دولت یازدهم هیچ اهتمامی برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات نداشت

به گزارش وبلاگ بخار، تقی پور گفت: از سال 92 تا 95 چه مجریان و چه مسئولان وزارت ارتباطات، شبکه ملی اطلاعات را قبول نداشتند.

دولت یازدهم هیچ اهتمامی برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات نداشت

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ بخار، رضا تقی پور عضو شورای عالی فضای مجازی و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با رادیو مصاحبه با اشاره به اینکه دبیر شورای عالی فضای مجازی باید موضوع جلسات را در دستور کار قرار دهد، گفت: متأسفانه با وجود آنکه مسائل زیادی در حال حاضر در کشور وجود دارد، اما به دلیل عدم تشکیل جلسات و عدم رسیدگی به آن ها در جلسات، به این مسائل که شبکه ملی اطلاعات یکی از آن ها است، رسیدگی نمی گردد.

وی با بیان اینکه بر اساس آئین نامه داخلی شورای عالی فضای مجازی که در حکم قانون است، این شورا باید هر دو هفته یک بار جلسه شورای عالی فضای مجازی را تشکیل دهد، اظهار کرد: در همین آئین نامه آمده است اگر رئیس جمهور به هر دلیلی نتواند در جلسات شرکت کند، جلسه می تواند با ریاست رئیس مجلس و در غیاب ایشان به ریاست قوه قضائیه تشکیل گردد و جلسات به هیچ وجه نباید تعطیل شوند.

عضو شورای عالی فضای مجازی از تشکیل تنها دو جلسه ظرف 9 ماه گذشته اطلاع داد و در مورد شورای مشخص نیز اعلام کرد: برابر آئین نامه داخلی شورای عالی فضای مجازی که ذکر شده، چون ممکن است روسای سه قوه نتوانند در جلسات حضور داشته باشند، یک شورای مجزا علاوه بر کمیسیون ها به نام شورای مشخص تعریف شد که در آن نمایندگان سه قوه، معاونین سازمان ها و اعضای حقیقی حضور دارند.

وی با بیان اینکه در گذشته و در دولت یازدهم اهتمام لازم برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات وجود نداشت، عنوان کرد: از سال 92 تا سال 95 چه مجریان و چه مسئولان وزارت ارتباطات، خیلی شبکه ملی اطلاعات را قبول نداشتند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از قانون مجلس در سال 89 گفت که بر اساس آن باید ظرف قانون پنجم توسعه ملی، درصد زیادی از شبکه ملی اطلاعات راه اندازی گردد، اما این هدف در چند سال گذشته مورد توجه قرار نگرفت.

وزیر اسبق اطلاعات در دولت دهم با اشاره به اینکه در دو سال دوران وزارت خود، طراحی های شبکه ملی اطلاعات انجام شد، عنوان کرد: در فرایند طراحی شبکه ملی اطلاعات حدود 45 نفر فعالیت کردند و بیشتر از هزار صفحه مستند مصوب داشتیم، اما متأسفانه با تغییر دولت، بخش های زیادی از این مستندات کنار گذاشته شد و در چهار سال دولت یازدهم هیچ پیشرفتی در زمینه راه اندازی شبکه ملی اطلاعات نداشتیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دولت یازدهم هیچ اهتمامی برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات نداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت یازدهم هیچ اهتمامی برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات نداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید