کلید صعود در منامه است

به گزارش وبلاگ بخار، آن هلهله های روی اعصاب؛ آن پایکوبی با پرچم عربستان و اشک هایی که فوتبالدوستان ایرانی وبروبچه های تیم ملی از نرفتن به جام جهانی ریختند.

کلید صعود در منامه است

به گزارش وبلاگ بخار به نقل از روزنامه وبلاگ بخار ، همان موقع شایعه شده بود که عربستانی ها به بحرینی ها یاری اقتصادی زیادی نموده اند. همان موقع بود که بازیکنان تکنیکی ایران را می زدند تا آسیب ببینند. همان زمان بود که ملی پوشان مصاحبه کردند و گفتند:ناجوانمردانه بازی می کردند که هیچ؛ به زبان فارسی به ما فحش رکیک می دادند!

هنوز که هنوز است حرف های زیادی از آن بازی معروف می زنند.از تغذیه نامناسب و کشک بادمجان های فاسد، از کارشکنی های همیشگی تیم های عربی، از تعویق بازی و خوش پایکوبیی بی حدواندازه بحرینی ها برای عربستانی ها. هرچند نگاهی به تاریخ و آمار و ارقام تقابل دو تیم نشان از رجحان ایران می دهد. به قول خیلی از کارشناسان:در حدواندازه ایران نیستند. اما... اما جنگ روانی را خوب بلدند!

حالا یک بار دیگر جهت ایران برای صعود به جام جهانی به منامه افتاده. به قول فوتبالی ها همان زمین سفت. زمین سفتی که راه رفتن روی آن برای ستارگان ایران سخت ولی شدنی است. اسامی را ببینید؛ مهدی طارمی، سرادر آزمون، علیرضا جهانبخش، مهدی قائدی، مرتضی پورعلی گنجی و یکی دو جین ستاره دیگر. محمد نصرتی گفته: دفاع آنها که از دفاع چلسی و یوونتوس قویتر نیست. می بریم شان.

برای بازی با تیمی که همه فوتبالی ها از واژه کثیف بازی برایش استفاده می نمایند فقط باید روحیه داشت و با انگیزه بود. دیگر نخ نما شده رفتارهای شان. همه می دانند که دروازه بان شان از دقیقه یک روی زمین می خوابد و بلند نمی گردد. همه می دانند که ساق های بازیکنان را نشانه گرفته اند و همه می دانند که اگر داور سوتی به نفع ما بزند بلافاصه درگیری فیزیکی را شروع خواهند کرد. نباید اسیر حواشی شد. باید فقط روی بازی متمرکز بود، به این که خط حمله ای داریم غرنده، هافبک هایی داریم جنگنده و مدافعانی که مثل سیم خاردار هستند. دروازه بان هم که شیر لرستانی است که انصافا راحت گل نمی خورد. هلهله در منامه هدیه به این مردم در روزهای سخت است. پایکوبی با پرچم سه رنگ ایران و فراهم شدن مقدمات برای صعودی که ایران را مسافر دور بعدی مقدماتی جام جهانی کند. این شیربچه ها کارهای سخت را خوب یاد گرفته اند، این ستاره ها امشب دوباره خودشان را بیشتر در قلب ملت جا خواهند کرد.

مازیار فیروزی - گروه ورزشی / روزنامه وبلاگ بخار

منبع: جام جم آنلاین

به "کلید صعود در منامه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلید صعود در منامه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید