مغرب سطح روابط خود را با امارات کاهش داد

به گزارش وبلاگ بخار، مغرب در واکنش به اقدام امارات در عدم تعیین سفیر برای خود در رباط، سفیر، سرکنسول ها و وابسته نظامی خود در امارات را فراخواند.

مغرب سطح روابط خود را با امارات کاهش داد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بخار، رسانه های مغرب چهارشنبه (21 اسفند) از بحران دیپلماسی بی سابقه ای بین این کشور و امارات عربی متحده خبر می دهند.

روزنامه مغرب اینتلیجنس به نقل از منبعی نوشت که مغرب، محمد آیت واعلی، سفیر خود در امارات را فراخوانده است. آیت واعلی نه سال بود که سفیر مغرب در ابوظبی بود.

به نوشته این روزنامه مغربی، دولت مقرب همچنین سرکنسول خود در شهرهای ابوظبی و دبی را فراخوانده است. مغرب اینتلیجنس نوشت: دلیل این اقدام مغرب به موضع غیردوستانه رهبران امارات برمی شود؛ به گونه ای که تا به الآن، سفیری در رباط (پایتخت مغرب) معین نکرده اند.

به گزارش این رسانه مکتوب مغرب، امور دیپلماتیک امارات در مغرب در چارچوب اداری ساده خلاصه می شود و مقامات مغرب آن را اهانت به خود می دانند. منبع ادعایی همچنین گفته است که امارات به روابط خود بین رابط و دوحه (قطر) به دیده شک و تردید نگاه می کند.

شبکه الجزیره در این راستا گزارش داد، علاوه بر سفیر و دو سرکنسول این کشور در ابوظبی و دبی، وابسته نظامی مغرب هم امارات را به مقصد رباط ترک کرده است. روزنامه القدس العربی هم همانند الجزیره به نقل از منابعی گزارش دادند که مغرب سفیر خود را هفته گذشته فراخوانده است.

گفته می شود مغرب همه سفارتخانه و کنسولگری های خود در امارات را از مستشاران تخلیه کرده و سطح روابط خود را به چند کارمند ساده جهت تسهیل امور اداری تقلیل داده است.

هنوز مقامات امارات به این اقدام دیپلماتیک مغرب واکنشی نداده اند.

انتهای پیام/ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "مغرب سطح روابط خود را با امارات کاهش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مغرب سطح روابط خود را با امارات کاهش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید