الکترونیکی شدن بلیت فروشی در پایگاه های میراث جهانی خوزستان

به گزارش وبلاگ بخار، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان از الکترونیکی شدن بلیت فروشی در مجموعه های پایگاه های میراث جهانی استان خبر داد.

الکترونیکی شدن بلیت فروشی در پایگاه های میراث جهانی خوزستان

به گزارش وبلاگ بخار به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، سیدحکمت الله موسوی امروز یکشنبه چهارم اسفندماه 98 با اعلام این خبر اضافه نمود: در فاز اول مجموعه های پایگاه های میراث دنیای استان به دستگاه خرید الکترونیکی بلیت مجهز شده اند و در فار بعدی دیگر مراکز به این دستگاه ها مجهز خواهند شد.

او با بیان این که این مجموعه های فرهنگی تاریخی جزو پربازدیدترین جاذبه های فرهنگی تاریخی استان هستند گفت: پیش از این فروش بلیت به صورت دستی انجام می شد که علاوه بر نیاز به نیروی انسانی بسیار زیاد، رضایتمندی کافی برای گردشگران ایجاد نمی کرد؛ اما با راه اندازی سامانه فروش الکترونیکی در چند مجموعه فرهنگی تاریخی، اکنون در استان خوزستان شاهد بهره برداری از این سامانه فروش بلیت هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان با تأکید بر این که راه اندازی این سامانه، صحت و سلامت کار را ارتقاء می دهد و باعث افزایش سطح ارائه خدمات به گردشگران می شود اضافه نمود: باتوجه به این که گردشگران در سراسر دنیا بلیت اماکن و محوطه های تاریخی را به عنوان یادگاری نزد خود نگهداری می کنند، تمهیداتی پیش بینی خواهد شد تا بلیت الکترونیکی به گونه ای باشد که امکان نگهداری آن وجود داشته باشد.

او اظهار داشت: استفاده از ابزارهای نوین برای افزایش سطح خدمات و ارتقای کیفیت در دستورکار اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار گرفته است و تلاش داریم با ابزارهای نرم افزاری تاریخ را در این جا بازگو کنیم؛ چراکه باید از حداکثر فناوری برای بازگو کردن تاریخ به گردشگران به ویژه گردشگران خارجی استفاده کنیم.

موسوی جلوگیری از چاپ بلیت های کاغذی رنگی در چاپخانه مرکزی دولتی و دشواری های انتقال آن به مراکز استان ها و شهرستان ها، نظارت دقیق بر سیستم فروش و عرضه بلیت، دریافت آمارهای به روز و لحظه ای، سرعت، سهولت، حذف صف های طولانی تهیه بلیت و راه اندازی مراکز فروش بلیت به صورت کاملاً مکانیزه و اتوماتیک را از مزایای این طرح برشمرد و اظهار داشت: کلیه گردشگران علاقمند به بازدید از آثارهای میراث دنیای چغازنبیل و هفت تپه، میراث دنیای شوش و میراث دنیای شوشتر می توانند با مراجعه به یکی از سایت های www.tik8.com، www.alaedin.travelو www.cinematicket.org بلیت خود را به صورت اینترنتی دریافت کنند.

او با اشاره به این که بلیت فروشی الکترونیکی با همکاری مرکز فناوری اطلاعات وزارت میراث فرهنگی کشور انجام می شود اضافه نمود: همچنین گردشگران در صورتی که برنامه کاربردی تاپ را روی گوشی همراه خود نصب کنند، می توانند بلیت خود را در هر مکانی خریداری کنند.

منبع: میراث آریا

به "الکترونیکی شدن بلیت فروشی در پایگاه های میراث جهانی خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکترونیکی شدن بلیت فروشی در پایگاه های میراث جهانی خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید