آلودگی هوای تهران، البرز، اراک و اصفهان

به گزارش وبلاگ بخار، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، با اشاره به تداوم کاهش کیفیت هوا در شهر های صنعتی تهران، البرز، اراک و اصفهان طی امروز، از ورود سامانه بارشی به غرب کشور از فردا اطلاع داد.

آلودگی هوای تهران، البرز، اراک و اصفهان

به گزارش ایسنا، صادق ضیاییان، با اشاره به تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز در غالب منطقه ها کشور جوی آرام و پایدار حاکم است و در شهر های صنعتی تهران، البرز، اراک و اصفهان افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا انتظار می رود.

وی با بیان اینکه بعد از ظهر در ارتفاعات واقع در جنوب و جنوب غرب کشور افزایش ابر و رگبار پراکنده دور از انتظار نیست، برای شمال غرب و غرب کشور افزایش ابر و در شهر های مرزی طی ساعات بعد از ظهر رگبار پراکنده، گاهی وزش باد و رعد و برق پیش بینی کرد.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، آدینه با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در استان های واقع در شمال غرب و غرب، بعلاوه بعد از ظهر در خوزستان، غرب اصفهان، چهار محال و بختیاری و دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز و تهران ابرناکی، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می گردد.

ضیاییان با اشاره به اینکه شنبه بارش در منطقه ها یاد شده به صورت پراکنده ادامه خواهد داشت، درباره شرایط جوی کشور در روز یکشنبه توضیح داد: یکشنبه گستره بارش در شمال غرب کشور است و با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر بارش، وزش باد و کاهش نسبی دما در شرق اردبیل، گیلان و مازندران آغاز می گردد.

وی بعلاوه مطرح نمود: دوشنبه بارش در سواحل شمالی کشور، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی است و در ارتفاعات البرز شرقی نیز بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می دهد که در ارتفاعات البرز بارش به صورت برف است.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، از بعد از ظهر یکشنبه و طی روز دوشنبه، دریای خزر مواج است.

وی درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (4 آذر) قسمتی ابری، همراه با غبار محلی، اوایل شب افزایش ابر و وزش باد با حداقل دمای 8 و حداکثر دمای 18 و روز شنبه (5 آذر) نیمه ابری تا ابری، در برخی ساعت ها بارش پراکنده و وزش باد با حداقل دمای 11 و حداکثر دمای 18 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

ضیائیان در سرانجام گفت: طی امروز و فردا (3 و 4 آذر) بندرعباس با دمای 31 درجه سانتیگراد گرمترین مرکز استان کشور است. بعلاوه طی امروز (3 آذر) همدان با دمای 3- درجه سانتیگراد و طی فردا (4 آذر) همدان و شهر کرد با دمای 1- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان های کشور هستند.

منبع: فرارو

به "آلودگی هوای تهران، البرز، اراک و اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی هوای تهران، البرز، اراک و اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید