خوردنی های ممنوع برای پزشکان پوست و زیبایی

به گزارش وبلاگ بخار، رابطه مستقیم پوست و تغذیه را خوب میدانید و کامل در جریان باید نباید های این مهم هستید، ولی تا به حال به این فکر نموده اید که افرادی که در این زمینه متخصص هستند، مثل متخصصان زیبایی و پوست، چه چیز هایی را به عنوان نخوردنی ها برای خود در نظر دارند؟

خوردنی های ممنوع برای پزشکان پوست و زیبایی

متخصصان پوست از غذا هایی که باعث جوش، ایجاد گلسرخی و سایر بیماری های پوستی می شوند و ظاهر زیبا و سالم پوست را بهم می ریزند؛ استفاده نمی نمایند. برخی از این خوراکی ها را در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک معرفی خواهیم کرد.

افرادی که عاشق غذا خوردن در ساعات پایانی روز و شب هستند، باید مراقب باشند، زیرا غذا و حتی زمان خوردن آن در سلامت پوست نقش زیادی دارد. غذا های حاوی آنتی اکسیدان برترین غذا ها برای پوست هستند. از طرفی غذا ها می توانند عاملی برای آبرسانی و روشن شدن پوست باشند و همانطور که گفته شد؛ برخی از آن ها باعث جوش و اکنه هستند که نباید بهره ببرید. حالا که این موارد را دانستید، با هم نگاهی به موارد ممنوع در برنامه غذایی پزشکان پوست و زیبایی می اندازیم.

غذای تند و پر ادویه

غذا های پر ادویه؛ گلسرخی را بدتر می نماید پس اگر بیماری گلسرخی دارید، باید از مصرف هر ماده غذایی که باعث تنگ شدن رگ های خونی می گردد خودداری کنید. غذای تند، پر ادویه و نوشیدنی های داغ همگی جزء این مواد غذایی هستند.

نوشیدنی های مصنوعی

از برخی نوشیدنی های صنعتی خودداری می نمایند که باعث پیری پوست می گردد. بله نوشیدنی های صنعتی طبیعی نیستند و فقط سایز دور کمرتان را افزایش می دهند و عاملی برای افزایش التهابات پوست هستند. پس بهتر است از نوشیدنی طبیعی و مقرون به صرفه تر بهره ببرید.

پاستا

پاستا باعث التهاب منجر به آکنه می گردد، بین مصرف کربوهیدرات تولید شده و التهاب پوست رابطه مستقیم وجود دارد. نان معمولی و یا برنج سفید شاخص گلایسمیک بسیار بالایی دارند و منجر به التهاب پوست هستند. پس باید قند غذا های مصرفی را بسنجید. برترین حالت این است که از منابع گیاهی بهره ببرید.

لبنیات

لبنیات باعث آکنه می گردد و متخصصان پوست بر این عقیده هستند؛ افراد درگیر مسائل پوستی که خیلی از لبنیات استفاده می نمایند با مشکل روبرو خواهند شد. مطالعات نشان می دهد که رابطه ای بین آکنه در زنان و مصرف زیاد لبنیات وجود دارد، زیرا لبنیات شاخص گلایسمیک بالایی دارد و همین علت عامل التهابی برای پوست است. البته پرخطرترین های شان شیر گاو است و شیر بز، ماست و یا پنیر گوسفند هم خیلی عامل ایجاد مسائل نخواهند بود.

پروتئین وی

پروتئین وی باعث آکنه می گردد، شیک های پروتئینی برای ساخت و ترمیم عضلات بعد از تمرین سنگین عالی هستند، اما برخی از پروتئین ها باعث مسائل پوستی می گردد. پروتئین وی عاملی برای ایجاد آکنه خواهد بود. پس مراقب باشید که در مصرف پروتئین زیاده روی نکنید.

چیپس سیب زمینی

چیپس سیب زمینی باعث افزایش التهاب پوستی می گردد، متخصصان پوست و جراحان پلاستیک یا هر کس که در این زمینه اطلاعات دارد، می داند که چیپس سیب زمینی یکی از مواد غذایی عامل ایجاد آکنه است. خوردن غذای چرب التهاب پوست را افزایش می دهد و باعث چروک و ایجاد آکنه روی پوست خواهد شد.

مرغ سوخاری

مرغ سوخاری یکی از غذا های مضر برای پوست است، درست است که مرغ سوخاری طعم بسیار عالی دارد، اما ظاهر پوستی خوبی را برای شما فراهم نمی نماید. بهتر است که چربی ترانس را در غذا ها کاهش دهید که میزان زیادی از آن در مرغ سوخاری وجود دارد و باعث التهاب پوست می گردد.

غذا های پرشکر

شکر باعث چین و چروک پوست می گردد، مصرف زیاد شکر عاملی برای مسائل پوستی است، زیرا شاخص گلایسمیک بالایی دارد، قند خون را به سرعت بالا می برد و باعث التهاب می گردد، فیبر کلاژن را کم می نماید و باعث می گردد که پوست از حالت زیبایی و سرخی خارج گردد و چروک روی آن به وجود بیاید.

منبع: نمناک

منبع: فرارو

به "خوردنی های ممنوع برای پزشکان پوست و زیبایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوردنی های ممنوع برای پزشکان پوست و زیبایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید