بوت کمپ اینترنت اشیا استانی می گردد

به گزارش وبلاگ بخار به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، زیست بوم اینترنت اشیا به عنوان یکی از ارکان تحقق تحول دیجیتال با کمبود نیروی متخصص در بخش های مختلف مواجهه است. نقصانی که شاید با کنار هم قرار دریافت بازیگران این عرصه در برگزاری رویدادهای فناورانه مرتفع گردد. همین مهم، دلیلی شده است برای ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا در برگزاری نخستین بوت کمپ استانی اینترنت اشیا مشارکت کند.

بوت کمپ اینترنت اشیا استانی می گردد

اینترنت اشیا مفهومی پرکابرد اما غریب برای کاربران خدمات دیجتیالی است. کنار هم قرار دریافت این مفهوم با بوت کمپ که خود واژه ای ناآشنا است یک ترکیب سهل الوصول برای مخاطبان ایجاد می نماید.

رویداد فناورانه بوت کمپ استانی اینترنت اشیا از جمله رویدادهایی است که با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سوم تا نهم اسفندماه سال جاری در استان گلستان برگزار می گردد.

بر این اساس بوت کمپ استانی اینترنت اشیا با همت اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان گلستان و مرکز تحقیقات اینترنت اشیا و با همکاری پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات، پارک علم و فناوری استان گلستان و با حمایت ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از اوایل اسفند ماه سال جاری به مدت یک هفته در این استان برگزار می گردد.

در این بوت کمپ شرکت نمایندگان پس از آموزش و کسب مهارت به انجام پروژه های کاربردی به صورت تیمی پرداخته و به صورت عملی با مفاهیم و ساختار اکوسیستم اینترنت اشیا آشنا می شوند. همچنین این بوت کمپ یاری خواهد نمود تا افراد علاقه مند مسیری را برای ورود به بازار کسب و کار در این حوزه برای خود ترسیم نمایند.

یادگیری و پیاده سازی به صورت تعاملی و اثربخش، بهره مندی از اساتید متخصص و مربیان فنی آموزشی در هر بخش، استفاده از پک سخت افزاری آموزشی برای پیاده سازی عملیاتی سناریوها، ساخت یک محصول اولیه (MVP) مبتنی بر اینترنت اشیا در حین برگزاری بوت کمپ، بیش از 50 ساعت آموزش مهارت محور همراه با انجام سناریوهای هوشمندسازی، حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تیم های تشکیل شده در بوت کمپ، تبدیل ایده های هوشمندسازی و مبتنی بر اینترنت اشیا به نمونه اولیه و تهیه مدل کسب و کار، از جمله ویژگی های این دوره است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بوت کمپ اینترنت اشیا استانی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوت کمپ اینترنت اشیا استانی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید