انتخابات ریاست جمهوری بولیوی به دور دوم کشیده شد

به گزارش وبلاگ بخار، انتخابات ریاست جمهوری بولیوی با تعیین نشدن برنده این انتخابات به دور دوم کشیده شد.

انتخابات ریاست جمهوری بولیوی به دور دوم کشیده شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، دور دوم انتخابات ریاست جمهوری بولیوی در تاریخ 15 دسامبر (24 آذر) برگزار می گردد.

دور اول انتخابات ریاست جمهور بولیوی دیروز یکشنبه انجام شد و با شمارش 83 درصد از آراء رای دهندگان، مورالس 45.28 درصد و کارلوس میسا نزدیکترین رقیب وی 38.16 درصد از آراء را کسب نموده اند.

برای پیروزی در دور اول انتخابات ریاست جمهوری بولیوی ضروری است که نامزدها بیش از 50 درصد آراء را کسب نمایند یا اینکه حداقل 40 درصد آراء را به خود اختصاص دهند به شرط اینکه با نزدیکترین رقیب خود 10 درصد اختلاف داشته باشند.

بولیوی روز یکشنبه صحنه برگزاری انتخابات متعدد از جمله رقابت های ریاست جمهوری بود. ایوو مورالس رئیس جمهوری بولیوی، از مردم این کشور خواسته بود تا به صورت مسالمت آمیز و فعالانه در انتخابات شرکت نمایند.

مورالس در سال 2016 با برگزاری یک رفراندوم، خواهان لغو محدودیت زمانی ریاست جمهوری یک فرد شد. با وجود مخالفت 51 درصد مشارکت نمایندگان در رفراندوم با پیشنهاد مورالس، دادگاه قانون اساسی بولیوی به نفع طرح رئیس جمهوری این کشور رای داد تا ایوو مورالس بتواند برای چهارمین بار پیاپی در انتخابات ریاست جمهوری نامزد گردد. در صورت پیروزی، دوره چهارم ریاست جمهوری او در سال 2020 شروع و تا سال 2025 ادامه خواهد یافت

منبع: همشهری آنلاین

به "انتخابات ریاست جمهوری بولیوی به دور دوم کشیده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابات ریاست جمهوری بولیوی به دور دوم کشیده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید