نقش محوری ملی حفاری در کشف منابع هیدروکربوری و توسعه میادین

به گزارش وبلاگ بخار، خبرنگاران/خوزستان مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: بخش اعظم حفاری چاه های تولید نفت و گاز کشور در چهل سال گذشته با تلاش متخصصان و کارکنان و کاربست ناوگان حفاری این شرکت محقق شد.

نقش محوری ملی حفاری در کشف منابع هیدروکربوری و توسعه میادین

سید عبدالله موسوی امروز یکم دی ماه در آیین بزرگداشت چهلمین سالگرد تاسیس شرکت ملی حفاری ایران که در اهواز برگزار گشت، ضمن تبریک این مناسبت به کارکنان صنعت نفت و حفاری، اظهار کرد: ملی حفاری از شرکت های بزرگ در عرصه صنعت راهبردی حفاری در منطقه غرب آسیا است.

به گزارش وبلاگ بخار، وی افزود: این شرکت هم اکنون با 72 دستگاه حفاری خشکی و دریایی، بالغ بر 18 هزار نیروی انسانی و برخورداری از متخصصان و کارکنان مجرب و کارآمد، نقش محوری در کشف منابع هیدروکربوری و توسعه میادین نفتی و گازی در جغرافیای مناطق نفتخیز خشکی و دریایی کشور ایفا می کند.

موسوی با اشاره به نقش و جایگاه شرکت ملی حفاری ایران در صنعت نفت، شرح داد: با توجه به اهتمام وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، این شرکت در یک سال گذشته اقدامات موثری در ارتباط با چابک سازی و روزآمدی در پروسه های ستادی و عملیاتی صورت داده است.

وی مطرح نمود: اصلاح ساختار سازمانی و تطبیق آن با ساختار شرکت ملی نفت ایران و حذف سمت های مجازی، توجه ویژه به انضباط اداری و مالی، بازبینی و اجرایی کردن ضوابط و مقررات ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) با هدف حفظ سلامت کارکنان و استفاده بهینه از تجهیزات از جمله برنامه های اجرایی هستند که با همکاری مستمر مدیران و کارکنان شرکت تا به امروز به نتایج خوبی در این زمینه ها رسیده ایم.

وی با بیان اینکه شرکت ملی حفاری ایران از نظر درآمدی و هزینه، خودگردان است، افزود: در یک سال گذشته ملی حفاری از شرکت ملی نفت ایران هزینه ای دریافت نکرده است و از طریق دریافت مطالبات از کارکرد و درآمد حاصل از ارایه خدمات یکپارچه جانبی فنی تخصصی و عملیات حفاری، منابع مالی خود را تامین و با رعایت اصل صرفه جویی به هزینه گرفته است.

موسوی با اشاره به 28 پروژه توسعه میادین با هدف حفظ و نگهداشت و افزایش تولید، اظهار کرد: شرکت ملی حفاری در مناقصات مربوط به این پروژه ها مشارکت و اجرای طرح توسعه دو میدان نفتی گچساران و نفت شهر را بر عهده گرفته و در خصوص سایر مناقصات نیز با شرکت های بخش خصوصی تفاهمنامه های همکاری مبادله و امضاء کرده است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: تجدیدنظر در نرخ دکل روز، خدمات جانبی، بکارگیری تجهیزات و متعلقات دکل ها که بار مالی دارد، کاهش پنج درصدی هزینه با حذف کارهای غیرضرور و افزایش نظارت های فنی و بازرسی از جمله مواردی هستند که موجب اصلاح درآمد شرکت شده اند.

وی گفت: این شرکت همسو با فعالیت های ذاتی و برنامه های توسعه ای در راستای پویایی هر بیشتر، توجه به مسئولیت های اجتماعی را نیز در سرفصل امور قرار داده است و نهایت تلاش خود را جهت جلب رضایتمندی مردم به کار گرفته که نمونه شاخص آن همکاری و همیاری با مردم در مقابله و کاهش تبعات ناشی از سیلاب اوایل امسال و پیامدهای ناشی از بارندگی سیل آسای اخیر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نقش محوری ملی حفاری در کشف منابع هیدروکربوری و توسعه میادین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش محوری ملی حفاری در کشف منابع هیدروکربوری و توسعه میادین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید