مناسب ترین رنگ اتاق خواب کودک دختر

به گزارش وبلاگ بخار، زمانی که صحبت از طراحی اتاق خواب دخترانه به میان می آید، انتخاب رنگ مناسب یکی از مهم ترین نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. انتخاب رنگ مناسب در اتاق خواب به عوامل زیادی بستگی دارد. علاوه بر سلیقه شخصی، انتخاب رنگی که باعث ایجاد آرامش در اتاق خواب گردد نیز نکته حائز اهمیتی می باشد. آن چه که در این مطلب از ما به بیان آن می پردازیم، معرفی برترین رنگ هایی است که استفاده از آن ها در طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه نمای بسیار زیبایی ایجاد می نماید. برای آشنایی با این رنگ های زیبا در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

مناسب ترین رنگ اتاق خواب کودک دختر

رنگ صورتی پاستیلی

رنگ صورتی نمونه ای از بهترین رنگ هایی است که می توان در دکوراسیون اتاق کودک دختر مورد استفاده قرار داد. استفاده از رنگ صورتی پاستیلی بدون شک نمای زیبایی در اتاق کودک دخترانه ایجاد می نماید. ترکیب این رنگ با انواع رنگ های خنثی از جمله سفید، خاکستری و بژ نمونه ای از بهترین ترکیب رنگ های ممکن شناخته می گردد.

رنگ یاسی

رنگ یاسی یکی از طیف های رنگ بنفش می باشد که انتخاب بسیار مناسبی برای استفاده در اتاق کودک دخترانه می باشد. استفاده از این رنگ در جهت ایجاد آرامش در فضای اتاق خواب انتخاب مناسبی می باشد. ترکیب این رنگ با رنگ های بژ و خاکستری نمای بسیار زیبایی در اتاق کودک ایجاد می نماید.

رنگ آبی پاستیلی

ترکیب رنگ های آبی پاستیلی و زرد نمونه ای از ترکیب رنگ هایی است که می توان در طراحی اتاق کودک دختر مورد استفاده قرار داد. استفاده از این رنگ ها در کنار یکدیگر می تواند فضایی سرزنده و پر انرژی ایجاد نماید. استفاده از این ترکیب رنگ، یادآور آبی آسمان و خورشید زرد رنگ می باشد.

رنگ سبز پاستیلی

ترکیب رنگ سبز پاستیلی با دیگر رنگ های پاستیلی می تواند نمای زیبایی در اتاق کودک دخترانه ایجاد نماید. رنگ سبز پاستیلی نمونه ای از رنگ های سرد و خنثی می باشد و نمونه ای از رنگ هایی است که به راحتی با سایر رنگ ها تطبیق می پذیرد.

رنگ سبز آبی

آیا تا به حال به استفاده از رنگ سبز آبی یا تیله ای در طراحی اتاق خواب دختر خود فکر نموده اید؟ در صورتی که تمایل به ایجاد فضایی شاد و سرزنده در اتاق خواب دخترانه دارید، پیشنهاد ما استفاده از این رنگ در کنار رنگ صورتی و طلایی می باشد. استفاده از این ترکیب رنگ بدون شک نمایی زیبا در اتاق خواب برای شما به ارمغان خواهد آورد.

رنگ آبی فیروزه ای

رنگ آبی فیروزه ای از جمله رنگ های آرام بخش بوده که می توان در طراحی اتاق خواب دختر از آن استفاده کرد. برای استفاده از این رنگ می توانید از آن برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده نمایید. در کنار استفاده از این رنگ از رنگ هایی که در ترکیب رنگین کمان وجود دارد استفاده نمایید. برای مثال استفاده از رنگ های زرد و قرمز نمایی بسیار زیبا در کنار این رنگ ایجاد خواهند کرد.

رنگ مرجانی

استفاده از رنگ مرجانی باعث می گردد فضایی پرانرژی در اختیار داشته باشید. این رنگ که ترکیبی از رنگ های صورتی و نارنجی در آن به چشم می خورد نه تنها با سلیقه دختران سازگاری دارد بلکه وجود طیف رنگ نارنجی در آن باعث ایجاد فضایی گرم و سرزنده خواهد شد. از آن جایی که این رنگ نمونه ای از رنگ های گرم می باشد بهتر است در کنار آن از یک رنگ خنثی مانند خاکستری استفاده نموده و در فضای اتاق خواب تعادل ایجاد کنید.

رنگ بژ

رنگ بژ نمونه ای از رنگ های پرطرفدار در طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. این رنگ از جمله رنگ هایی است که هیچ گاه قدیمی نمی گردد. ترکیب این رنگ با رنگ های صورتی، کرمی و سفید انتخاب مناسبی برای طراحی اتاق خواب دخترانه می باشد.

ترکیب رنگ قهوه ای و خاکستری

رنگی که از ترکیب رنگ های قهوه ای و خاکستری به وجود آید نیز رنگی زیبا بوده و رنگی خنثی می باشد. استفاده از این رنگ در کنار رنگ صورتی و آبی پاستیلی می تواند نمای بسیار زیبا و منحصر بفردی ایجاد نماید.

رنگ هلویی

رنگ هلویی از جمله رنگ های آرام بخش و مناسب برای طراحی اتاق خواب می باشد. به طور کلی می توان گفت رنگ هلویی نمونه ای از رنگ های تطبیق پذیر بوده و به عنوان یکی از طیف های رنگ صورتی شناخته می گردد. استفاده از این رنگ می تواند فضایی گرم به ارمغان آورد. در صورتی که به دنبال طراحی فضایی دنج در اتاق خواب دخترانه هستید، استفاده از این رنگ را نباید فراموش کنید.

رنگ نقره ای

رنگ نقره ای نمونه ای دیگر از رنگ هایی است که می توانید در طراحی اتاق خواب دخترانه مورد استفاده قرار دهید. ترکیب رنگ نقره ای و هلویی می تواند نمای زیبایی در اتاق خواب ایجاد نماید. بدون شک استفاده از این ترکیب رنگ چشم هر بیننده ای را خیره می نماید.

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ما به بیان آن پرداختیم، معرفی بهترین رنگ هایی است که می توانید در دکوراسیون دخترانه اتاق کودک مورد استفاده قرار دهید. بدون شک انتخاب رنگ مناسب تاثیرگذاری فراوانی در زیبایی دکوراسیون داخلی خواهد داشت. به نظر شما استفاده از کدام یک از رنگ های ارائه شده می تواند نتیجه بهتری در پی داشته باشد؟ آیا شما رنگ مناسب دیگری برای انجام این کار در نظر دارید؟ در صورت تمایل می توانید نقطه نظرات خود در این زمینه را با اهالی ما در میان بگذارید.

منبع: ساختمانچی

به "مناسب ترین رنگ اتاق خواب کودک دختر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مناسب ترین رنگ اتاق خواب کودک دختر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید