شبه نظامیان کُرد سوریه هم مدعی همکاری با آمریکا در قتل البغدادی شدند

به گزارش وبلاگ بخار، فرمانده شبه نظامیان نیروهای دموکراتیک سوریه مدعی شد که این نیروها در جریان قتل ادعایی ابوبکر البغدادی با نیروهای آمریکایی همکاری نموده اند.

شبه نظامیان کُرد سوریه هم مدعی همکاری با آمریکا در قتل البغدادی شدند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بخار، مظلوم عبدی فرمانده شبه نظامیان نیروهای دموکراتیک سوریه در صفحه توئیتر خود مدعی شد که این نیروها در جریان قتل ادعایی ابوبکر البغدادی سرنموده گروهک تروریستی داعش، با نیروهای آمریکایی همکاری اطلاعاتی داشته است.

او نوشت: عملیات تاریخی پیروز؛ که در نتیجه کار اطلاعاتی مشترک با آمریکا صورت گرفت.

صبح امروز نیز هشام الهاشمی کارشناس عراقی به شبکه الفرات عراق گفت که سازمان اطلاعات عراق در کشف محل اختفای ابوبکر البغدادی به آمریکایی ها یاری نموده است.

او گفت: سازمان اطلاعات عراق در ارائه اطلاعات خیلی مهم از مکان [اختفای ابوبکر] البغدادی در سوریه به وسیله تیم ویژه آمریکایی-انگلیسی-عراقی، نقشی مهم دارد. عراقی ها در کسب اطلاعات از کوشش البغدادی برای انتقال خانواده اش به سوی ترکیه، یاری کردند.

نشریه نیوزویک بامداد امروز (یکشنبه) به نقل از یک مقام نظامی آمریکایی از عملیات بالگردی نیروهای ویژه ارتش این کشور در استان ادلب سوریه علیه ابوبکر البغدادی سرنموده گروه تروریستی داعش خبر داده و نوشته است که واشنگتن با اطمینان بالا معتقد است که بغدادی در این حمله کشته شده است (جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "شبه نظامیان کُرد سوریه هم مدعی همکاری با آمریکا در قتل البغدادی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبه نظامیان کُرد سوریه هم مدعی همکاری با آمریکا در قتل البغدادی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید