حمزه: ثروتمندان چند برابر مردم عادی یارانه پنهان می گیرند ، دولت باید علاوه بر یارانه بسته حمایتی دیگری پیش بینی کند

به گزارش وبلاگ بخار، نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب گفت: قطع یارانه برای ثروتمندان مبلغی جزئی محسوب می گردد و هیچ ظلمی در حق آنها نخواهد بود.

حمزه: ثروتمندان چند برابر مردم عادی یارانه پنهان می گیرند ، دولت باید علاوه بر یارانه بسته حمایتی دیگری پیش بینی کند

احمد حمزه، نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب در مجلس در مصاحبه با خبرنگار سیاسی وبلاگ بخار، با اشاره به حذف یارانه سه دهک بالا ضمن اعلام موافقت در این خصوص، گفت: مبلغی که امروز به عنوان یارانه به اقشار پردرآمد پرداخت می گردد عددی نیست که بر زندگی آن ها تاثیری داشته باشد و اگر هم آن را دریافت ننمایند تاثیر چشمگیری بر زندگی آنها نخواهد گذاشت.

وی اضافه نمود: این در حالی است که همین عدد ممکن است برای دهک های پایین اتفاق خوبی را رقم بزند. بنابراین به نظرم باتوجه به اینکه اقشار ثروتمند در نوبت های اعلام شده حاضر نشدند از دریافت یارانه انصراف دهند دولت باید امروز با شناختی که از این افراد پیدا نموده است به قطع یارانه آن ها اقدام کند.

حمزه ضمن مخالفت با دیدگاهی که معتقد است همه باید به طور یکسان از یارانه بهره مند شوند، گفت: قطعا افراد برخوردار جامعه از مواهب دیگری در کشور نسبت به افراد نیازمند بهره می برند به طور مثال در بحث مصرف سوخت اقشار ثروتمند چندین برابر دهک های پایین جامعه از سوخت استفاده می نمایند و از یارانه های پنهان بیشتر بهره می برند. از این رو قطع یارانه برای ثروتمندان مبلغی جزئی محسوب می گردد و هیچ ظلمی در حق آنها نخواهد بود.

نماینده مردم کهنوج، منوجان، یادآور شد: معتقدم بهتر است پول حاصل از حذف یارانه دهک های بالا به دهک های پایین اختصاص یابد و این قشر بیشتر مورد حمایت قرار گیرد چراکه در شرایط فعلی مالی کشور این 45 هزار تومان نمی تواند فقرا را تحت پوشش قرار دهد بنابراین بهتر است دولت در کنار آن بسته های حمایتی دیگری را هم در نظر بگیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حمزه: ثروتمندان چند برابر مردم عادی یارانه پنهان می گیرند ، دولت باید علاوه بر یارانه بسته حمایتی دیگری پیش بینی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمزه: ثروتمندان چند برابر مردم عادی یارانه پنهان می گیرند ، دولت باید علاوه بر یارانه بسته حمایتی دیگری پیش بینی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید