اطلاعات تازه سازمان جهانی بهداشت از تفاوت های عمده کرونا و آنفلوآنزا، کرونا مهارشدنی است

به گزارش وبلاگ بخار، سازمان جهانی بهداشت اطلاعات تازه ای از ویروس کرونا جدید (کووید 19) منتشر کرد که بعضی از این اطلاعات با برداشت های عمومی در خصوص این ویروس متفاوت است.

اطلاعات تازه سازمان جهانی بهداشت از تفاوت های عمده کرونا و آنفلوآنزا، کرونا مهارشدنی است

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ بخار، تدروس آدانوم مدیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: به خلاف آنفلوآنزا، احتمال انتشار مخفی و بدون علامت ویروس کرونا بسیار اندک است و همین امر میزان شیوع این ویروس را محدود و قابل مهار نموده است.

آدانوم گفت: هرچند کرونا از منظر نشانه ها و روش های انتقال شباهت هایی دارد، اما در عین حال اختلافات مهمی هم میان این دو ویروس وجود دارد.

به گفته وی، اولین تفاوت میان این دو این است که کرونا به آن سادگی که آنفلوآنزا منتقل می گردد، قابل انتقال نیست.

دومین اختلاف این است که در [موارد ابتلا به]آنفلوآنزا، افرادی که مبتلا شده اند، اما هنوز بیمار نشده اند، عامل عمده انتقال هستند، اما این اتفاق در ارتباط با کووید 19 نمی افتد. شواهدی که از چین یافت شده، نشان می دهد که تنها یک درصد موارد گزارش شده کووید 19 هیچ نشانه ای نداشته اند و در اغلب آن ها هم نشانه ها ظرف 2 روز ظاهر شده است.

به گفته آدانوم، سومین اختلاف این است که برای آنفلوآنزا درمان ها و واکسن هایی وجود دارد، اما به دلیل تازگی کووید 19، هنوز واکسن یا درمان روشنی برای آن ایجاد نشده است. وی در عین حال گفت که در زمان حاضر بیش از 20 واکسن برای کرونا در مرحله تست آزمایشگاهی واقع شده است.

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، چهارمین تفاوت کرونا با آنفلوآنزا را امکان مهار این ویروس مطرح کرد. وی گفت: چهارم اینکه ما از مهار آنفلوآنزای فصلی حتی حرف هم نمی زنیم، چون عملاً غیرممکن است. اما در ارتباط با کووید 19، این کار امکان پذیر است. ما در موضوع آنفلوآنزای فصلی به دنبال یافتن رد [ابتلا]نمی رویم، اما کشور ها باید در خصوص کووید 19 این کار را انجام دهند، چون این کار از [موارد تازه]ابتلا جلوگیری می نماید و موجب حفظ جان افراد می گردد.

وی گفت: با وجود این اختلافات، از آنجا که شباهت هایی میان این دو ویروس وجود دارد، دست کم تحقیقات برای یافتن واکسن و درمان کرونا از صفر شروع نشده و می توان از تحقیقات اجرا شده در خصوص آنفلوآنزا یاری گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اطلاعات تازه سازمان جهانی بهداشت از تفاوت های عمده کرونا و آنفلوآنزا، کرونا مهارشدنی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعات تازه سازمان جهانی بهداشت از تفاوت های عمده کرونا و آنفلوآنزا، کرونا مهارشدنی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید