هنوز از رمدسیویر برای درمان بیماران کرونایی استفاده می شود

به گزارش وبلاگ بخار، معاون درمان ستاد ملی مقابله با کرونا استان تهران با تایید استفاده از داروی رمدسیویر بنا بر تاییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا و علی رغم هشدار سازمان جهانی بهداشت از بخش خصوصی و نهادهای مرتبط با سازمان تامین اجتماعی درخواست کرد که با کارفرماهایی که از ابلاغیه های ستاد ملی مقابله با کرونا برای عدم حضور کارکنان کرونا مثبت در محل کار تمکین نمی کنند، برخورد شود.

هنوز از رمدسیویر برای درمان بیماران کرونایی استفاده می شود

به گزارش وبلاگ بخار، اخیرا سازمان بهداشت جهانی هشدار داد که داروی رمدسیویر نباید برای درمان بیماران کووید 19 استفاده شود. دکتر نادر توکلی، معاون درمان ستاد ملی مقابله با کرونا استان تهران در گفت و گو با وبلاگ بخار درخصوص این خبر اینطور توضیح داد: داروی ضد ویروسی رمدسیویر هنوز برای بیماران کرونایی در ایران مورد استفاده قرار می گیرد، علت این استفاده هم تایید سازمان غذا و دارو آمریکا است. نظر جمیع پزشکان و متخصصان هم استفاده از دارو مثل استفاده از داروی فاویپراویر است که همه در جهت کاهش بار ویروس تاثیر می گذارند.

توکلی همچنین در پاسخ به تاثیر داروهای سنتی که اخیرا مجوز استفاده از آن ها برای بیماران مبتلا به کووید 19 داده شده است نیز اعلام نمود: تاثیر داروهای گیاهی درمانی نیست و این داورها تنها به کاهش علائم بیماری و کم کردن دوره 14 روزه بیماری کمک می کنند.

معاون درمان ستاد ملی مقابله با کرونا استان تهران در خصوص حضور کارمندان کرونا مثبت در محل کار به دلیل نگرانی از کاهش حقوق و مباحث مربوط به بیمه نیز توضیح داد: کارفرماها باید از ابلاغیه های وزارت بهداشت تمکین کنند. این کار نیاز به مشارکت بخش خصوصی و سازمان ها و نهادهای مربوط به سازمان تامین اجتماعی دارد. دیروز هم دکتر زالی، رییس ستاد ملی مقابله با کرونا به وزارت بهداشت نامه ای در این خصوص ارسال کردند. وقتی ما به عنوان وزارت بهداشت تایید می کنیم که کارمندان کرونا مثبت باید طبق استعلاجی 14 روزه در محل کار حضور پیدا نکنند، کارفرماها هم باید از این مساله تمکین کنند. سازمان های مرتبط باید این مساله را به شدت پیگیری کنند.

دکتر توکلی، معاون درمان ستاد ملی مقابله با کرونا استان تهران همچنین در خصوص آخرین شرایط بیمارستان های پایتخت گفت: در ده روز اخیر روزانه بین 5700-6200 بستری در بیمارستان را شاهد بوده ایم. خوشبختانه طی این مدت عدم پذیرش نداشتیم و در تلاش هستیم تا با مشارکت بخش خصوصی، بخش دولتی و بیمارستان های وابسته به ارگان ها از جمله سازمان تامین اجتماعی و نیروهای مسلح، مدیریت بهینه ای در تخت های بیمارستان داشته باشیم.

منبع: جام جم آنلاین

به "هنوز از رمدسیویر برای درمان بیماران کرونایی استفاده می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنوز از رمدسیویر برای درمان بیماران کرونایی استفاده می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید