بدون هوادار، بدون دوربین، بدون گل ، دیدار تاریخی پس از 30 سال

به گزارش وبلاگ بخار، تیم های ملی فوتبال کره شمالی و کره جنوبی در بازی های گزینشی جام جهانی 2022 در ورزشگاه خالی از تماشاگر پیونگ یانگ به دیدار هم رفتند و در سرانجام به تساوی بدون گل بسنده کردند.

بدون هوادار، بدون دوربین، بدون گل ، دیدار تاریخی پس از 30 سال

به گزارش وبلاگ بخار به نقل از رویترز، این نخستین میزبانی رسمی تیم ملی فوتبال کره شمالی از رقیب و دشمن و همسایه دیرین پس از حدود 30 سال بود که در ورزشگاه خالی برگزار شد و حتی رسانه های رسمی پیونگ یانگ هم آن را زنده پخش نکردند. بازیکنان دو کره در پایان 90 دقیقه بازی در حالی از ورزشگاه بیرون رفتند که هیچ گلی در دروازه ها نرویید و سهم در هر دو تیم یک امتیاز بود.

آخرین بار که دو تیم در جریان دیدارهای گزینشی جام جهانی فوتبال برابر هم ایستادند، به 10 سال پیش بازمی شود؛ جایی که همسایه شمالی یک بر صفر به کره جنوبی باخت و البته همسایه شمالی را به مسموم کردن بازیکنان خود پیش از بازی متهم کرد. دو کره پس از جنگ های داخلی 1950 تا 1953 همچنان موضع جنگی را علیه هم حفظ کرده اند و با وجود برخی تلاش ها برای برقرار شدن صلح، سر سازش با هم ندارند.

فدراسیون فوتبال کره جنوبی اعلام کرد سرود ملی هر دو کشور در ورزشگاه خالی کیم ایل سونگ در پیونگ یانگ پخش شد و پرچم همسایه های شمالی و جنوبی به اهتزاز درآمد. دو بازی پیشین گزینشی جام جهانی که قرار بود به میزبانی پیونگ یانگ برگزار شود، به دلیل خودداری طرف شمالی از برافراشتن پرچم جنوبی ها به شانگهای در چین منتقل شده بود. قرار است فیلم کامل این بازی روی دی وی دی پخش شود.

جالب اینکه جیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا هم در ورزشگاه پیونگ یانگ حضور داشت و از نزدیک بازی دو کره را دید. او پس از بازی از حضور نداشتن تماشاگران ابراز تاسف کرد. خبرگزاری رسمی و فدراسیون فوتبال کره شمالی در گزارش بازی صرفا به آوردن این چند جمله بسنده کردند: بازی پس از چند حمله و ضدحمله هر دو تیم بدون گل به پایان رسید. دو بازیکن از هر دو تیم هم با کارت زرد داور جریمه شدند.

بازیکنان تیم ملی فوتبال کره جنوبی به جای یک پرواز مستقیم از سئول به پیونگ یانگ، ناچار شدند از راه طولانی تر سئول-پکن-پیونگ یانگ خودشان را به شهر میزبان برسانند. بازی دو کره پخش زنده و مستقیم نداشت و فقط حدود 30 کارمند فدراسیون فوتبال کره شمالی با وسایل ارتباطی ساده اطلاعات را در اختیار وبلاگ بخار و رسانه ها قرار می دادند.

منبع: همشهری آنلاین

به "بدون هوادار، بدون دوربین، بدون گل ، دیدار تاریخی پس از 30 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدون هوادار، بدون دوربین، بدون گل ، دیدار تاریخی پس از 30 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید