5 نوشیدنی معجزه گر برای درمان سنگ کلیه

به گزارش وبلاگ بخار، شیر منبع خوبی از کلسیم است و دریافت کلسیم کافی برای افراد مبتلا به سنگ کلیه لازم است. دریافت کلسیم حتی برای سلامت استخوان ها نیز حیاتی است. پژوهش های اخیر نشان داده اند که مصرف شیر می تواند تأثیر مثبتی در پیشگیری از ایجاد سنگ کلیه داشته باشد.

5 نوشیدنی معجزه گر برای درمان سنگ کلیه

سنگ کلیه، جسم سختی است که از کانی های موجود در ادرار تشکیل می شود. محل تشکیل این رسوبات سنگی به طور معمول در کلیه است که به وسیله جریان ادرار از بدن خارج می شود.

به گزارش خبرآنلاین، سنگ های سیستم دستگاه ادراری یا همان سنگ کلیه زمانی تشکیل می شوند که حجم ادرار کم شود و مواد تشکیل دهنده سنگ در ادرار افزایش یابند. خوردن مایعات کم و در نتیجه کاهش آب بدن، احتمال ابتلا به سنگ کلیه را افزایش می دهد.

علاوه بر مراجعه به پزشک جهت درمان، مصرف بعضی نوشیدنی ها نیز می تواند به کاهش درد و یا عبور راحت تر سنگ کلیه یاری کند.

1) آب

کم آبی بدن یکی از بزرگترین عوامل خطر برای ایجاد سنگ کلیه است. از همین رو هیدراته ماندن، نکته اصلی در پیشگیری از تشکیل سنگ کلیه به شمار می آید. برای اینکه بدانید بدن شما کم آب است یا نه، به رنگ ادرار خود توجه کنید؛ هرچه رنگ ادرار تیره تر باشد، به این معناست که بدن به آب بیشتری نیاز دارد.

2) شیر

شیر منبع خوبی از کلسیم است و دریافت کلسیم کافی برای افراد مبتلا به سنگ کلیه لازم است. دریافت کلسیم حتی برای سلامت استخوان ها نیز حیاتی است. پژوهش های اخیر نشان داده اند که مصرف شیر می تواند تأثیر مثبتی در پیشگیری از ایجاد سنگ کلیه داشته باشد.

3) دمنوش

میوه، سبزیجات یا گیاهان موجود در دمنوش، آنتی اکسیدان هایی را به بدن ارائه می نماید که می توانند در پیشگیری از سنگ کلیه نقش داشته باشند. بیشتر دمنوش هایی که به درمان سنگ کلیه یاری می نمایند، برای از بین بردن التهابات کلیه هم مفید هستند؛ مثل دمنوش زنجبیل، دمنوش چای سبز، دمنوش بابونه و دمنوش نعنا.

4) آب لیمو

افزودن چند قطره آبِ لیموی تازه در فنجان چای یا لیوان آب نه تنها هیدراتاسیون را بالا می برد، بلکه به علت دارا بودن اسید سیتریک، به شکستن سنگ های کلیه نیز یاری می نماید.

5) سرکه سیب

اضافه کردن یک تا دو قاشق غذاخوری سرکه سیب به یک لیوان آب و نوشیدن آن، اسید استیک را تأمین می نماید. اسید استیک قادر است سنگ های کلیه را نرم، تجزیه و حل نماید و به آسان تر شدن فرایند دفع آنها به وسیله ادرار یاری کند.

سرکه سیب، اسید معده را افزایش می دهد، هضم را بهبود می بخشد و بعلاوه خون و ادرار را قلیایی می نماید و به نحوی جلوی ایجاد سنگ های نو در کلیه را می گیرد.

منبع: عصر ایران

به "5 نوشیدنی معجزه گر برای درمان سنگ کلیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 نوشیدنی معجزه گر برای درمان سنگ کلیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید