تولید اولین حسگر مافوق صوت برای رصد آنی تومورها

به گزارش وبلاگ بخار به نقل از نیواطلس، این حسگر زیستی با زیر نظر دریافت تومورهای سرطانی می تواند رشد و تحول آنها را بررسی کند و همین مساله درمان دقیق تر انواع سرطان را تسهیل می کند. همچنین با استفاده از حسگر یادشده می توان تأثیرات و پیامدهای سکته های قلبی و مغزی را با جزئیات بیشتری بررسی کرد و درمان های مناسب تری را پیشنهاد داد.

تولید اولین حسگر مافوق صوت برای رصد آنی تومورها

حسگر زیستی مذکور غیر سمی و بسیار باریک است و می توان آن را در بدن هر فردی کار گذاشت تا فرایند بیماری را به طور دقیق زیر نظر گرفت. حسگرهای یادشده با باتری کار می کنند و تنها کافیست در زیر پوست کار گذاشته شوند تا واکنش بدن به درمان های مختلف را نیز به اطلاع پزشکان برسانند.

یکی دیگر از کارکردهای این اختراع تازه بررسی سطح pH تومورهای سرطانی است.

بررسی این موضوع میزان تهاجمی بودن تومورهای سرطانی را مشخص می کند و تجویز داروی مناسب را ممکن می کند. قرار است در آینده تزریق اکسیژن به این حسگرهای زیستی ممکن شود تا با انتقال این اکسیژن به نقاط حیاتی بدن از تأثیرات مختلف انواع سکته کاسته شود.

این فناوری فعلاً بر روی موش ها در حال آزمایش است و دانشمندان قصد دارند آن را به گونه ای طراحی کنند که کنترل و کسب اطلاعات از حسگر زیستی با استفاده از گوشی های هوشمند ممکن شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تولید اولین حسگر مافوق صوت برای رصد آنی تومورها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید اولین حسگر مافوق صوت برای رصد آنی تومورها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید