زیباترین جزایر ترکیه : 6 جزیره رویایی با طبیعتی بی مانند

به گزارش وبلاگ بخار، معمولا گردشگران برای سفر به ترکیه، مقصد استانبول، کوش آداسی یا آنتالیا را انتخاب می نمایند. اما ترکیه مقاصد مجذوب کننده دیگری هم دارد که باید با آن ها آشنا شوید. جزایر ترکیه از مجذوب کننده ترین جاذبه های گردشگری این کشور به حساب می آیند. با ما در علی بابا همراه باشید تا با زیباترین جزایر ترکیه آشنا شوید.

زیباترین جزایر ترکیه : 6 جزیره رویایی با طبیعتی بی مانند

زیباترین جزایر ترکیه

ترکیه از زیباترین کشورهای خاورمیانه است. این کشور به علت قرارگیری در مجاورت دریاهایی مانند مدیترانه، دریای اژه و دریای مرمره، سواحل زیبا و جزایر بی نظیری دارد.

یکی از محبوب ترین مقاصد توریستان برای سفر در ترکیه، همین سواحل زیبا و جزایر هستند و لذت بردن از منظره ها طبیعی دریا، تفریحات آبی و قدم زدن در سواحل از محبوب ترین تفریحات توریستان در این کشور است.

تور ترکیه را می توانید از سایت وبلاگ بخار رزرو کنید.

اگر دوست دارید زیباترین جزایر این کشور را بشناسید، با ما در ادامه همراه باشید.

1. جزایر پرنس

در قسمت آسیایی استانبول و در دریای مرمره چهار جزیره معروف وجود دارد که روزگارانی محل تبعید شاهزادگان عثمانی بوده است. این جزایر که حالا به نام جزایر پرنس معروف شده اند، از محبوب ترین مقاصد توریستی ترکیه به حساب می آیند.

جزایر پرنس از چهار جزیره بویوک آدا، هیبلی آدا، بوزقار آدا و کینالی آدا تشکیل شده است. اگر دوست دارید برای چند روز، دور از هیاهوی شهر و ترافیک و آلودگی درجایی سرسبز و خوش آب وهوا استراحت کنید، این جزایر ترکیه گزینه های عالی به حساب می آیند.

جالب است که بدانید در جزایر پرنس، داشتن هر نوع خودرو ممنوع است. فکرش را بکنید! جزیره ای زیبا، دور از هر آلودگی و ترافیک و در جوار شن های سفید ساحل دریای مرمره. رؤیایی نیست؟

برای رزرو بلیط هواپیما ترکیه به سایت وبلاگ بخار مراجعه کنید.

بویوک آدا بزرگ ترین و معروف ترین جزیره از جزایر پرنس است و احتمالاً نام آن را شنیده اید. در این جزیره، جاذبه های تاریخی زیادی وجود دارند و تاریخ عثمانی و امپراتوری بیزانس را پیش چشم توریستان به نمایش می گذارد. معروف ترین بنای تاریخی بویوک آدا، کلیسای آیایورگی است که 600 سال قدمت دارد.

شما در جزیره پرنس می توانید در هتل های تاریخی که قدمت صدساله دارند اقامت کنید و تجربه ای دل چسب از اقامت در مکانی تاریخی و زیبا را به خودتان هدیه بدهید.

چطور به جزایر پرنس برویم؟

برای رسیدن به جزایر پرنس باید خودتان را با هواپیما یا اتوبوس به استانبول برسانید. از استانبول می توانید برای رفتن به این جزایر، بلیت قایق تهیه کنید.

2. گوکچه آدا

یکی از مجذوب نماینده ترین و درعین حال بکرترین جزیره از جزایر ترکیه گوکچه آدا است. این جزیره در عین زیبایی و مجذوب نمایندهیت، بین توریستان کمتر شناخته شده است. گوکچه آدا بزرگ ترین جزیره ترکیه است و در دل دریای اژه قرارگرفته است.

گوکچه آدا به تفریحات آبی مجذوب نماینده هم معروف است. معمولاً کسانی که عاشق موج سواری هستند، سفر به گوکچه آدا را از دست نمی دهند. یکی دیگر دلایل معروفیت گوکچه آدا، به خاطر افسانه ای است که بیان می نماید محل شکل گیری و وقوع حماسه ایلیاد این جزیره بوده است.

آب شفاف و زلال و زیبایی بی نظیر ساحل دریای اژه از گوکچه آدا یک مقصد عالی برای عشاق ساخته است. اگر هوس اقامت در گوکچه آدا به سرتان زد، غذاهای دریایی لذیذش را از دست ندهید.

چطور به جزیره گوکچه آدا برویم ؟

برای رسیدن به جزیره گوکچه آدا می توانید خودتان را به بندر کابا تپه برسانید و ازآنجا با قایق یا کشتی های تفریحی به گوکچه آدا برسید. البته می توانید با رساندن خودتان به فرودگاه استانبول، از پرواز مستقیم به این جزیره هم بهره ببرید.

3. شبه جزیره بدروم

بدروم، شبه جزیره ای معروف و بسیار دیدنی در ترکیه است. این منطقه با اینکه از جزایر ترکیه نیست و شبه جزیره به شمار میرود، اما حیف است که معرفی نگردد. این شبه جزیره زیبا در جنوب غربی ترکیه و در سواحل دریای اژه نهاده شد است.

زیبایی و امکانات متنوع بدروم، این شبه جزیره زیبا را به مقصدی محبوب میان توریستان خارجی و حتی شهروندان ترکیه تبدیل نموده است. بناهای به یادگار مانده از امپراتوری رومیان باستان و مقبره ماسولوس، یکی از سلاطین رومی، از دیدنی های بدروم است.

تفریحات آبی، پوشش گیاهی زیبا، سواحل آرام و دل نشین و ساختمان های متفاوت از بدروم شبه جزیره ای ساخته است که تماشای آن برای هر توریست با هر سلیقه ای مجذوب نماینده و وسوسه نماینده است.

چطور به شبه جزیره بدروم برویم؟

برای رسیدن به بدروم راه های زیادی پیش روی شماست. راحت ترین آن هم، پرواز مستقیم از تهران به بدروم است.

4. جزیره جوندا

بخشی از جزایر ترکیه، یادگارهایی از امپراتوری روم باستان در دل خود جای داده اند. یکی از این جزایر، جزیره جوندا در دریای اژه است. این جزیره که بانام جزیره علی بی هم شناخته می گردد، یکی از جزایر قابل سکونت و نسبتاً شلوغ ترکیه است.

بافت سنگی خانه های جزیره جوندا و محیط طبیعی محصور شده میان دریای اژه، از جوندا مقصدی میان توریستان ساخته است. باغ های زیتون، پرندگان رنگارنگ و کوچه های زیبا چشم هر توریستی را نوازش می نماید و جوری به نظر می رسد که انگار دستی، این جزیره زیبا را از تاریخ بیرون کشیده است.

این جزیره در مجاورت شهر توریستی آیوالیک نهاده شده است و معمولا توریستانی که به آیوالیک سفر می نمایند، ترجیح می دهند اقامتی کوتاه در جوندا داشته باشند.

چطور به جزیره جوندا برویم ؟

برای رسیدن به جوندا باید به آیوالیک سفر کنید و ازآنجا با قایق خودتان را به جزیره جوندا برسانید.

5. جزیره آکدامار

جزیره آکدامار در دریاچه وان ترکیه واقع شده است. این جزیره فاصله زیادی تا ایران ندارد؛ اما یکی از زیباترین و دیدنی ترین جزایر این کشور به شمار میرود که دل هر توریست را می برد. آکدامار یا آختامار مانند بسیاری از جزایر ترکیه یکی از بسترهای حیات ادیان و تمدن های مختلف تاریخی بوده است و ارزش بالایی در تاریخ منطقه آسیای صغیر دارد.

کلیساهای قدیمی، پوشش گیاهی دیدنی و آرامش بی نظیری که در آکدامار حکم فرما است، این جزیره را به یکی از مقاصد محبوب توریستی در ترکیه تبدیل نموده است. ساحل صخره ای سنگی این جزیره معروفیت زیادی دارد و افسانه های کهنی که درباره این جزیره و آنچه بر شاهزاده معروف آن در تاریخ گذشته است، با نام این جزیره عجین است.

چطور به جزیره آکدامار برویم؟

برای رسیدن به جزیره آکدامار باید به شهر وان واقع در جنوب غرب ترکیه سفر کنید و ازآنجا با قایق های تندرو یا کشتی های مسافری به این جزیره برسید.

6. بوزکاآدا

شاید جزیره بوزکادا را با جزیره بوزقارآدا اشتباه بگیرید. اما یادتان باشد که این دو جزیره باهم فرق دارند و دو جزیره متفاوت هستند. اولی از مجموعه جزایر پرنس است و در دریای مرمره واقع شده است، اما جزیره بوزکاآدا در دریای اژه واقع شده است.

بوزکادا سومین جزیره ازنظر وسعت و احتمالاً یکی از زیباترین جزایر ترکیه به شمار میرود. ساحل خلوت، ترکیبی جالب از فرهنگ ترکیه و یونان، کلیسا و مسجد قدیمی با معماری منحصربه فرد و مزارع زیتون، از زیبایی های این جزیره ترک هستند.

چطور به جزیره بوزکاآدا برویم ؟

برای رسیدن به جزیره بوزکادا باید خودتان را به ساحل کاناکاله واقع در شمال شرق دریای اژه برسانید و با قایق های تندرو حدوداً سی دقیقه ای به مقصد خواهید رسید.

منبع:عـلی بـابا

منبع: دیجیاتور

به "زیباترین جزایر ترکیه : 6 جزیره رویایی با طبیعتی بی مانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین جزایر ترکیه : 6 جزیره رویایی با طبیعتی بی مانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید