رضایی: به طاهری اجازه کشتی گرفتن با زارع را ندادم چون شرایط داوری عادی نبود، با سند صحبت می کنم

به گزارش وبلاگ بخار، سرمربی تیم سهند ارس تاکید می نماید که او اجازه کشتی گرفتن را به امین طاهری مقابل امیرحسین زارع نداده چون شرایط داوری مسابقه نیمه نهایی را عادی ندیده است.

رضایی: به طاهری اجازه کشتی گرفتن با زارع را ندادم چون شرایط داوری عادی نبود، با سند صحبت می کنم

علیرضا رضایی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ بخار، درخصوص شکست تیمش در مرحله نیمه نهایی لیگ برتر کشتی آزاد، گفت: انصافا اشتباه داوری در این کشتی زیاد بود، در مبارزه های 50-50 اشتباه داوری خیلی خودش را نشان می دهد و حداقل در 3-4 وزن این اشتباهات تاثیر مستقیم و صددرصدی داشت. البته چیزی که معین است، کشتی برد و باخت دارد و من فکر می کنم سوای بحث داوری، ما بد هم آوردیم.

وی ادامه داد: شاخیف دور روز قبل از وزن کشی اینجا آسیب دید، در کشتی با قیاسی، حریف در حین فیتیله پیچ، انگشتش را جمع کرد که این پوئن اخطار داشت. یا کشتی رضا اطری و سرلک، پوئن اخطار کشتی گیر ما را ندادند. در مبارزه محمد نخودی دو پوئن بی مورد به حریفش دادند یا علیرضا کریمی که به او هم پوئن اخطار اشتباهی داده شد. اینها همه در کشتی های 50-50 تاثیر مستقیم دارد. ما اگر این مبارزه ها را برده بودیم، برنده مبارزه نیمه نهایی بودیم. در 4 وزن 57، 65، 79 و 92 کیلوگرم اشتباه داوری وجود داشت و من حرفم را با سند مطرح می کنم.

رضایی کشتی نگرفتن امین طاهری مقابل امیرحسین زارع را تصمیم خودش مطرح کرد و گفت: امین آماده کشتی بود اما بنابر خواست من کشتی نگرفت. من شرایط داوری را نرمال ندیدم و اجازه ندادم کشتی بگیرد. اعتقاد دارم امین طاهری و امیرحسین زارع در محیطی بی طرف و با التهاب کمتر بهتر است با هم کشتی بگیرند.

نایب قهرمان المپیک 2004 آتن، تاکید نمود: داوری این مرحله از لیگ التهاب داشت، البته این هم علت نیست بگویم عمد یا قصد و غرضی در کار بود. به هرحال کشتی ها حساس بود، اشتباه می شد ولی همه اشتباهات داوری سمت ما بود و علیه تیم مقابل اشتباهی نشد. من در این شرایط تصمیم گرفتم که امین طاهری روی تشک نیاید.

رضایی در خصوص شکست کشتی گیر خارجی تیمش مقابل مرتضی قیاسی، توضیح داد: اینکه می گویم شاخیف مصدوم شد، نمی خواهم توانایی و شایستگی مرتضی قیاسی را زیر سوال ببرم، برای دفاع از شرایط تیمم این مسائلی که وجود داشته را مطرح کردم. به هرحال هم مسئله داوری و هم مصدومیت شاخیف مطرح بود اما قیاسی هم پهلوان خوش اخلاق و کشتی گیر خوبی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رضایی: به طاهری اجازه کشتی گرفتن با زارع را ندادم چون شرایط داوری عادی نبود، با سند صحبت می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضایی: به طاهری اجازه کشتی گرفتن با زارع را ندادم چون شرایط داوری عادی نبود، با سند صحبت می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید