روسیه در اقدامی تلافی جویانه دو دیپلمات آلمانی را اخراج کرد

به گزارش وبلاگ بخار، وزارت امور خارجه روسیه امروز با احضار سفیر آلمان، رسماً به وی طلاع داد که دولت روسیه بر اساس اصل تقابل، دو کارمند سفارت آلمان را عنصر نامطلوب شناخته و خواهان خروج آنها از خاک روسیه ظرف یک هفته است.

روسیه در اقدامی تلافی جویانه دو دیپلمات آلمانی را اخراج کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بخار به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت امور خارجه روسیه، امروز (پنج شنبه) با انتشار بیانیه ای گفت که این کشور بر اساس اصل تقابل، دو کارمند سفارت آلمان را عنصر نامطلوب تشخیص داده و خواهان آن است که این دو دیپلمات ظرف یک هفته خاک روسیه را ترک نمایند.

یادداشت دیپلماتیک مربوط رسماً به گزه آندرهاس فون گایر سفیر آلمان در مسکو که امروز در همین رابطه به وزارت امور خارجه روسیه احضار شده بود، تحویل داده شد.

در اوایل ماه دسامبر دولت آلمان دو دیپلمات روس را عنصر نامطلوب اعلام نموده و از این کشور اخراج کرد. این تصمیم به این بهانه انجام an که مسکو از همکاری در تحقیقات درباره قتل یک شهروند گرجی (یکی از فرماندهان میدانی در چچن که در ماه آگوست در برلین به ضرب گلوله کشته شد) خودداری نموده است.

در آن موقع آنگلا مرکل صدراعظم آلمان اعلام نموده بود که برلین این حق را برای خود محفوظ می داند ک ه اقدامات بعدی علیه روسیه، از جمله اعمال تحریم را در نظر بگیرد.

وزارت امور خارجه روسیه نیز در واکنش به این مسئله هشدار داده بود که در حال آنالیز مجموعه ای از اقدامات تلافی جویانه در رابطه با اخراج دو مقام سفارت روسیه در آلمان است.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه تاکید شده بود که اظهارات طرف آلمانی درباره علت اخراج دیپلماتهای روسی از برلین کاملاً بی اساس و اقدامی غیردوستانه ارزیابی می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "روسیه در اقدامی تلافی جویانه دو دیپلمات آلمانی را اخراج کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه در اقدامی تلافی جویانه دو دیپلمات آلمانی را اخراج کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید