نوزادان سزارینی قدرت تمرکز کمتری دارند

به گزارش وبلاگ بخار، مطالعات دانشمندان کانادایی نشان می دهد عمل سزارین موجب بروز تاثیراتی منفی در قدرت تمرکز انسان ها در بخش های ویژه مغز و موضوعات منحصر به فرد مورد علاقه افراد می شود.

نوزادان سزارینی قدرت تمرکز کمتری دارند

در همین زمینه پرفسور اسکات آدلر، پژوهشگر و استاد دانشگاه یورک در شهر تورنتو کانادا، می گوید: پژوهش های ما نشان می دهد نوزادانی که به روش سزارین متولد می شوند از نظر قدرت توجه و تمرکز بر روی موضوعات خاص و مورد علاقه خود، فاصله ای نسبتا زیاد با سایر بچه ها دارند.

پژوهشگران برای دستیابی به این نتایج، اقدام به مطالعه 34 نوزاد مختلف که نیمی از آنها به روش سزارین و نیمی دیگر به روش عادی متولد شده بودند کرده و میزان سرعت واکنش و عکس العمل آنها را با دقت هزارم ثانیه بررسی نمودند و این آزمایش برای صدها بار تکرار شد. در ادامه پژوهشگران یک صفحه نمایش را بالای محل خواب بچه ها فوق قرار داده و با تابش نور در چشم آنها به مطالعه واکنش فیزیکی نوزادان فوق الذکر پرداختند.

نتایج این آزمایش ها نشان داد نوزادانی که به روش طبیعی متولد شده اند از سرعت واکنش بیشتری نسبت به محرک های خارجی برخوردار بوده و همچنین قابلیت بیشتری در تمرکز و توجه به موضوعات مورد علاقه خود دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نوزادان سزارینی قدرت تمرکز کمتری دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوزادان سزارینی قدرت تمرکز کمتری دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید