رشد 69 درصد تشکل های کارگری، تشکیل کمیته برای رسیدگی به وضعیت کارگران بازداشت شده

به گزارش وبلاگ بخار، معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در دولت های یازدهم و دوازدهم تعداد تشکل های کارگری 69 درصد رشد یافت.

رشد 69 درصد تشکل های کارگری، تشکیل کمیته برای رسیدگی به وضعیت کارگران بازداشت شده

به گزارش وبلاگ بخار، حاتم شاه کرمی در نشست تشکل های کارگری و کارفرمایی استان مرکزی با شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در دولت 11 و 12 توانستیم رشد تشکل های کارگری را به 69 درصد برسانیم که چنین دستاوردی در طول عمر فعالیت 40 ساله تشکل ها کم سابقه بوده است و این امر نشان از اعتقاد وزارت کار به حضور تشکل های کارگری است.

وی گفت: از 13 هزار تشکل کارگری در کشور 222 تشکل در استان مرکزی فعال است.

شاه کرمی با اشاره به طرح اصلاح قانون شوراها که دغدغه تشکل هاست، اضافه نمود: این طرح در کمیسیون امور اجتماعی وزارت تعاون به انتها رسیده است و ضروری است که نمایندگان مجلس یاری نمایند تا این طرح در صحن مجلس به تصویب برسد.

وی بیان نمود: با تاکیدات وزیر کار، مبنی بر اینکه هیچ یک از معاونان وزارت کار حق ندارند نسبت به مسائل کارگری بی تفاوت باشند، مجموعه وزارتخانه هیچ گاه به مسائل کارگری اراک بی تفاوت نبوده و نیست و در کنار خواسته های قانونی کارگران هستیم. در جلسه اخیر ویژه هپکو سهام شرکت به سازمان خصوصی سازی بازگشت و تامین نقدینگی توسط بانک ملی انجام شد. موضوع بدهی و مدیریت نیز باقی مانده که طبق مصوبه شورای عالی اقتصاد مقاومتی، اختیاراتی به ستاد تسهیل و برطرف موانع فراوری داده شده است که می تواند تمامی بدهی های مالیات، بیمه و سایر سازمان ها را معین تکلیف کند.

شاه کرمی اضافه نمود: برای آذرآب نیز وضعیت را مکرر رصد کردیم و هر 48 ساعت به وزیر کار گزارش ارائه می شد و امیدواریم اتفاقات نسبتا خوبی که برای هپکو رقم خورد برای آذرآب نیز حاصل گردد.

معاون وزیر کار در مورد رسیدگی به وضعیت کارگران بازداشتی گفت: پیشنهاد تشکیل کمیته برای این کارگران نیز مطرح شده است. به دستور دکتر شریعتمداری با معاون حقوقی رییس جمهوری مکاتبه شد که تا انتها هفته کمیته تشکیل و به نگرانی ها در مورد کارگران بازداشتی رسیدگی می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رشد 69 درصد تشکل های کارگری، تشکیل کمیته برای رسیدگی به وضعیت کارگران بازداشت شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 69 درصد تشکل های کارگری، تشکیل کمیته برای رسیدگی به وضعیت کارگران بازداشت شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید