جعبه سیاه زمین کجاست و چگونه از ما جاسوسی می نماید؟

به گزارش وبلاگ بخار، یک سازه فولادی فناناپذیر به ضخامت 10 متر که بر روی صفحه های گرانیتی واقع شده است، به زودی در بخشی از ساحل غربی تاسمانیا واقع در استرالیا مستقر می گردد تا هر آنچه را که ما در خصوص تغییرات آب و هوایی می گوییم و انجام می دهیم، ثبت کند و با انتقال آن به نسل های آینده به آن ها در مدیریت بهینه بحران آب و هوایی یاری کند.

جعبه سیاه زمین کجاست و چگونه از ما جاسوسی می نماید؟

این جعبه سیاه با سلول های خورشیدی تغذیه می گردد تا در صورت از کار افتادن سایر منابع تامین انرژی آن به فعالیت خود ادامه دهد. در داخل آن، رایانه ها و هارد دیسک ها یا دیسک های سختی وجود خواهد داشت تا گزارش های مستقل و بی طرفانه ای از رویداد هایی که منجر به نابودی این سیاره شد بر روی آن ها ضبط و ثبت گردد.

مجموعه داده های مربوط به سطح آب دریاها، دمای هوا، سطح گاز دی اکسید کربن موجود در جو زمین و سایر مقدار گیری های محیطی در کنار پست های توییتری، عنوان ها و مطالب منتشر شده که در خصوص تغییرات آب و هوایی که از سوی الگوریتمی از اینترنت استخراج و مستند می شوند.

طراحان آن امیدوارند که همانند جعبه سیاه هواپیما، جعبه سیاه زمین نیز پس انتها دنیا در درک دلایل این رخداد به بازماندگان احتمالی یاری کند. در حال حاضر، هارد دیسک های طراحی شده برای این جعبه سیاه فضایی به مقدار ثبت اطلاعات 30 تا 50 سال دارد که در آینده قابل ارتقا است.

البته هنوز مکان دقیق استقرار این سازه به علت ملاحظاتی از جمله ثبات ژئوپلیتیکی و زمین شناسی انتخاب نشده و بخشی از جزئیات این پروژه نیز در هاله ای از ابهام واقع شده است، ولی شروع ساخت و استقرار آن از سال آینده میلادی قطعی شده است.

منبع: یورونیوز

منبع: فرارو

به "جعبه سیاه زمین کجاست و چگونه از ما جاسوسی می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جعبه سیاه زمین کجاست و چگونه از ما جاسوسی می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید