تا به حال اقامت در غارهای کاپادوکیا را تجربه نموده اید؟

به گزارش وبلاگ بخار، قاره آسیا دارای کشورهای توریستی کوچک و بزرگ متعددی است که با داشتن جاذبه هایی بی نظیر، توانسته اند دنیایان را متوجه خود کنند و آنان را به سوی خود بکشانند. یکی از کشورهای این قاره که در زمینه دنیاگردی جایگاهی غیر قابل انکار را از آن خود نموده، کشور ترکیه است. این کشور به علت داشتن آب و هوایی مطبوع مدیترانه ای، جاذبه های طبیعی بی مثال، تاریخی پر رمز و راز و بعلاوه فرهنگی با اصالت توانسته که در همه حوزه ها نقشی قابل ملاحظه را ایفا کند و برای تقاضای دنیاگردان در حوزه های گوناگون پاسخی درخور ارائه دهد. زیبایی های کشور ترکیه چنان بی حد و حصر است که هر کدام از شهرهای این کشور قابلیت میزبانی شایسته از دنیاگردان بین المللی را دارا می باشد. یکی از این شهرها بدون شک، شهر کاپادوکیا است. این شهر که از جمله شهرهای تاریخی کشور ترکیه به شمار میرود، پر از ساختمان های سنگی است که با بهره گیری از طبیعت غالب بر این منطقه شکل گرفته و برای هر بیننده ای می تواند شگفت آور باشد. ساختمان هایی بلند از جنس سنگ هایی بزرگ، سازه هایی با حجاری های چشم نواز و بناهایی تاریخی از جنس سنگ های سخت تنها بخشی از زیبایی های این شهر است، اما چیزی که قصد داریم در این شهر در پیش بگردیم و به شما نیز معرفی کنیم، هتل های صخره ای در کاپادوکیا است که همه ساله با پذیرایی از دنیاگردان علاقمند، توانسته اند به جاذبه هایی پر هوادار در این شهر بدل شوند. طبق آخرین اعلام مسئولان دنیاگردی کشور ترکیه و شهر کاپادوکیا، ده هتل از هتل هایی به شکل غار در کاپادوکیا توانسته اند که مجوزهای لازم برای فعالیت را اخذ کنند و در این زمینه کنند. پس اگر شما هم کنجکاو هستید که این ده هتل و اقامت در غارهای کاپادوکیا را بشناسید، در این نوشتار همراه ما باشید. شاید چرا که شاید دوست داشته باشید که یک شب را در میان هتل های صخره ای در کاپادوکیا به صبح رسانید و همچون مایک که یک دنیاگرد کنجکاو است به تجربیات مشابهی دست پیدا کنید. ما به شما توصیه می کنیم که توصیفات مایک در خصوص این هتل های را بشنوید و با شناختی صحیح به این مکان ها پای بگذارید و از زیبایی های بی مانندی که در هتل هایی به شکل غار در کاپادوکیا نهفته است، لذت ببرید. من مایک هستم. مایک منسون. 24 سال دارم و 8 سال است که به جرگه دنیاگردان حرفه ای اضافه شده ام. من همواره در پی تماشای جاذبه هایی هستم که بی همتا هستند و نمونه های معدودی از آن ها در دنیا یافت می گردد. طبق تحقیقاتی که انجام دادم، متوجه شدم کشور ترکیه در شهر کاپادوکیا، طرحی نو را عملیاتی نموده و با بهره گیری از غارهایی که در این شهر وجود دارد، هتل هایی را افتتاح نموده که برای خود شاخصه های منحصر به فردی دارند. به این ده هتل سری زدم و حالا می خواهم آنچه را در زمان اقامت در غارهای کاپادوکیا که دیده ام با شما تقسیم کنم. امیدوارم که لذت تماشای این زیبایی ها در هتل هایی به شکل غار در کاپادوکیا به جان شما نیز منتقل گردد.

تا به حال اقامت در غارهای کاپادوکیا را تجربه نموده اید؟

سلطان کیو سوییتس شهر کاپادوکیا کشور ترکیه Sultan Cave Suites

یکی از غارهای بسیار خیره نماینده ای که در این شهر میزبان من بود و هتل سلطان کیو سوییتس را در دل خود جای داده، در مرتفع ترین نقطه تپه آیدینلی قرار گرفته است. این هتل که مشرف به منطقه گورم است، چنان با استادی در دل سنگ های این تپه حفاری شده که انگار دست روزگار این مکان را برای حمایت از ساکنان این منطقه در زمان دشواری طراحی نموده است. طبق آن چیزی که در تاریخچه این هتل در بین هتل های صخره ای در کاپادوکیا آمده که این غار پیشتر به عنوان یک سکونتگاه برای مردم محلی بوده است. اما به مرور زمان متروکه گشته تا اینکه هتل سلطان کیو سوییتس در سال 2008 میلادی افتتاح می گردد. هتلی که در حال حاضر مجهز به اینترنت Wi-Fi است و با توزیع روزنامه ها و مجلات توریستی، روزانه ارتباط کاملی را با محیط خارج از غار برقرار می نماید. محیطی که با حمام های اختصاصی تکمیل تر شده و احتیاج های معمول را تحت پوشش خود قرار داده است. من دو شب از سفرم به کشور ترکیه را در این هتل سپری کردم. اگر چه محیط اطراف غار کمی سرد بود، اما مسئولان و مدیریت مجموعه به مدد وسایل گرمایشی مدرن، اقامت را برای مراجعان و مهمانان دلچسب تر نموده بود. توریستانی همانند من که به این مکان پای می گذارند، این فرصت را دارند که از غار بیرون بیایند و در اطراف به گشت زنی مشغول شوند و با دیدنی دودکش های جن و پری، اوقات شیرینی را برای خود خلق نمایند. به دیدنی بالن هایی که در آسمان گردش می نمایند، بپردازند و با کبوتران همراه شوند و فکر و دغدغه های زندگی شهری را از سر به در نمایند.

موزه شهر کاپادوکیا کشور ترکیه Museum Hotel Cappadocia

همانطور که از عکس های هوایی تعیین است، شهر کاپادوکیا با کوه های بلندی محصور شده است. یکی از کوه های بلند کاپادوکیا کشور ترکیه که من بر فراز آن سکونت کردم و در هتلی خیره نماینده شبی را به صبح رساندم، کوه اوچیسر Uchaisar است. این کوه دارای غارهای کوچک و بزرگی زیادی می باشد اما یکی از شاخص ترین این غارها، غاری است که امروزه به عنوان هتلی مجلل شناخته می گردد. این هتل که موزه کاپادوکیا نام دارد، محلی است که علاوه بر اسکان دادن توریستانی چون من، محل برپایی موزه ای برتر کشور ترکیه نیز است. من پیش از اینکه به اتاق رزرو شده ام در این هتل قدم بگذارم، به تالاری که محل برپایی موزه بود، سری زدم و از دیدن آن همه شگفتی به شدت متعجب شدم. زمانی تعجب من بیشتر شد که دانستم، در همین هتل و همین غار، یک استخر روباز آب گرم نیز تعبیه شده که به توریستان خود این فرصت را می دهد که خستگی یک روز سخت را از تن بزدایند. با صرف نوشیدنی های محلی نفسی تازه نمایند و به سوی اتاق ها مجهز خود رهسپار شوند. اتاق هایی که با سنگ های حجاری شده تزیین شده بودند و نگاه من را بر روی خود ثابت نموده بودند. دکور اتاق من و احتمالا سایر اتاق ها، با وسایل آنتیک زینت یافته بود و عملاً خرابه هایی که از زمان های دور تاریخی به یادگار مانده بود را با زیباترین نوع طراحی در معرض دید توریستان بین المللی خود قرار داده بود. تا ساعت ها فکر من در گوشه گوشه هتل کاوش می کرد و هر لحظه بیشتر به این نتیجه می رسید که این مکان در بین هتل های صخره ای در کاپادوکیا چقدر زیبا و با شکوه توانسته داشته های تاریخی و فرهنگی کشور ترکیه را به سایر کشورها معرفی کند.

کلبک اسپشال کیو شهر کاپادوکیا کشور ترکیه Kelebek Special Cave Hotel

بر فراز کوهی مشرف به منطقه گورم کاپادوکیا در کشور ترکیه، هتل کلبک کیو با زیبایی هر چه تمامتر می درخشد و توریستان را به سوی خود می کشاند. درباره این هتل در بین هتل هایی به شکل غار در کاپادوکیا خواندم که این مکان تنها برای نمایش سنت های حاکم بر شهر کاپادوکیا بنا شده و در واقع به آوردگاهی بدل شده است که فرهنگ و سنت هایی که در این شهر مورد احترام مردم محلی بوده را به خوبی به همگان معرفی کند. آوردگاهی که با وسایل و صنایع دستی اصیل این منقطه آذین شده و یا داشتن حمام های ترکی، استخر روباز و سونا سعی نموده است که رفاهی قابل ملاحظه را نیز به مهمانان خود عرضه کند. شبی که به این هتل رسیدم به قدری خسته بودم که قصد داشتم بلافاصله به اتاقم بروم و تا صبح بدون وقفه استراحت کنم. اما زمانی که پا به داخل هتل گذاشتم، چنان از زیبایی های هتل موجود در این غار به وجد آمدم که خواب از چشمانم رخت بربست و خستگی های جسمی نیز درون استخرهای یاد شده به صورت کلی فراموش شد. گویی که چندین آمپول انرژی زا به بدن من تزریق شد. آنقدر سرحال بودم که جای جای این هتل که از سنگ و چوب ساخته شده بود را از نظر گذراندم. روی بالکن های مطمئن قهوه اصیل ترک نوش جان کردم و نزدیک های ساعت های بامدادی به کنار شومینه های هیزمی اتاقم رفتم و در میان پارچه های محلی که به صورت تشک چه هایی برای استراحت در آمده بودند، به خوابی عمیق و دلچسب فرو رفتم. خواب در این هتل که یکی از هتل های صخره ای در کاپادوکیا هست، برای من چون نعمتی از جانب پروردگار بود تا خستگی ها را از تن پاک کنم.

ترا کیو شهر کاپادوکیا کشور ترکیه Terra Cave Hotel

یکی از غارهایی که از قرن نوزدهم میلادی به جا مانده و امروزه به عنوان یکی از مهمترین هتل های صخره ای در کاپادوکیا نام خود را در فهرست گنجانده و به نگینی در شهر کاپادوکیا بدل شده، ترا کیو است. این مکان که کاملاً مشرف به منطقۀ گورم کاپادوکیا ترکیه است، به من این فرصت را داد که هم از جلوه های زیبای طبیعی این منطقه و شهر کاپادوکیا ترکیه لذت برم و هم در فراز این هتل نفسی تازه کنم، با مردمان محلی ارتباط برقرار کنم و از فرهنگ و آداب و رسوم آن ها اطلاع کسب کنم و دانش خود را نسبت به این مردمان و این کشور افزایش دهم. شب هنگام و زمانی که به درون تخت خواب می رفتم، نگاهم بر دیواره های این هتل کشیده شد و در دلم هر لحظه هنری که از نسل های قبل به یادگار مانده بود را تحسین می کردم. صبح روز بعد و پس از یک خواب راحت، زمانی که به لابی هتل مراجعه کردم متوجه شدم که تور اسب سواری به صورت دائمی در زمان اقامت در غارهای کاپادوکیا فعالیت دارد و علاقمندان به این ورزش را به عضویت خود در می آورد و لحظات شادی را برای آنان فراهم می نماید. این تنها شگفتانه هتل ترا کیو نبود، چرا که وجود بوفه هایی که غذاهای محلی را با کیفیت هر چه بهتر در اختیار علاقمندان قرار می دادند در کنار اینترنت پر سرعتی که مهمانان را با دنیا بیرون مرتبط می ساخت، نیز جز شگفتانه هایی بود که در این دل سنگ های سخت و اتاق های گرم جای گرفته بود و شیرینی اقامت در هتل را دو چندان می کرد. این مکان دیدنی و پر از آرامش را در بین هتل هایی به شکل غار در کاپادوکیا هیچگاه از یاد نخواهم برد.

سوئیت های غار فوکاس شهر کاپادوکیا کشور ترکیه Phocas Cave Suites

در یکی از روستاهای شهر کاپادوکیا به نام روستای Cavusin بر فراز یکی از کوه های این منطقه که با مرکز شهر کاپادوکیا کشور ترکیه حدود 3 کیلومتر فاصله دارد، غاری به نام فوکاس خودنمایی می کرد. از روی نقشه به سختی این هتل را یافتم، اما تحمل هر رنجی برای رسیدن به این شاهکار کاملاً شایسته بود. به محض اینکه درب هتل به روی من باز شد و این هتل چون مادری مهربان من را به آغوش کشید، احساس کردم که به هیچ عنوان در این مکان غریبه نیستم، چرا که جلوه هایی از هنرهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی با هنرمندی در هم تنیده شده بود و هر توریست از هر نقطه از دنیا را با خود همراه می کرد و به اصطلاح آن ها را در زیبایی های خود غرق می کرد. وجود امکانات مدرن در کنار حال و هوای اصیل غار نشینی در هتل چنان فضایی را ایجاد می کرد که به سختی می توان از دلبستگی به آن جلوگیری کرد. من که از این همه زیبایی سرمست شده بودم، با یکی از توریستانی که از کشور چین به کاپادوکیا سفر نموده بود هم صحبت شدم. او به من گفت که در این هتل چه غذاهای محلی را چشیده و از کدام یک بیشتر از دیگری لذت برده است. برایم از پیاده روی های صبحگاهی در محوطه هتل سخن گفت و برای وعده صبحانه ام برنامه ریزی کرد. او به من توصیه کرد که در هنگام غروب آفتاب بر روی تراس بزرگ بروم و روی یکی از صندلی های حصیری بنشینم و از منظره ها دیدنی این منطقه لذت برم. منظره های که زیر نور نارنجی رنگ خورشید غروب و سایه بالن هایی که در آسمان در حال گردش هستند بیش از پیش دیدنیی می گردد. بی تردید این توصیه ها در زمان اقامت در غارهای کاپادوکیا به من یاری کرد که لحظات نابی را تجربه کنم و من تا همیشه ممنون این دوست خود پیرامون هتل های صخره ای در کاپادوکیا می مانم.

آرتمیس کیو سوییتس شهر کاپادوکیا ترکیه Artemis Cave Suites

بعد از کلی گشت و گذار در بین روزنامه و مجلاتی که هتل های غارگونه را معرفی می کردند، به نام برخوردم که از همان ابتدا برای من جالب توجه بود. این غار که آرتمیس نام داشت، با داشتن جلوه های بی مثال، یکی از شاخص ترین هتل ها در حوزه هتل های غار گونه بود که در شهر کاپادوکیا به چشم می خورد. پس فوت وقت را جایز ندانستم و به سوی این مکان حرکت کردم که شنیده بودم انگار متعلق به گوشه ای خارج از این دنیا فانی است. این ادعاها دور از واقعیت هم نبود، چرا که موقعیت مکانی این هتل آن را بی همتا نموده بود، قرار گرفتن در محوطه ای با جاذبه های طبیعی حیرت آور در کنار پوشش گیاهی منحصر به فرد با تراس های بزرگی که آن را به باغی از باغ های بهشتی بدل نموده بود. باغی که گمان می کردم از دل رویاهایم سر بر آورده و به من رخ نشان داده است. با غروب آفتاب و گستردگی شب این زیبایی ها نه تنها در تاریکی پنهان نشدند، بلکه جلوه گری بیشتری نیز پیدا کردند، چرا که این هتل و محوطه آن چنان استادانه با نورپردازی های بی مثال چراغانی شده بود که دل کندن از دیدنی منظره ها را برای من غیر ممکن نموده بود. انقدر به این زیبایی ها چشم دوختم که متوجه نشدم کی به خواب رفتم. صبح که چشم باز کردم و به بوفه این هتل در بین هتل هایی به شکل غار در کاپادوکیا پا گذاشتم تا از میان منوی متنوعی که داشت غذایی برای خوردن انتخاب کنم، متوجه شدم که در این هتل تور اسب سواری نیز برپاست. پس تصمیم گرفتم که بعد از صرف صبحانه با این تور همراه شوم و سوار بر اسب های اصیل ترک در این طبیعت گردش کنم، گردشی که تا سال ها از فکرم پاک نخواهد شد.

کایاکاپی پریمیوم کیو شهر کاپادوکیا کشور ترکیه Kayakapi Premium Cave

اگر می خواهید زمانی که به شهر کاپادوکیا کشور ترکیه سفر می کنید، در نزدیکترین مکان به جاذبه های گورم اقامت کنید و به فضای باز موزه Zelve و کلیسای النظر مشرف باشید به کایاکاپی پریمیوم کیو مراجعه کنید. طبق محاسبات من و کیلومتر شماری که در دست داشتم، این هتل غاری در زمان اقامت در غارهای کاپادوکیا شکل تنها چند مایل از این جاذبه چشم نواز فاصله دارد و زیباترین نما را نیز به آثار یاد شده دارا می باشد. این هتل که تماماً از سنگ های قدیمی و باستانی ساخته شده و از حجاری این سنگ های سخت پدید آمده، چنان با شکوه و پایدار ایستاده است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد و نادیده اش گرفت. هتلی که با بهره گیری از مدرن ترین تزئینات داخلی و با بهره گیری از زیباترین مبل های دست ساز طراحی شده، چنان حیرت آور است که می تواند تا روزها به مکانی برای اقامت شما بدل گردد. مکانی که با داشتن حمام های اختصاصی آب گرم، استخرهای روباز با آب های گرم و معدنی، تجهیزات رفاهی و بهداشتی مدرن توانسته رضایت مراجعان و توریستان خود را به دست آورد. رضایتی که طبق آخرین نظرسنجی چیزی در حدود 80 درصد بوده است. رقمی که به خوبی نشان می دهد مدیریت این مجموعه احتیاج های توریستان را شناخته و سعی دارد که آن ها را به نحو احسن پاسخ دهد. من که از اقامت در این هتل و صرف غذاهای محلی کشور ترکیه در رستوران های موجود در این هتل بسیار لذت بردم، به شما نیز توصیه می کنم که این همه امکانات و رفاه را در زمان اقامت در غارهای کاپادوکیا از خاطر نبرید و به این مکان مراجعه کنید تا حقیقت آنچه را که بیان نموده ام، لمس کنید.

تراولرز کیو پانیسون شهر کاپادوکیا کشور ترکیه Travellers Cave Pension

اما می خواهم شما را با شگفتی تازه آشنا کنم. در خصوص قبلی به شما گفتم که اگر می خواهید به گورم شهر کاپادوکیا کشور ترکیه نزدیک باشید، به کایاکاپی پریمیوم کیو بروید. اما این بار می خواهم بگویم که اگر دوست دارید، درست در مرکز گورم شب را به صبح برسانید و مهمان یکی از هتل های غاری این منطقه باشید به تراولرز کیو پانسیون سری بزنید. این اقامتگاه که با اتاق های سنگی خود در دل غاری وسیع قرار گرفته، یکی از زیباترین نمونه هایی است که من از نزدیک مشاهده نموده ام. این هتل دارای دکوراسیونی سنتی و کلاسیک می باشد و همین شاخصه سبب شده که مقدار علاقمندی برای اقامت در این هتل در بین توریستان تا حد زیادی افزایش پیدا کند. به علاوه تلویزیون های بزرگ و صفحه تختی که با کیفیت خیره نماینده ای سعی در نمایش زیبایی های طبیعی و تاریخی کاپادوکیا را دارد، توانسته است که همانند آهنربایی نگاه ها را به سوی خود بکشاند و همگان را میخکوب خود کند. من پس از ساعتی دیدنی این زیبایی ها در میان دکوری خارق العاده به سوی رستوران های این هتل حرکت کردم. رستوران هایی که در فضایی کاملاً طبیعی و در محیطی روباز دایر شده و این فرصت را به مهمانان خود می داند که هوای بکر منطقه را به درون ریه هایشان راهنمایی نمایند. از پشت میزم به اطراف نگاه کردم و دیدم که چندین و چند تراس مجلل رو به زوایای مختلف گورم طراحی شده و این نوید را به من داد که بتوانم طلوع آفتاب را از چنین مکانی مشاهده کنم و تصاویری به یادگار ثبت نمایم. تصاویری که بدون شک از آسمان زیباتر هم می توانست باشد. در همین فکرها بودم که نگاهم به آگهی هتل برای برپایی تورهای بالن سواری افتاد. پس به افکارم جامه عمل پوشاندم و اکنون تصاویری که از این اتفاق به ثبت رسیده اند، جز زیباترین عکس های آلبوم توریستی من در زمان اقامت در غارهای کاپادوکیا شده اند.

هتل کاپادوکیا کیو سوییتس در قلب شهر کاپادوکیا کشور ترکیه Cappadocia Cave Suites

همیشه درباره حال و هوای کشور ها، در زمان قرون وسطی نقل های زیادی شنیده بودم. خواندن کتاب هایی که آن روزگار را به تصویر می کشید و مطالعات پیرامون جوامع در آن سال ها همیشه مرا مشتاق و شیفته این عصر نموده بود. دوست داشتم که ماشین زمانی در اختیار داشتم و به آن سال ها پا می گذاشتم، تا فرهنگ و ها و تمدن ها را به خوبی لمس می کردم و جرقه تغییرات را با چشم خود می دیدم. از دست سازهای بشر آن دوره بازدید به عمل می آوردم و سازه هایشان را برانداز می کردم. این شوق سبب شده بود که به هر کشوری که سفر می کردم، در پی چنین ریشه هایی باشم. طبیعتا کشور ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نبود. وقتی که ذره بین به دست گرفتم تا این ریشه ها را بیابم، با نام اقامتگاهی رو به رو شدم که از سری هتل های غاری کشور ترکیه بود. هتل کاپادوکیا کیو سوییتس نام این اقامتگاه بود که در مرکز این شهر قرار گرفته بود و با الهام گرفتن از فرهنگ قرون وسطی و تزئینات آن موقع، محیطی را خلق نموده بود که من و همه کسانی را که علاقمند به تاریخ بودند را شگفت زده می کرد. اگر چه امکانات رفاهی مدرن نیز در دل این هتل به کار گرفته شده و راحتی و آسودگی قابل ملاحظه ای را به مراجعان خود هدیه داده بود، اما جای جای این هتل نشأت گرفته از همان زمان ها و دوره ها بود. این همه زیبایی را در کنار رستوران های سنتی و محلی این اقامتگاه تصور کنید که با ارائه غذاهای خوشمزه ترکی و بین المللی دل از همگان می ربودند. بدون شک این تصور شما را به این یقین می رساند که دیدن و اقامت در این هتل را در زمان اقامت در غارهای کاپادوکیا نمی توان نادیده گرفت.

یوناک اولری کیو شهر کاپادوکیا کشور ترکیه Yunak Evleri Cave Hotel

آخرین اقامتگاهی که از سری هتل های غار گونه شهر کاپادوکیا میزبان من بود، هتل یوناک اولری کیو این شهر بود که از تاریخچه ای غنی و بی مثالی نیز بهره مند بود. این غار که در اورگوپ واقع شده و از قرن پنجم میلادی به یادگار مانده، زمانی محل سکونت اقوام یونانی مهاجر بوده است. طبق گفتۀ مسئولان و راهنمایان هتل، این مکان تا قرن نوزدهم میلادی نیز همچنان به عنوان سر پناه این افراد شناخته می شده و لقب خانه یونانی ها را نیز از آن خود نموده بوده است. اما پس از چندی، مسئولان توریستی کشور ترکیه بر روی این مکان دست می گذارند و آن را به عنوان یکی از جاذبه های توریستی خود به دنیایان معرفی می نماید. این معرفی سبب می گردد که همه ساله توریستان زیادی همانند من به این غار سری بزنند و شبی را در یکی از اتاق های این هتل به صبح رسانند. اتاق هایی که با مبل های دست ساز و زیبایی تزئین شده و از حمام هایی با سنگ های مرمر برخوردار است و می تواند آرامشی بی مثال را در خون شما جریان دهد و به قسمت قسمت وجودتان سرایت کند. اگر در یکی از روزهای سفر خود به کشور ترکیه و شهر کاپادوکیا، مسیرتان به پارک ملی گورم افتاد و ساعت ها در آن به قدم زدن مشغول شدید و در شب هنگام در زمان اقامت در غارهای کاپادوکیا به خود آمدید و تازه در پی اقامتگاهی برای استراحت شبانه خود بودید، به هیچ عنوان نگرانی به دل خود راه ندهید، چرا که یوناک اولری کیو که با پارک ملی گروم 5 دقیقه فاصله دارد می تواند اتاقی آرام و زیبا را با قیمتی مناسب در اختیار شما قرار دهد، تا شبی به یاد ماندنی را تجربه نمایید. تمام سعی من بر این بود که آنچه که دیده بودم را در قالب کلمات به شما معرفی کنم تا شاید نوشتار اقامت در غارهای کاپادوکیا به شما یاری کند که لحظاتی شیرین تر را در کشور ترکیه سپری کنید. این تجربیات که اکثراً هم شیرین بودند، می تواند چون چراغ راهی باشد در مسیر توریستی و دنیاگردی شما. به امید اینکه نور این چراغ شما را به مکان های ایده آلتان راهنمایی کند.

منبع: همگردی

به "تا به حال اقامت در غارهای کاپادوکیا را تجربه نموده اید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تا به حال اقامت در غارهای کاپادوکیا را تجربه نموده اید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید