نخستین قطعنامه سازمان ملل برای مقابله با شیوع ویروس کرونا

به گزارش وبلاگ بخار، در پی افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان به رقمی بیش از یک میلیون نفر و افزایش شمار جان باختگان این بیماری به دست کم 50 هزار نفر، مجمع عمومی سازمان ملل متحد اولین قطعنامه خود را در موضوع شیوع جهانی این ویروس صادر کرد.

نخستین قطعنامه سازمان ملل برای مقابله با شیوع ویروس کرونا

این قطعنامه که توسط کشورهای سوئیس، اندونزی، سنگاپور، نروژ، لیختن اشتاین و غنا پیشنهاد شده است، بر همکاری بین المللی و چندجانبه گرایی کشورها برای مقابله با کرونا همچنین بر لزوم رعایت کامل حقوق بشر و خودداری از اعمال هرگونه تبعیض، نژادپرستی و بیگانه هراسی در راه مقابله با این اپیدمی تاکید دارد.

قطعنامه سازمان ملل با وجود مخالفت برخی از کشورها همچون روسیه، درنهایت با رای موافق 188 دولت از 193 عضو این سازمان به تصویب رسید و موافقان آن بر نقش محوری سازمان ملل برای حل بحران های جهانی ناشی از شیوع کرونا به ویژه بحران سلامت و اقتصاد تاکید کردند.

به گزارش یورونیوز، روسیه یکی از مخالفان قطعنامه جدید سازمان ملل بود. نماینده مسکو پیش نویس قطعنامه دیگری را به سازمان ملل ارائه کرد که در آن ضمن تاکید بر همکاری های جهانی برای مبارزه با این بحران، خواسته شده بود تا با توجه به شیوع جهانی کرونا و با هدف مبارزه موثرتر با آن، تحریم های بین المللی لغو شوند.

این پیش نویس که از حمایت چهار کشور جمهوری آفریقای مرکزی، کوبا، نیکاراگوئه و ونزوئلا برخوردار بود در نهایت نتوانست به تصویب اکثریت اعضا برسد.،ایسنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "نخستین قطعنامه سازمان ملل برای مقابله با شیوع ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین قطعنامه سازمان ملل برای مقابله با شیوع ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید