قابلیت هیجان انگیز اندروید 15، مکان یابی گوشی های خاموش

به گزارش وبلاگ بخار، اندروید 15 می تواند گوشی های اندرویدی را حتی اگر خاموش شوند یا شارژ آن ها تمام شده باشد ردیابی کند.

قابلیت هیجان انگیز اندروید 15، مکان یابی گوشی های خاموش

به گزارش وبلاگ بخار ، به نقل از زومیت، گوگل قصد دارد در اندروید 15 با امکان مکان یابی گوشی ها نه تنها در حالت آنلاین، بلکه حتی زمانی که خاموش هستند، قابلیتی مشابه آی اواس را به دستگاه های اندرویدی اضافه کند.

سیستم عامل iOS از نسخه 15 به بعد، ویژگی Find My را برای ردیابی گوشی آیفون حتی در مواقع خاموش بودن گوشی فراهم می کند. مدل های مختلف گوشی سامسونگ نیز دارای قابلیت پیدا کردن آفلاین از طریق SmartThings Find هستند، اما این ویژگی در حالتی که گوشی خاموش باشد کار نمی کند.

بر اساس گزارشی از Android Police، اندروید 15 با رابط کاربری نو Powered Off Finder خواهد آمد که به دستگاه هایی که از نظر سخت افزاری سازگار باشند اجازه می دهد درصورت خاموشی نیز ردیابی شوند. این ویژگی احتمالاً شامل گوشی گوگل سری پیکسل 9 خواهد بود.

ویژگی Powered Off Finder دستگاه های اندرویدی را قادر می سازد که در حالت خاموش بودن یا اتمام شارژ باتری نیز همچنان سیگنال های بلوتوث ارسال کنند. بنابراین باتری گوشی باید به اندازه ای انرژی داشته باشد که تراشه بلوتوث را فعال نگه دارد.

مزیت شبکه Find My Device گوگل نسبت به شبکه های رقیب مانند سامسونگ و تایل این است که شبکه گوگل روی تمام دستگاه های اندرویدی که به گوگل پلی دسترسی دارند، اعمال خواهد شد. این بدان معنا است که شبکه گوگل ممکن است از میلیاردها دستگاه اندرویدی تشکیل شده باشد که می توانند به یکدیگر پینگ بزنند و مکان یکدیگر را پیدا کنند.

قابلیت مکان یابی نو اندروید بر شبکه به روزرسانی شده Find My Device اپل تکیه دارد که در Google I/O سال 2023 مطرح شد اما هنوز به کار نیفتاده است. اپل همچنان مانع از راه اندازی این شبکه می شود، زیرا هنوز هشدار ردیابی ناخواسته را به iOS و آیفون وارد نکرده است.

Find My Device یک شبکه ردیابی است که شامل گوشی ها و تبلت های اندرویدی می شود. گوشی ها و تبلت هایی که در این شبکه قرار دارند، از طریق بلوتوث با یکدیگر مرتبط می شوند و این امکان را فراهم می کنند که دستگاه ها مکان یکدیگر را نشان دهند حتی اگر دسترسی به اینترنت را از دست داده باشند.

بنابراین، با وجود اینکه اندروید 15 قابلیت مذکور را به همراه می آورد؛ همچنان نیاز است که نسخه ارتقاءیافته شبکه Find My Device به طور گسترده فعال شود تا این ویژگی به نحوی کاربردی عمل کند.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "قابلیت هیجان انگیز اندروید 15، مکان یابی گوشی های خاموش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قابلیت هیجان انگیز اندروید 15، مکان یابی گوشی های خاموش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید