارد و برپا کردن آن با کمک چند نفر در طول 15 دقیقه امکان پذیر است. قیمت پیش خرید مگاشیلد حدود 860 دلار (بین 55 تا 60 میلیون تومان) اعلام شده است.

کوچک ترین سپر نیز با ابعاد 20 در 30 سانتی متر برای پنهان کردن اشیای کوچک مناسب است و با قیمت 67 دلار (حدود 4.5 میلیون تومان) پیش فروش می شود. در فیلم زیر، جزئیات بصری بیشتری از ساختار و عملکرد سپر نامرئی کننده می بینید.

منبع: ScienceAlert

5454

منبع: خبرآنلاین

به "پیش فروش شنل نامرئی کننده آغاز شد: فول سایز 60 میلیون تومان ، فیلم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش فروش شنل نامرئی کننده آغاز شد: فول سایز 60 میلیون تومان ، فیلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید