خطیب زاده: حق ایران برای بهره برداری از میدان مشترک گازی آرش محفوظ است

به گزارش وبلاگ بخار، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به توافق اعلام شده تازه میان عربستان سعودی و کویت درخصوص میدان مشترک گازی آرش تاکید نمود کرد که حق ایران برای بهره برداری از این میدان مشترک گازی محفوظ است.

خطیب زاده: حق ایران برای بهره برداری از میدان مشترک گازی آرش محفوظ است

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ بخار، خطیب زاده درخصوص توافق اعلام شده تازه میان عربستان سعودی و کویت در مورد میدان مشترک گازی آرش گفت: میدان گازی آرش/الدره یک میدان مشترک بین کشورهای ایران، کویت و عربستان سعودی است و بخش هایی از آن در محدوده آبهای تحدید حدود نشده بین ایران و کویت واقع شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: بر اساس مقررات و رویه های بین المللی هرگونه اقدام در بهره برداری و توسعه این میدان باید با هماهنگی و همکاری هر سه کشور انجام گردد و لذا اقدام اخیر کویت و عربستان سعودی در قالب یک سند همکاری، مغایر با رویه های جاری و مذاکرات اجرا شده قبلی بوده و غیرقانونی است و تاثیری بر شرایط حقوقی میدان نداشته و مورد تایید جمهوری اسلامی ایران نمی باشد.

خطیب زاده در ادامه اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران همانطور که بارها اعلام نموده است آمادگی دارد تا در مورد چگونگی بهره برداری از این میدان مشترک با کشورهای همسایه، کویت و عربستان سعودی وارد مذاکره شده و همزمان در چارچوب نتایج مذاکرات قبلی با کویت در رابطه با تحدید حدود فلات قاره مذاکرات دوجانبه با کویت را ادامه داده و بعلاوه در مورد معین کردن نقطه ثلاثه (سه گانه) بین سه کشور مذاکرات سه جانبه ای را شروع کند.

سخنگوی وزارت امورخارجه در انتها تاکید نمود: جمهوری اسلامی ایران بعلاوه حق خود را برای بهره برداری از میدان مشترک گازی آرش/الدره محفوظ می دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "خطیب زاده: حق ایران برای بهره برداری از میدان مشترک گازی آرش محفوظ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطیب زاده: حق ایران برای بهره برداری از میدان مشترک گازی آرش محفوظ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید