سازمان ملل سیستم زندان های مصر را مسؤول مرگ مرسی می داند

به گزارش وبلاگ بخار، بعضی کارشناسان سازمان ملل مدیریت زندان های مصر را مسؤول مرگ محمد مرسی، رئیس جمهوری پیشین این کشور دانستند.

سازمان ملل سیستم زندان های مصر را مسؤول مرگ مرسی می داند

به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، کارشناسان سازمان ملل با انتشار بیانیه مشترکی در سایت شورای حقوق بشر سازمان ملل تاکید کردند: (محمد مرسی) رئیس جمهوری پیشین مصر در شرایطی بازداشت شد که تنها می توان آن را وحشیانه توصیف کرد به ویژه که او در تمام مدت پنج سال حبس خود در مرکز زندان طره واقع در جنوب شهر قاهره بازداشت بود.

این کارشناسان احتمال دادند، همانگونه که این شرایط سلامت و جان هزاران زندانی دیگر را به شدت به خطر انداخته، این شرایط مستقیما به مرگ مرسی منجر شده است.

در ادامه این بیانیه مشترک آمده است، مدارک موثقی از منابع مختلف دریافت کردیم که حاکی از این هستند که هزاران تن از زندانیان در مصر از نقض گسترده حقوق انسانی شان رنج می برند.

کارشناسان سازمان ملل در ادامه بیانیه خود تاکید کردند، مصر باید فورا شرایط زندان ها را اصلاح نموده و از بازداشت های اداری، شکنجه و یا بدرفتاری ممانعت به عمل آورده و حق محاکمه عادلانه و حمایت های پزشکی کافی را برای زندانیان فراهم کند.

این کارشناسان فاش کردند که در نامه ای رسمی به دولت مصر به حجم مسائل روزانه ای که بر مرسی در طول دوره بازداشت تحمیل شده بود، پرداخته اند.

تا این لحظه مسؤولان مصری واکنشی نسبت به این بیانیه نداشته اند. آنها پیش از این چنین اتهاماتی را تکذیب و تاکید نموده بودند که تمامی اقداماتی که در حق زندانی ها صورت می گیرند در چارچوب قانون هستند.

محمد مرسی ژوئن گذشته در جریان محاکمه اش در دادگاه دچار حمله قلبی شده و فوت کرد.،ایسنا

بیشتر بخوانید،اردوغان : مرسی به مرگ طبیعی نمرده است

منبع: ایران آنلاین

به "سازمان ملل سیستم زندان های مصر را مسؤول مرگ مرسی می داند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل سیستم زندان های مصر را مسؤول مرگ مرسی می داند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید