اعلام برندگان نوبل اقتصاد 2019

به گزارش وبلاگ بخار، آکادمی سلطنتی علوم سوئد روز دوشنبه جایزه نوبل اقتصاد در سال 2019 را به یک زوج هندی-فرانسوی و یک اقتصاددان آمریکایی الاصل اهدا کرد.

اعلام برندگان نوبل اقتصاد 2019

به گزارش یورونیوز، آبیجیت بانِرجی و استر دوفلو از ام آی تی آمریکا به همراه میشل کرِمر از دانشگاه هاروارد به عنوان برندگان جایزه نوبل اقتصاد در سال 2019 معرفی شدند.

اعضاء آکادمی سلطنتی علوم سوئد این سه اقتصاددان را به پاس نقش قابل توجه مطالعات آنها در یافتن عوامل تاثیرگذار بر کاهش فقر دنیای شایسته دریافت جایزه نوبل سال 2019 دانستند. بر پایه اعلامیه این آکادمی نتایج مطالعات این سه اقتصاددان تاثیر قابل ملاحظه ای بر بهبود و موفقیت سیاست های اعمال شده برای کاهش سطح فقر در دنیا داشته است.

آقای بانرجی، اقتصاددان آمریکایی هندی الاصل، متولد سال 1961 در شهر کلکته هند است. او تحصیلات خود را در دو دانشگاه جواهر لعل نهرو و هاروارد انجام داده و در حال حاضر استاد مؤسسهٔ فناوری ماساچوست(ام آی تی) است.

دیگر برنده جایزه نوبل اقتصاد، استر دوفلو که همسر آقای بانرجی هم هست، متولد سال 1972 در شهر پاریس است. او تحصیلات دانشگاهی خود در رشته اقتصاد را از مدرسه اقتصاد پاریس آغاز کرد ولی اکنون استاد اقتصاد ام آی تی است.

سومین برنده جایزه نوبل اقتصاد، میشل کرمر در سال 1964 در آمریکا به دنیا آمده و تحصیلات خود را نیز در گرایش اقتصاد توسعه در دانشگاه هاروارد به سرانجام رسانده و در حال حاضر نیز محقق و استاد همین دانشگاه است.

مطالعات برندگان سال 2019 جایزه نوبل اقتصاد تحت تاثیر دستاوردهای آمارتیا سِن، اقتصاددان شهیر هندی بوده که در سال 1998 جایزه نوبل اقتصاد را از آن خود کرده بود.

منبع: عصر ایران

به "اعلام برندگان نوبل اقتصاد 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام برندگان نوبل اقتصاد 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید