سلاح های ساخت آمریکا در مکزیک کشتار می نمایند

به گزارش وبلاگ بخار، سال ها است که سلاح های ساخت کارخانه های آمریکایی که بطور قاچاق وارد مکزیک می شوند هزاران نفر را دراین کشور قتل عام نموده و به همین علت دولت مکزیک میخواهد تا از سرچشمه سیل قاچاق سلاح به کشور را بسته و علیه شرکت های آمریکایی سازنده سلاح دست به اقامه دعوی زده است.

سلاح های ساخت آمریکا در مکزیک کشتار می نمایند

به گزارش وبلاگ بخار به نقل از ایرنا، نشریه آمریکایی واشنگتن پست با انتشار این خبر نوشت: مکزیک خسته و درمانده از خونی که درخیابان های شهر های این کشور به خاطر به کار بردن سلاح های ساخت آمریکایی بر زمین می ریزد و حال دولت مکزیک دست به شکایت زده ا ست؛ بنابراین گزارش آلخاندرو سلوریا آلکانتارا (Alejandro Celorio Alcántara) مشاور حقوقی وزارت خارجه مکزیک با انتشار مقاله ای در نشریه واشنگتن پست، نوشت: هرساله بیش از نیم میلیون قبض اسلحه که بیشتر آن ها سلاح های نیمه اتوماتیک هستند، بطور قاچاق از آمریکا به مکزیک وارد می گردد. تنها در سال 2019 میلادی سلاح های ساخت آمریکا باعث کشته شدن 17 هزار مکزیکی شد.

تراژدی کشتار سلاح های آمریکا در مکزیک

این مقاله درادامه می نویسد: این موضوع یعنی به بار آوردن روزانه 46 مورد سوگواری برای خانواده های مکزیکی و ایجاد غم او اندوه عزیزان از دست رفته آنها، آنهم تنها در یک سال.

نویسنده این مقاله در نشریه واشنگتن پست نوشت: به همین دلیل با در نظر گرفتن تمامی جوانب اخلاقی به منظور حمایت و صیانت از جان شهروندان مکزیکی، هفته گذشته دولت مکزیک علیه شرکت های آمریکایی سازنده چنین سلاح هایی اقامه دعوی کرد.

سیل مرگبار سلاح های آمریکایی در آمریکای مرکزی

این مشاور حقوقی وزارت خارجه مکزیک درادامه این مقاله در واشنگتن پست یادآور شد که سال ها دولت مکزیک با یاری دولت آمریکا راهبردی های بسیاری برای مقابله و متوقف کردن ورود سلاح های آمریکایی به خاک مکزیک را به اجرا گذارد، از کوشش های نیرو های زمینی تا نیرو های دریایی هردو کشور، اما بازهم این کوشش ها در برابر سیل سلاح های قاچاق ساخت کارخانه های آمریکایی که پیامد ایجاد نا امنی در میان دیگر کشور های آمریکایی مرکزی داشته است؛ ناکافی بوده، چراکه این برای متوقف ساختن این سیل مرگبار به مکزیک ودیگر کشور های منطقه آمریکایی مرکزی باید از سرچشمه آن گرفته گردد.

نویسنده این مقاله در واشنگتن پست نوشت: کارخانه داران و کارخانه های ساخت سلاح در آمریکا از زمان فروش و تحویل آن ها و دیگر جزئیات نقل و انتقال ها اطلاع داشته، اما چشم های خود را بر روی این مسائل می بندند.

این مشاور حقوقی وزارت خارجه مکزیک در ادامه مقاله خود در واشنگتن پست نوشت: مکزیک با احترام گذاردن به قوانین داخلی و حاکمیت آمریکا، اما علیه چنین شرکت هایی آمریکایی که باعث چنین لطماتی به کشوری دیگری می شوند در دادگاه های موجود در خاک آمریکا علیه آن ها اقامه دعوی می نماید و دولت مکزیک امیدوار است تا دیوان عالی کشور آمریکا هم با به رسمیت شناختن و توجه به اینکه یک کشور خارجی به دلیل بعضی از شرکت های آمریکایی دچار لطمه (جانی) می شوند، اجازه برگزاری چنین دادگاهی را بدهد.

منبع: جام جم آنلاین

به "سلاح های ساخت آمریکا در مکزیک کشتار می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلاح های ساخت آمریکا در مکزیک کشتار می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید