علم و تکنولوژی

هکرها ترامپ را به افشای اسناد شخصی تهدید کردند

به گزارش خبرنگاران به نقل از هیل، یک تیم هکری اعلام کرده است که پیروز به دستیابی به اسناد شخصی مربوط به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا شده است.

22 تیر 1399

زنوزی: 95 درصد پول فوتبال به جیب اشخاص حاشیه ای می رود

محمدرضا زنوزی گفت: من از سال 75، از تیم فوتسال گرفته تا تراکتور، در حال تیم داری هستم و در این سال های اخیر، درآمد آنچنانی وجود نداشته و معمولاً درآمد های فوتبال به خود باشگاه ها نمی رسد و شرکت ها و یا اشخاصی که در حاشیه فوتبال هستند، خیلی بیشتر از خود باشگاه...

11 تیر 1399

معیارارزیابی جامع نیمسال دوم سال تحصیلی 99-98اعلام شد

معاونت آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی ضمن معین فهرست معیار ارزیابی آزمون جامع نیمسال دوم سال تحصیلی 99-98 به تفکیک دانشکده ها، ضوابط شرکت در این آزمون را اعلام کرد.

1 تیر 1399

انیمیشن های پیکسار به روایت منتقدان امپایر؛ بهترین ها و بدترین ها

پیکسار با همان اولین تولیداتش برای خودش اعتبار زیادی دست و پا کرد. انیمیشن های پیکسار از ابتدا تا امروز جزو خلاقانه ترین آثار سینمایی محسوب می شوند و این استودیوی فیلمسازی درخشان توانسته راه خودش را خوب میان تماشاگران سینما و منتقدان باز کند. از اواسط...

14 خرداد 1399

راهنمای راستا سبز امید

خبرنگاران/اصفهان پنجم ماه شعبان، سالروز ولادت امام زین العابدین (ع) است؛ امامی که صفحه صحفۀ صحیفۀ او رحمت و مغفرت پروردگار را به یادمان می آورد.

31 اردیبهشت 1399

تمرینات سایبری پارس جنوبی در قرنطینه

بازیکنان تیم فوتبال پارس جنوبی جم به صورت سایبری زیر نظر کادر فنی این تیم تمرین می نمایند.

27 اردیبهشت 1399

دلایل افزایش مبتلایان به کرونا در آمریکا

کارشناسان بهداشت عمومی هشدار می دهند که این ویروس همه گیر در آمریکا هنوز به اوج خود نرسیده است، اما عوامل زیادی در پشت سر ثبت این تعداد زیاد از ابتلای در این کشور وجود دارد.

26 اردیبهشت 1399

تولید اولین حسگر مافوق صوت برای رصد آنی تومورها

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، این حسگر زیستی با زیر نظر دریافت تومورهای سرطانی می تواند رشد و تحول آنها را بررسی کند و همین مساله درمان دقیق تر انواع سرطان را تسهیل می کند. همچنین با استفاده از حسگر یادشده می توان تأثیرات و پیامدهای سکته های قلبی...

25 اردیبهشت 1399

کرونا ابتدا در هالیوود به جهان آمد

ویروس ها و بیماری های واگیردار محتوای کابوس همه ما هستند. مخصوصا حالا که ویروس کرونا قاره ها را پیموده و خطری جدی برای جان همه انسان ها به شمار می رود. حداقل یک قرن از راه پیدا کردن میکروب ها، ویروس ها، بیماری های واگیردار و طاعون به فیلم های آخرالزمانی...

25 اردیبهشت 1399

اجرای طرح ملی خدمات بشر محبت آمیز اعضای جوانان، از پویش با خانواده تا مهرگویان

خبرنگاران/ایلام معاون جوانان جمعیت هلال احمر ایلام گفت: طرح ملی خدمات بشردوستانه از سوی اعضای جوانان جمعیت هلال احمر ایلام به صورت غیرحضوری آغاز شد.

22 اردیبهشت 1399

رونمایی از گوشی ارزان و باکیفیت نوکیا

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسلش گیر، گوشی یادشده جایگزینی برای گوشی ارزان قیمت دیگر این شرکت یعنی نوکیا سی 1 محسوب می شود که تنها با شبکه های نسل سوم تلفن همراه سازگار بود.

15 اردیبهشت 1399

دکتری که آنقدر با کرونا جنگید تا خودش هم کرونایی شد

دکترها، پرستارها و تمامی کارکنان حوزه درمان در بیمارستان هایی که پذیرای بیماران مشکوک به کرونا هستند، روزهای پرالتهابی را می گذارند. هدف از انتشار این یادداشت ها ادای احترام و تکریم به آنها و درک واقعیتی است که آنها اکنون آن را زندگی می نمایند.

7 اردیبهشت 1399

شرایط شیوع کرونا را با اینستاگرام بررسی کنید

اینستاگرام فرآیندهای جدیدی را برای کمک به کاربران ایجاد کرده است تا بتوانند به روز رسانی های دقیقی از شیوع ویروس کرونا را پیدا کنند. پس از آخرین اطلاعیه ها درباره اقدامات شرکت هایی مثل فیس بوک و توییتر، اکنون اینستاگرام نیز جزئیات کار خود را برای راهنمایی...

6 اردیبهشت 1399

جهش ژنتیکی ویروس کرونا از ابتدای شیوع

این مطالعه نشان داده که ویروس کرونا در حال حاضر به دو گروه تقسیم شده که رایج ترین آن (70 در صد) از نوع L. و 30 در صد دیگر از نوع S. می باشند.

3 اردیبهشت 1399

دستکش و ماسک خود را در خیابان نیندازید

این روزها عکس هایی درباره انداختن ماسک ها و دستکش های پلاستیکی مصرف شده در خیابان ها منتشر می شود. موضوعی که می تواند سلامت جامعه را تهدید کند.

23 فروردین 1399

الکترونیکی شدن بلیت فروشی در پایگاه های میراث جهانی خوزستان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان از الکترونیکی شدن بلیت فروشی در مجموعه های پایگاه های میراث جهانی استان خبر داد.

22 فروردین 1399

تهران فردا و پس فردا با پدیده وارونگی دما روبرو خواهد بود

به گفته مجید آزادی مدیرگروه پژوهشی و هواشناسی دینامیک و هم دیدی پژوهشکده هواشناسی و علوم جوی فردا و پس فردا(13 و 14 آبان ماه) پدیده وارونگی دما در تهران رخ خواهد داد که بر این اساس هوای پایتخت آلوده می گردد.

8 فروردین 1399

برگزیت؛ ریشه ها، روندها و پیامدها

انجمن مطالعات منطقه ای دانشگاه تهران نشست علمی - تخصصی برگزیت: ریشه ها، روندها و پیامدها را برگزار می کند.

4 فروردین 1399

بوت کمپ اینترنت اشیا استانی می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، زیست بوم اینترنت اشیا به عنوان یکی از ارکان تحقق تحول دیجیتال با کمبود نیروی متخصص در بخش های مختلف مواجهه است. نقصانی که شاید با کنار هم قرار دریافت بازیگران این عرصه در برگزاری رویدادهای...

26 اسفند 1398

فارس من، برخورد با سرانجام نامه های تقلبی، اهتمام ویژه ای در دانشگاه ها برای تشخیص کپی کاری نیست

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راهنما و مشاور خاتمه نامه باید تشخیص دهند آیا تحقیق و تفحص به معنای واقعی اجرا شده است، گفت: متاسفانه اهتمام ویژه ای در دانشگاه ها نسبت به این موضوع وجود ندارد.

17 اسفند 1398
تعداد: (50)