اگر جایگاهی کارت سوخت آزاد ارائه نکرد ... ، کارت سوخت جایگاه ها تا چه زمانی جمع می شوند؟

به گزارش وبلاگ بخار، سخنگوی اتحادیه جایگاه داران سوخت کشور گفت: استقبال مردم در استفاده از کارت سوخت شخصی برای سوختگیری بنزین آزاد بیشتر شده اما فرایند جمع آوری کارت آزاد جایگاه ها احتیاج به فرآیندی 6 ماهه دارد.

اگر جایگاهی کارت سوخت آزاد ارائه نکرد ... ، کارت سوخت جایگاه ها تا چه زمانی جمع می شوند؟

وبلاگ بخار- خدیجه نوروزی: جمع آوری کارت های سوخت آزاد جایگاه های بنزین برای محدودتر شدن استفاده از این کارت ها در جایگاه های سوخت تهران با هدف مدیریت بهینه مصرف بنزین طرحی بود که از روز یکشنبه 27 فروردین سال جاری شروع شد، اما اجرای این طرح در شروع با نارضایتی مردم همراه شد چرا که طبق عادت تقریبا بیشتر مردم از کارت بنزین جایگاه های سوخت استفاده می کردند و همین موضوع موجب شده بود تا کارت سوخت با خود به همراه نداشته باشند. اما با وجود گذشت بیش از یک ماه رضا نواز، سخنگوی اتحادیه جایگاه داران سوخت کشور از استقبال بیشتر مردم در استفاده از کارت سوخت شخصی اطلاع داد و گفت: روند استفاده از کارت شخصی برای سوختگیری بنزین با نرخ آزاد (3000تومانی) رو به افزایش است و خوشبختانه بیشتر مردم به سمت استفاده از کارت شخصی روی آورده اند البته هنوز به طور کامل این موضوع اتفاق نیفتاده است و ما باید آرام آرام به سمتی حرکت کنیم که 90 درصد سوختگیری آزاد از کارت شخصی افراد باشد نه کارت آزاد جایگاه ها. ما باید طی یک فرآیند چندین ماهه به این سمت حرکت کنیم.

نواز ادامه داد: اینطور نیست که جمع آوری کارت های سوخت آزاد جایگاه ها و محدود کردن آن به یک کارت یک شبه اتفاق بیفتد و طبق قانون تا شهریور ماه برای این کار فرصت هست. تغییر عادت مردم برای استفاده از کارت شخصی خود و محدود کردن کارت جایگاه ها احتیاج به فرآیندی 6 ماهه دارد و نمی توان به یکباره از آنها خواست شیوه ای که سال ها انجام داده اند را کنار بگذارند و عادات خود را تغییر دهند.

سخنگوی اتحادیه جایگاه داران سوخت کشور بعلاوه گفت: اوایل اجرای طرح به خاطر نبود کارت شخصی و استفاده از کارت آزاد جایگاه، صف های شلوغی تشکیل می شد و گله و شکایات زیادی هم وجود داشت که تمام آن را ثبت می کردیم و به مسئولان انتقال می دادیم و مسائل کوچکی که وجود داشت را یک به یک حل می کردیم، هنوز هم همین کار را انجام می دهیم ولی خوشبختانه بعد از گذشت بیش از یک ماه الان در شرایط ممتعادلی قرار داریم و تعداد تماس ها و نارضایتی ها و شکایات مربوط به نبود کارت سوخت جایگاه به شدت کاهش پیدا نموده است و به خاطر استفاده مردم از کارت سوخت شخصی یک نوع همدلی و همکاری بین مردم در سوختگیری ایجاد شده است.

وی بعلاوه اضافه کرد: ما به مرور تعداد کارت های سوخت را در جایگاه های پرتردد کلانشهرها افزایش دادیم و همزمان از مردم خواستیم تا از کارت سوخت های خودشان استفاده نمایند تا توانستیم مسائل را مدیریت کنیم. الان در تمام جایگاه های سوخت به جز استان های مرزی که الگوهای بومی در آنها اجرا می گردد، همه جایگاه های سوخت کارت آزاد دارند. سعی ما این بوده در تمام استان ها به جز استان های مرزی، حداقل یک کارت باشد و در جایگاه های پرتردد سکوها دو کارت نیز دارند. به مرور که استفاده مردم از کارت شخصی بیشتر گردد اگر در هر جایگاه یک کارت سوخت آزاد هم وجود داشته باشد مسئله ای به وجود نمی آید اما الان به یکباره نمی توانیم کارت ها را حذف و محدود به یک کارت کنیم.

نواز گفت: توصیه ما این است که مردم همکاری با جایگاه داران را در استفاده از کارت سوخت شخصی ادامه دهند چون به گفته مسئولانی که کارت سوخت را صادر می نمایند 90 درصد مردم کارت سوخت دارند. اگر این تعداد از مردم کارت شخصی خود را برای سوختگیری آزاد استفاده نمایند 10 درصد به جای مانده به راحتی می توانند از کارت آزاد جایگاه ها استفاده نمایند.

سخنگوی صنف جایگاه داران در ادامه تاکید نمود: اگر مردم در مراجعه به جایگاه های سوخت گیری با عدم ارائه کارت آزاد روبرو شدند، می توانند این موضوع را به شماره 09627 و 02177522678 اطلاع دهند تا سریعاً مورد پیگیری واقع گردد. بعلاوه مردم می توانند نظرات و نقدها خود را هم درباره اجرای این طرح با ما در میان بگذارند.

منبع: همشهری آنلاین

به "اگر جایگاهی کارت سوخت آزاد ارائه نکرد ... ، کارت سوخت جایگاه ها تا چه زمانی جمع می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر جایگاهی کارت سوخت آزاد ارائه نکرد ... ، کارت سوخت جایگاه ها تا چه زمانی جمع می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید