نکات ضروری در خرید یخچال؛ کدام یک برای شما مناسب است؟

به گزارش وبلاگ بخار، به یخچال موردنظر خود نگاهی بیندازید و در مورد همه چیزهایی که از آن می خواستید فکر کنید. شاید یک یخچال کوچک نیاز امروز شما را رفع کند اما به آینده هم توجه داشته باشید، یخچال یک وسیله عمری است. البته قرار هم نیست که ملاک تان برای خرید، گران ترین یخچال بازار باشد. اول از همه بودجه خود را در نظر بگیرد و بعد خوسته های تان را لیست کنید.

نکات ضروری در خرید یخچال؛ کدام یک برای شما مناسب است؟

اگر یک یخچال ساید بای ساید یا دو قلو را انتخاب کرده اید، توجه داشته باشید که آیا همه امکانات آن برای شما ضروری است. مطمئن هستید که به یخچالی با این ابعاد، کنسول، دستگاه یخساز و پخش آب روی در نیاز دارید یا صرفا می خواهید جدیدترین محصول را داشته باشید؟

اگر انتخاب تان یخچال فریزر بالا پایین است، به این توجه کنید که بیشترین استفاده شما از قسمت یخچالی است و پایین بودن آن امکان دارد باعث می شود در طولانی مدت، کمر درد بگیرید.

اطمینان حاصل کنید مدلی که دوست دارید همه موارد در لیست خواسته های شما را داشته باشد. البته هرچه رنگ و لعاب بیشتری بخواهید، باید بیشتر هزینه کنید.

از موتور یخچال غافل نشوید

هنگام خرید تمام توجه خودتان را به ظاهر و زیبایی یخچال ندهیم موضوع مهمتری هم وجود دارد و آن موتور به کار رفته در یخچال است. بهترین نوع موتورها خطی هستند پس در زمان خرید از خطی بودن آن مطمئن شوید و از فروشنده بخواهید گواهی نوع موتور یخچال را تحویل دهد. راه آسان تر برای اطمینان این است که از نمایندگی های مجاز، اقدام به خرید برند معتبر کنید.

به یخچال با چه حجمی نیاز دارید؟

شما قرار است از یخچال برای نگهداری مواد غذایی خود استفاده کنید پس باید بررسی کنید که آیا گنجایش و ابعاد داخلی این یخچال، ظرفیت نگهداری از مواد غذایی شما را دارد. اگر خانواده کم جمعیتی هستید یا تمایل به مصرف مواد غذایی تازه دارید، یخچال های با گنجایش کمتر برای شما مناسب است. در غیر این صورت حتما یخچال بزرگ انتخاب کنید تا با هر خرید، این احساس در شما ایجاد نشود که خرید اشتباهی داشته اید.

ظرفیت یخچال ها معمولا به فوت یا لیتر در شناسنامه آن مشخص شده است، به آن توجه کنید.

حواس تان به ابعاد آشپزخانه باشد

زمان خرید فاکتورهای مختلفی مدنظرتان قرار می گیرد که ممکن است این موضوع در آن گم شود. آیا یخچالی که پسندیده اید مناسب ابعاد آشپزخانه شما است؟ جدا از اینکه وجود راه پله باریک در ساختمان ممکن است حمل یخچال بزرگ را سخت یا غیر ممکن کند، فضای داخل آشپزخانه هم بسیار مهم است. قبل از خرید، ابعاد ممکن برای اختصاص دادن به یخچال را اندازه گیری کنید و متناسب با آن خرید خود را انجام دهید.

خدمات پس از فروش را جدی بگیرید

یخچال شما همیشه نو نمی ماند و ممکن است روزی نیاز به تعمیر داشته باشد. خدمات پس از فروش را جدی بگیرید. هر یک از برندها، تکنولوژی های مختلفی را در طراحی و ساخت محصولات خود به کار می برند که تنها تعمیرکاران همان شرکت به آن آشنا هستند. پس حتما برندی را انتخاب کنید که می دانید مراکز خدمت رسانی دارد و شما در زمان خرابی یخچال مجبور نیستید از یک تعمیرکار معمولی بخواهید یخچال شما را سرویس کند که البته هیچ ضمانتی هم به شما نمی دهد.

جدول قیمت برخی از پرفروش ترین یخچال های بازار

(در این لیست قیمت یخچال های اداری یا هتلی هم لحاظ شده اند)

منبع: ایرنا زندگی

به "نکات ضروری در خرید یخچال؛ کدام یک برای شما مناسب است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات ضروری در خرید یخچال؛ کدام یک برای شما مناسب است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید