کرملین: هدف نهایی در سوریه خروج تمامی نظامیان خارجی از این کشور است

به گزارش وبلاگ بخار، سخنگوی کرملین در واکنش به تصمیم آمریکا برای حفظ بخشی از نظامیانش در سوریه گفت: تمامی نیروهای نظامی خارجی که به طور غیرقانونی در سوریه هستند، باید این کشور را ترک نمایند و این مسئله بعد از حل و فصل کامل اوضاع سیاسی، در اولویت قرار خواهد گرفت.

کرملین: هدف نهایی در سوریه خروج تمامی نظامیان خارجی از این کشور است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بخار به نقل از خبرگزاری اینترفکس، دمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه امروز پنجشنبه در جمع وبلاگ بخار در تفسیر سخنان دونالد ترامپ درباره حفظ بخشی از نظامیان آمریکایی در سوریه، بیان کرد: در رابطه با حضور نیروهای نظامی آمریکایی در خاک سوریه، مواضع ما برای همه به خوبی روشن است: تنها نیروهای نظامی روسیه به طور قانونی و به درخواست رسمی دولت سوریه در این کشور حضور دارند و تمامی نظامیان خارجی که حضورشان در سوریه غیرقانونی است، باید این کشور را ترک نمایند.

پسکوف تاکید نمود: مسلماً هدف نهایی آن است که تمامی نیروهای نظامی خارجی که در سوریه حضور دارند، به طور کامل از جمهوری عربی سوریه خارج شوند. این موضع گیری است که مقامات مسکو و دمشق درباره آن اتفاق نظر دارند و این هدف در نهایت و پس از حل و فصل کامل اوضاع سیاسی در سوریه در اولویت اقدامات قرار خواهد گرفت.

سخنگوی کرملین همچنین گفت که در زمان حل و فصل مسائل مربوط به اعتماد یا عدم اعتماد طرفین به یکدیگر در روند حل و فصل اوضاع در سوریه ضروری است روی واقعیت های حاضر در سوریه توجه کرد. وضعیت پیرامون نمودهای سوری گویای این مسئله است که نتوانستند به وعده های نزدیکترین متحد خود برای دفاع از خود اعتماد نمایند.

سخنگوی کرملین روز گذشته یادآور شده بود، ایالات متحده طی چند سال اخیر نزدیکترین متحد نمودها بود، ولی در نهایت آنها را رها نموده، در واقع به آنها خیانت کرد و نمودهای سوری در مقابل نظامیان ترکیه تنها ماندند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا شب گذشته تصمیم واشنگتن برای خروج نظامیان آمریکایی از سوریه را تایید نموده و گفت: بگذارید دیگران برای شن های به خون آغشته شده بجنگند. ترامپ همچنین بیان کرد که ایالات متحده میخواهد تاسیسات نفتی در شمال شرق سوریه را تحت کنترل خود نگهدارد و سپس تصمیم خواهد گرفت که با آنها چه کار کند.

روز گذشته میخائیل بوگدانوف معاون وزیر امور خارجه و نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا تاکید نمود که تاسیسات نفتی در مناطق شمال شرق سوریه باید تحت کنترل دولت قانونی این کشور قرار بگیرد. وی اضافه کرد: در تمامی اسناد و اظهارات رسمی درباره حل و فصل اوضاع در سوریه تاکید شده که همه طرفین درگیر باید به استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه احترام بگذارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کرملین: هدف نهایی در سوریه خروج تمامی نظامیان خارجی از این کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرملین: هدف نهایی در سوریه خروج تمامی نظامیان خارجی از این کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید