پیگیری حقوقی ایران درباره جبران خسارت ناشی از نقض برجام توسط آمریکا

به گزارش وبلاگ بخار، معاون حقوقی رئیس جمهور، گفت: این معاونت از بخش های کلان مالی کشور برای ارزیابی خسارات ناشی از نقض برجام درخواست نموده تا اقدامات حقوقی برای جبران آن را تعبیه کند.

پیگیری حقوقی ایران درباره جبران خسارت ناشی از نقض برجام توسط آمریکا

به گزارش وبلاگ بخار، لعیا جنیدی در شرح پیگیری معاونت حقوقی ریاست جمهوری برای اخذ خسارات ناشی از نقض برجام، گفت: جمهوری اسلامی ایران موضوع نقض تعهد آمریکا در برجام و اعمال تحریم های ظالمانه علی رغم توافق انجام شده را در دادگاه بین المللی دادگستری لاهه طرح کرد و دستور موقتی نیز به نفع ایران صادر شد.

معاون حقوقی رئیس جمهور توضیح داد: با توجه به دستور صادر شده، سازمان حقوقی دولت به دنبال تامین خسارات ناشی از نقض توافق برجام است؛ از این رو در تلاشیم تا تمام خسارات وارده را مستندسازی کنیم و شرایط جبران آن از سوی ناقضان را فراهم کنیم.

وی اضافه نمود: همچنین از بخش های کلان مالی داخلی کشور طبق شاخص ها درخواست کردیم تا خسارات ناشی از نقض عهد برجام را به طور کلی را ارزیابی نمایند تا بتوان به صورت دقیق پیگیری کرد.

معاون حقوقی رئیس جمهوری در گفت وگو با خانه ملت، یادآور شد: با وجود اقدامات انجام گرفته و در حال اجرا، به دنبال راه چاره حقوقی و قضایی دیگر نیز هستیم تا خسارات ناشی از نقض برجام را ارزیابی و دریافت کنیم.

خاتمه پیغام

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پیگیری حقوقی ایران درباره جبران خسارت ناشی از نقض برجام توسط آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیگیری حقوقی ایران درباره جبران خسارت ناشی از نقض برجام توسط آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید