انصارالله: ادامه توقیف کشتی های نفتی یمن نقض توافق سوئد است

به گزارش وبلاگ بخار، سخنگوی جنبش انصارالله یمن با اشاره به توقیف کشتی های نفتی این کشور در دریای سرخ بیان کرد که اقدام ائتلاف سعودی در توقیف کشتی های حامل فرآورده های نفتی، مغایر با توافق سوئد است.

انصارالله: ادامه توقیف کشتی های نفتی یمن نقض توافق سوئد است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بخار، محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن روز یکشنبه تأکید کرد که ادامه توقیف کشتی های نفتی یمن توسط ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی، نقض توافقنامه سوئد میان انصارالله و ریاض است.

به نوشته پایگاه خبری شبکه المیادین، عبدالسلام گفت: ما آماده همکاری برای تعمیر کشتی نفتی صافر با وجود مانع تراشی های ائتلاف سعودی هستیم.

پیشتر یوسف الحاضری سخنگوی وزارت بهداشت یمن هشدار داده بود که در صورت ادامه توقیف کشتی های حامل مشتقات نفتی، بخش خصوصی خدمات پزشکی با فاجعه روبرو خواهد شد و صدها هزار بیمار جان خود را از دست می دهند.

عبدالسلام امروز همچنین از دیدارش با سفیر انگلیس در یمن خبر داده و گفت: در این دیدار طرح رئیس شورای عالی سیاسی یمن درباره توقف مشروط حمله یمنی ها به عربستان مورد آنالیز نهاده شد.

وی اضافه نمود: به سفیر انگلیسی گفتم که پیشنهاد [مهدی] المشاط [رئیس شورای عالی انصارالله] با هدف حسن نیت و تاکید بر صلح و ثبات مطرح شده است.

عبدالسلام گفت: تاکنون پاسخی به این طرح به جزء یک سری اظهارات نامشخص داده نشده است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "انصارالله: ادامه توقیف کشتی های نفتی یمن نقض توافق سوئد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصارالله: ادامه توقیف کشتی های نفتی یمن نقض توافق سوئد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید