تحریم های آمریکا علیه ایران تا کنون مؤثر نبوده است

به گزارش وبلاگ بخار به نقل از رادیو بین المللی چین، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا21 اکتبر 29 مهر مدعی شد، دولت چین در حال مدیریت مؤسسات آمریکایی است و به منظور سرقت حقوق مالکیت معنوی این شرکت ها آنان را مجبور به انتقال فناوری خود به چین می نماید که در نتیجه موجب عدم سودآوری بسیاری از شرکت های آمریکایی در چین می گردد.

تحریم های آمریکا علیه ایران تا کنون مؤثر نبوده است

هوا چون ئینگ سخنگوی وزارت خارجه چین روز سه شنبه در این ارتباط گفت: چین ضمن مخالفت قاطعانه با چنین شیوه ای، هیچ علاقه ای به استفاده از آن ندارد و به هیچ وجه مرتکب این سرقت معنوی نخواهد شد.

همه می دانند که مدیریت درازدستانه ابزار تحریم های یک جانبه و قلدرمآبانه آمریکا علیه شرکتها و شهروندان کشورهای دیگر است. از آنجایی که کشورهای خودخواه و سلطه جوی دنیا تمایل خاصی به مدیریت درازدستانه دارند، خود پمپئو همیشه به نمایندگی دولت آمریکا در حال اجرای مدیریت درازدستانه است. به قول یک ضرب المثل چین: سارق فریاد می زند آهای سارق را بگیرد.

همه ما دیده ایم که وزیر خارجه آمریکا چطور در همۀ سفرهای خارجی خود شرکت خصوصی هوآوی را به استفاده از منابع دولتی متهم می نماید و از کشورهای دیگر می خواهد دست از استفاده از تجهیزات هوآوی بردارند چرا که در غیر آن صورت با عواقبی مانند عدم امکان استفاده از فناوری های اطلاعاتی آمریکا و خروج نیروهای ارتش آمریکا از خاک خود روبرو خواهند شد. این مقام آمریکایی هر بار به خاورمیانه سفر می نماید، با دامن زدن به ایران هراسی و جوسازی علیه این کشور، سعی در به گروگان دریافت کشورهای منطقه و ایجاد وحشت در میان آنان دارد. با توجه به تحرکات اخیر کشورهای حوزه خلیج فارس باید به پمپئو آفرین گفت!

ایران یکی از بزرگترین کشورهایی است که از مدیریت درازدستانه آمریکا آسیب دیده است. از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در این کشور، آمریکا تحریم های گوناگونی را علیه ایران به اجرا گذاشته و تجارت شهروندان و شرکت های آمریکایی با این کشور را ممنوع نموده است اما هیچ یک از تحریم های چند دهه اخیر مؤثر نبوده است. از این رو، آمریکا اکنون سعی می نماید سیاست مدیریت درازدستانه که تنها در چارچوب قوانین قضایی خود این کشور قابل اجراست را وارد عرصه روابط بین المللی کند و از این طریق کشورهای دیگر را نیز مجبور به تحریم نموده است. این اقدام های آمریکا بر وضعیت اقتصاد و معیشت مردم ایران تاثیر فراوان داشته است.

دولت ترامپ پس از روی کار آمدن، سیاست اول آمریکا را اجرا کرد و اعمال فشار حداکثری را در پیش گرفت که باعث افزایشی دست اندازی و درازدستی مدیریتی آمریکا در دنیا شد. رفتارهای قلدرمآبانه آمریکا حتی همپیمانان این کشور را نیز آزرده است اما این کشورها با وجود خشم از اقدام های نادرست آمریکا جرأَت اعتراض ندارند و با سکوت پیشه کردن رفتار این کشور را تحمل می نمایند. در سوی مقابل بعضی دیگر از همپیمانان آمریکا هم هستند که همچنان در کنار این کشور ایستاده اند و چنین رفتارهایی را کاملاً تأیید می نمایند اما هستند کسانی نیز که از روی عدالت سخن می گویند و شجاعانه در برابر آمریکا مقاومت می نمایند.

سخنرانی ماهاتیرمحمد، نخست وزیر مالزی در نشست ماه اکتبر مجمع عمومی سازمان با واکنش نمایندگان بسیاری از کشورهای دنیا روبرو شد. وی در این نشست گفت که تحریم یک کشور باعث تحریم سایر کشورها نیز می گردد؛ به عنوان مثال با تحریم ایران، مالزی و کشورهای دیگر امکان استفاده از نفت و گاز ایران و همین طور عرضه محصولات خود در بازار این کشور را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تحریم های آمریکا علیه ایران تا کنون مؤثر نبوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم های آمریکا علیه ایران تا کنون مؤثر نبوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید