آقای گل فراموش شده پرسپولیسی!

به گزارش وبلاگ بخار، این روز ها مصاحبه های پرشماری از علی علیپور منتشر می شود که او در آن ها از هواداران پرسپولیس دلبری می کند. آیا این مصاحبه ها معنای خاصی دارند؟ احتمالا بله. گفته می شود علیپور یکی از گزینه های تقویت خط حمله پرسپولیس در پنجره نقل وانتقالاتی زمستان است. هنوز صحت و سقم این شایعات مشخص نشده، اما رفتار های علیپور طوری است که نشان می دهد او نسبت به بازگشت بی میل نیست. این مهاجم 26 ساله دو فصل پیش در حالی راهی ماریتیمو در لیگ پرتغال شد که به شدت برای لژیونرشدن اصرار می کرد. پافشاری علیپور برای حضور در فوتبال اروپا چنان بود که او فصل آخر حضورش در پرسپولیس تمرکزش را به طور کامل از دست داد و صدای اعتراض گابریل کالدرون، سرمربی وقت سرخ ها را بلند کرد. در نهایت هم علیپور با سرانجام قراردادش در لیگ نوزدهم به پرتغال رفت تا رویای دیرینه اش را جست وجو کند. آیا او آنجا پیروز بوده؟ خیلی سخت است که به این سوال جواب مثبت بدهیم.

آقای گل فراموش شده پرسپولیسی!

ماریتیمو در لیگ پرتغال تیم مطرح و موفقی نیست. آن ها فصل گذشته تنها به لطف عملکرد استثنایی امیر عابدزاده در لیگ برتر باقی ماندند. امسال البته وضع شان بهتر شده و خودشان را به کمرکش جدول نزدیک کرده اند. با این حال خبر بد آن است که علیپور حتی در همین تیم هم شرایط باثبات و ایده آلی ندارد. او در مسابقات اخیر ماریتیمو به عنوان بازیکن نیمکت نشین به میدان آمده است. این بازیکن ایرانی در جریان دیدار اخیر تیمش برابر سانتاکلارا در حالی به میدان آمد که تیمش 3 بر یک جلو بود و حضور او صرفا جنبه تشریفاتی پیدا کرد. در همان دقایق پایانی، اما یک پنالتی نصیب ماریتیمو شد که اصرار علیپور برای زدن آن بی نتیجه باقی ماند. گایتان، همبازی 22 ساله و فرانسوی علیپور، برابر درخواست پر از سماجت بازیکن ایرانی مقاومت کرد و خودش توپ را درون دروازه جا داد. کشمکش این دو نفر بر سر پنالتی صحنه عجیبی را خلق کرد که شاید زیاد جالب نبود.

به طور کلی علیپور از زمان حضورش در ماریتیمو 40 بار برای این تیم به میدان رفته و تنها پنج گل زده است. البته در خیلی از این مسابقات او حضوری نصفه و نیمه در زمین داشته است. این فرایند در چنان تیمی هرگز برازنده آقای گل پیشین لیگ برتر فوتبال ایران نیست. چه بسا اگر علیپور در پرسپولیس مانده بود، امروز شرایط بهتری داشت. البته که هیچ کس را نباید به خاطر رویاهایش ملامت کرد. علیپور هم حق داشت بخت خودش را برای لژیونرشدن بسنجد. با این حال باید دانست بازی در لیگ های خارجی از نظر فنی لزوما منجر به پیشرفت فوتبالیست ها نمی شود. شاید این تجربه از دیدگاه مالی و نیز وسوسه زندگی در یک محیط دیگر مجذوب کننده باشد، اما از حیث فنی بعضی مواقع جواب معکوس می دهد. زمانی که علیپور در ایران بازی می کرد، لااقل توی چشم بود و با فشار هواداران هرازگاهی به طور تشریفاتی به اردوی تیم ملی دعوت می شد، اما حالا او به کلی فراموش شده است.

منبع: فرارو

به "آقای گل فراموش شده پرسپولیسی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقای گل فراموش شده پرسپولیسی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید