فوت و فن استفاده از زیورآلات طلا در استایل

به گزارش وبلاگ بخار، زیورآلات طلا به خاطر ارزش مادی و زیبایی خیره نماینده، همواره مورد توجه بوده اند و هر استایلی را شیک تر و مجذوب نماینده تر می نمایند. فرقی نمی کند که برای یک رویداد رسمی لباس می پوشید یا قصد دارید یک ظاهر ساده و روزمره داشته باشید؛ در هر صورت نوعی از زیورآلات طلا وجود دارد که بتوانید با لباس خود ست کنید. برای یاد گرفتن فوت و فن های استفاده از زیورآلات طلا در استایل در ادامه همراه ما باشید.

فوت و فن استفاده از زیورآلات طلا در استایل

اهمیت اکسسوری طلا در استایل

استفاده از زیورآلات طلا در استایل اصول و قواعد خاص خودش را دارد. زیورآلات طلا جایگاه خاصی در دنیای مد و اکسسوری ها دارند. ته رنگ گرم این زیورآلات و ظاهر لوکس و فاخر آن، ظاهر کلی شما را مجذوب نماینده ترمی نماید. در ادامه یاد می گیرید که چطور از این زیورآلات در ظاهر خود بهره ببرید.

مهم ترین تاثیر زیورآلات طلا در استایل، لوکس تر کردن ظاهر شما است. اکسسوری ها و زیورآلات گوناگونی از جنس های مختلف وجود اما هیچ کدام تاثیر طلا را در لوکس تر شدن ظاهر شما ندارد. به اضافه اینکه استفاده از این اکسسوری ها فرصت خوبی برای نشان دادن سلیقه شما ایجادا می نمایند.

شناخت انواع زیورآلات طلا

زیورآلات طلا دنیایی گسترده دارند و برای انتخاب زیورآلات مناسب برای لباس خود، باید چند نکته را در خصوص طلا بدانید.

این روزها زیورآلات طلا فقط با رنگ طلایی فراوری نمی شوند. طلای سفید، طلای زرد و این روزها طلای رزگلد را می توانید در طلافروشی ها خریداری کنید. هر کدام ویژگی ها و مجذوب نمایندهیت و رنگ خاص خودشان را دارند. همین رنگ متفاوت یکی از فاکتورهایی است که موقع ست کردن آن با لباس باید در نظر بگیرید.

بعلاوه انواع زیورآلات طلا شامل زنجیر، آویز، گوشواره، دستنبند، حلقه، مدال، پیرسینگ، پابند و… ساخته و طراحی می شوند. به این ترتیب شما بسته به سلیقه شخصی و نوع لباس می توانید یک یا چند مورد از این زیورآلات را انتخاب کنید.

زیورآلات طلایی رنگ

زیورآلات طلایی را به خاطر ته رنگ گرمی که دارند بهتر است با رنگ هایی که ته رنگ گرم دارند ست کنید. مثلا می توانید با لباس ها و پیراهن هایی که از رنگ های زیر باشند، بدون نگرانی از زیورآلات طلایی بهره ببرید:

مشکی

طلایی ومشکی بیشترین هماهنگی را با هم دارند و ظاهری شیک و مجذوب نماینده به شما هدیه می دهند.

قرمز

رنگ قرمز و زیورآلات طلایی هم بسیار با هم تناسب دارند و اگر پیراهن قرمز دارید بدون هیچ شکی زیورآلات طلایی را انتخاب کنید.

سبز

انواع رنگ سبز به خصوص آن دسته از سبزهایی که ته رنگ گرم تر دارند با رنگ طلایی هماهنگ می شوند.

سفید

یکی دیگر از ست های عالی برای رنگ طلایی، رنگ سفید است. اگر پیراهن سفید دارید یا اصلا قرار است لباس عروس بپوشید، بدون نگرانی رنگ طلایی را برای زیورآلات طلای خود بهره ببرید.

رنگ های نود، بژو هلویی

رنگ های خنثی مثل انواع رنگ های نود و بژ و هلویی با رنگ طلایی تناسب دارند.

زیورآلات طلای سفید

اگر طلای سفید دارید بهتر است که آن را با لباس هایی با رنگ های زیر ست کنید. طلای سفید بیشتر با رنگ هایی که ته رنگ سرد دارند هماهنگ می شوند. اما در مجموع یک رنگ مکمل است و با بسیاری از رنگ ها می توانید آن را بهره ببرید.

رنگ های خنثی

برترین ترکیب با زیورآلات طلای سفید، رنگ های خنثی مثل سیاه، سفید، قهوه ای، کرم و خاکستری است.

رنگ های پاستلی

یکی دیگر از مکمل های عالی برای رنگ های پاستلی، زیورآلات طلای سفید است. انواع آبی پودری، صورتی ملایم، یاسی و زرد روشن با رنگ طلای سفید هماهنگ می شوند.

زیورآلات طلای رزگلد

رنگ رزگلد یکی از رنگ های محبوب برای زیورآلات طلا است و اخیرا بیشتر در طلا استفاده می گردد. این رنگ زیورآلات را می توانید با لباس هایی با رنگ های زیر ست کنید:

رنگ های روشن خنثی

راحت ترین ست استفاده از رنگ های روشن خنثی است مثلا رنگ های هلویی، نور و بژ.

رنگ های تیره خنثی

این رنگ ها هم به خوبی با رنگ رزگلد ست می شوند. مشکی، طوسی و سرمه ای از رنگ های تیره خنثی هستند که می توانید با زیورآلات رزگلد بپوشید.

رنگ های روشن

اگر دنبال رنگ های خنثی نیستید، رنگ هایی مثل سبزآبی و مرجانی برای ست کردن با زیورآلات رزگلد مناسب است.

انتخاب زیورآلات اصلی

برای استفاده از زیورآلات طلا در استایل معمولا یک نقطه کانونی انتخاب می نمایند. نقطه کانونی همان زیورآلاتی است که بیشتر از همه توجه را جلب می نماید. یکی از اشتباهات رایج در استفاده از زیورآلات طلا در استایل این است که معمولا افراد، از تعداد زیادی زیورآلات در قسمت های مختلف استایل استفاده می نمایند. یا برای قسمت های مختلف استایل زیورآلاتی را انتخاب می نمایند که با یکدیگر در رقابت و مقایسه قرار می گیرند. برای استفاده از طلا در استایل، ابتدا باید زیورآلات اصلی را انتخاب کنید و زیورآلات دیگر شما ساده تر باشند.

مثلا یک سینه ریز خیره نماینده و مجذوب نماینده بهره ببرید ولی در این صورت دستبند، حلقه و سایر زیورآلات شما باید ساده باشند. یا اگر یک گوشواره زیبا و متمایز دارید، بهتر است که گردنبند شما ساده باشد. در مجموع توجه بیننده باید فقط به یکی از زیورآلات شما جلب گردد و آن زیورآلات را خودتان انتخاب می کنید.

علاوه بر این، نباید اکسسوری های مختلف را با هم بهره ببرید. مثلا اگر یک روسری زیبا دارید که می خواهید مورد توجه باشد، نباید گوشواره خیلی خیره نماینده ای داشته باشید.

استفاده از چند گردنبند

یکی از ترندهای تازه دنیای مد و زیورآلات، استفاده از چند گردنبند با طول های مختلف است. با این کار و استفاده از شکل های مختلف پلاک طلا می توانید سلیقه و سبک خود را نشان دهید. برای آغاز باید چند گردبند که طول آن ها با هم متفاوت باشد انتخاب کنید. این تفاوت در میزان گردنبند، زیبایی آن ها را دوچندان می نماید و توجه بیننده را به قسمت گردن جلب می نماید.

علاوه بر تنوع در میزان، می توانید در شکل زنجیر گردنبند هم تنوع ایجاد کنید. بهتر است که یکی از گردنبندها دارای زنجیر متفاوت باشد و بقیه زنجیرهای ساده تر داشته باشد.

یا اینکه یکی از گردنبندها دارای یک آویز زیبا و خیره نماینده باشد و دیگر گردنبندها ساده و بدون آویز باشند.

در نظر گرفتن موقعیت

اینکه از چه نوع زیورآلاتی در استایل خود بهره ببرید به موقعیتی که قرار است در آن حضور پیدا کنید بستگی دارد. با توجه به میزان رسمی و غیر رسمی بودن یک مراسم باید زیورآلات خود را انتخاب کنید. طبیعی است که هر چقدر مراسم شما رسمی تر باشد، باید زیورآلات طلای کارشده تر را انتخاب کنید. ست کردن طلا در استایل با نوع رویداد و موقعیتی که در آن قرار دارید رابطه مستقیم دارد.

استفاده از زیورآلات طلا در استایل روزمره

برای لباس های روزمره، بهتر است زیورآلات ظریف و همه کاره ای را انتخاب کنید که استایل شما را بدون غلبه بر لباس، تکمیل نمایند. گوشواره های میخی ظریف، گردنبندهای باریک و دستبندهای نازک را انتخاب کنید که به راحتی با کمد لباس روزمره شما ترکیب شوند. فرقی نمی نماید شلوار جین معمولی و یک تی شرت یا یک ست حرفه ای تر بپوشید، می توانید از زیورآلات طلا برای جلوه دادن بیشتر به ظاهر خود بهره ببرید.

زیورآلات طلا در استایل محل کار

اگر دوست دارید در محل کار، ظاهری شیک و نیمه رسمی داشته باشید می توانید از زیورآلات طلا بهره ببرید. در دفتر کار، احتمالا می خواهید برترین ظاهر خود را داشته باشید در حالی که راحت و آماده برای انجام هر کاری هستید. جواهرات طلای خود را طوری انتخاب کنید که چندان متمایز و قابل توجه نباشند اما از قلم نیاندازید که نشان دادن سبک و سلیقه شخصی شما اشکالی ندارد. سعی کنید به یک یا دو قطعه کلیدی مانند گوشواره های میخی و یک دستبند اکتفا کنید. از قطعات بیش از حد جالب توجه که ممکن است با پوشش رسمی محل کار شما هم خوانی نداشته باشند، خودداری کنید.

استفاده از زیورآلات طلا در استایل روزمره و بیرون از خانه

هنگامی که با دوستان خود بیرون می روید یا کارهای عادی روزمره را انجام می دهید، استفاده از طلا در استایل و زیورآلات از جنس های دیگر را در کنار هم امتحان کنید تا ظاهری متین و در عین حال شیک داشته باشید. این فرصتی عالی برای پوشیدن قطعات مورد علاقه تان از گردنبند آویز گرفته تا حلقه ها و دستبندهایی است که کل ظاهر شما را به هم نزدیک می نماید.

استفاده از زیورآلات طلا در استایل رویدادهای رسمی

برای مجالس رسمی، از فرصت بهره ببرید و از جواهرات طلای پر زرق و برق، بیشتر بهره ببرید. گوشواره های حلقه ای بزرگ تر، دستبندهای پهن تر، گردن بندهای شیک و کار شده یا حلقه های چشم نواز را انتخاب کنید که می توانند لباس شب شما را زیباتر نمایند و به شما این احساس را بدهند که ستاره مراسم هستید. رویدادهای رسمی بعلاوه زمان مناسبی برای به نمایش گذاشتن خیره نماینده ترین الماس ها، مرواریدهای درخشان و گوشواره های آویز چشم نواز شماست. پس اگر زیورآلات ترکیبی مثلا طلا با مروارید یا طلا با انواع سنگ ها دارید، آن را برای مراسم رسمی بگذارید.

جمع بندی

استفاده از زیورآلات طلا در استایل اصول و قواعد خودش را دارد. برای انتخاب طلا برای موقعیت های مختلف، باید به میزان، رنگ، سادگی و زرق وبرق آن دقت کنید. زیورآلات روزمره با آنچه که در مراسم رسمی استفاده می کنید، تفاوت دارد. پس با توجه به نکاتی که مطرح کردیم، برترین زیورآلات طلا را برای موقعیت های مختلف انتخاب کنید.

منابع: Shiels , Simonewalsh , Lumengold

منبع: دیجیکالا مگ

به "فوت و فن استفاده از زیورآلات طلا در استایل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوت و فن استفاده از زیورآلات طلا در استایل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید