بهرنگ کیاییان: فرهنگ و عادت خرید آنلاین اشاعه پیدا نموده است ، برگزاری نمایشگاه مردم را به کتاب معطوف می نماید

به گزارش وبلاگ بخار، بهرنگ کیاییان مسوول دفتر نشر چشمه، با این شرح که برگزاری نمایشگاه کتاب هر چند با تاخیر، بسیار اهمیت دارد به هنرآنلاین گفت: بعید می دانم تا چند ماه آینده اتفاقی در این زمینه رخ دهد. ولی برپایی این رویداد مهم است چون همه دوباره به کتاب معطوف می شوند و حتی برد تبلیغاتی و خبری نمایشگاه کتاب نیز کمک رسان صنعت نشر است؛ البته ابعاد مالی آن جای خودش را دارد.

بهرنگ کیاییان: فرهنگ و عادت خرید آنلاین اشاعه پیدا نموده است ، برگزاری نمایشگاه مردم را به کتاب معطوف می نماید

او با بیان این که نشر چشمه با فروش آنلاین و تلفنی به فعالیت خود ادامه می دهد، توضیح داد: هم به وسیله سایت خودمان و دیگر سایت های فروش آنلاین کار می کنیم. البته کتاب فروشی های شهرستان ها باز هستند و کتاب را حضوری تهیه می نمایند. در تهران نیز به غیر شعبه هایی که در مراکز خرید قرار گرفتند باقی از شنبه 30 فروردین ماه فعالیت خود را شروع کردند.

کیاییان با این شرح که فرهنگ و عادت خرید آنلاین اشاعه پیدا نموده است، اضافه نمود: باید ببینیم وقتی در شرایط قبل از ویروس کرونا قرار می گیریم چقدر محتمل است مردم برای خرید، مراجعه حضوری داشته باشند. به نظرم این موضوع زمان می برد تا مردم دوباره به امکان عمومی بیایند. الان فقط باز شدن کتاب فروشی ها کفایت نمی کند و مثلا باز بودن سینماها و اجرای تئاتر هم ضروری است تا مردم برای خرید کتاب اقدام نمایند.

او با بیان این که ناشران به لحاظ مالی شرایط خوبی ندارند، ادامه داد: تا مدتی پیش برای کتاب ها جلسات رونمایی، نقد و آنالیز، نشست و دورهمی برگزار می شد؛ ولی الان هیچ فکر و برنامه ای وجود ندارد و برنامه ریزی کردن در این شرایط سخت شده است. منتظریم ببینیم چه اتفاقی می افتد و چه چرخش هایی در جامعه و اوضاع به وجود می آید.

کیاییان اضافه نمود: به نظرم درست ترین حالت این است که در شرایط فعلی حمایت های بلاعوضی از افرادی که کار می کردند و فعالیت آن ها کمتر شده و یا بیکار شدند، صورت بگیرد. تنها راهکار می تواند همین باشد و تمام جهان این جهت را پیش گرفتند. ما سعی کردیم راهکار هایی مقطعی به وجود بیاوریم مانند فروش تلفنی و یک سری تحرکات آنلاین و اینترنتی بین کتاب خوان ها راه انداختیم، ولی تاثیر آن خیلی پررنگ نیست. راهکار باید کلان باشد که شرایط را بسامان کند و حمایت ها معنادار و پررنگ باشند تا تمام آدم ها سریع تر از بحران عبور نمایند و به کار عادی برسند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "بهرنگ کیاییان: فرهنگ و عادت خرید آنلاین اشاعه پیدا نموده است ، برگزاری نمایشگاه مردم را به کتاب معطوف می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهرنگ کیاییان: فرهنگ و عادت خرید آنلاین اشاعه پیدا نموده است ، برگزاری نمایشگاه مردم را به کتاب معطوف می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید